Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny 2006/2007

 

Rok szkolny 2009/2010

 

 

 


 

Wycieczka do Warszawy

               Dzięki realizacji projektu profilaktycznego "Kocham Cię, Polsko!", współfinansowanego przez Burmistrza Sokółki, większość uczniów klas I-VI wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Przewodnik bardzo ciekawie przedstawił historie stolicy. Oprowadził nas po Starym Mieście i wokół murów obronnych. Spacerując po Krakowskim Przedmieściu uczniowie widzieli Pałac Prezydencki, Teatr Narodowy i odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Nowością turystyczną było wejście na dach Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie mogliśmy podziwiać piękne ogrody i panoramę miasta.  Spacerowaliśmy również po warszawskich Łazienkach. Widzieliśmy tam pomnik F.Chopina, H.Sienkiewicza i Belweder. Ostatnią atrakcja naszej wycieczki było ZOO.

Wyjazd zorganizowały oraz opiekowały się uczniami: J. Gejdel, U. Budrewicz, J. Dzienisowicz i K. Rabiczko.

 

 


 

 

 

Wycieczka klas 0-II do Białegostoku

      9 czerwca 2010 roku uczniowie klasy 0, I i II wraz z wychowawczyniami p. Danutą Szumińską, p. Joanna Dzienisowicz i Katarzyną Rabiczko uczestniczyli w  wycieczce do Białegostoku. Dzieci obejrzały spektakl "Pinokio" w Teatrze Dramatycznym, a następnie udały się do zoo "Akcent". 

 


 

Impreza integracyjna Kocham, Cię Polsko!

              2 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Integracji społeczności szkolnej pod hasłem "Kocham Cię, Polsko!". Impreza, w której uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, uczniowie i ich rodziny, zorganizowana została w ramach projektu profilaktycznego, na który środki pozyskaliśmy częściowo z Gminy Sokółka.

             W quizie, przeprowadzonym na wzór popularnego programu telewizyjnego, rywalizowały dwie drużyny: biała i czerwona, zagrzewane przez swoich kibiców. Tu każdy mógł się popisać wiedzą na temat Polski, Polaków i mowy ojczystej. Wiedzę o historii Polski dzieci zaliczyły koncertowo. W rozpoznawanie słynnych Polaków poprzez kalambury zaangażowane były drużyny wraz z publicznością - tu liczyła się wiedza i skojarzenia.  Wszyscy zgromadzeni chórem wyśpiewali  "Kocham Cię, kocham Cię, kocham Cię, Polsko!". Na koniec Pan Burmistrz Krzysztof Szczebiot wręczył obu drużynom "patriotyczne" nagrody- flagi państwowe. Każda klasa otrzymała też globus.

              Kolejnym punktem programu były "patriotyczne podchody", podczas których drużyny rozwiązywały zadania dotyczące polskiej historii, środowiska, literatury, sportu. W konkurencjach tych aktywnie uczestniczyli rodzice uczniów - to oni jako sędziowie oceniali poprawność wykonanego zadania i przyznawali punkty. Im więcej punktów, tym bliżej skarbu... Mapami dla poszukiwaczy skarbów zarządzała Pani Dyrektor. Zadania wcale nie były takie proste - przydawały się mapy, słowniki, encyklopedie, a również czasem wskazówki dorosłych.

              Na koniec na wszystkich czekał poczęstunek w iście staropolskim  stylu...

                      W przygotowanie imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.


Dzień Matki w klasie I

            26 maja 2010 r. uczniowie klasy I przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Matki. Zabrali oni swoje mamy w podróż okrętem po morzach i oceanach. W podróży okrętem wśród śpiewów i zabawy wszyscy dopłynęli do bezludnej wyspy, gdzie spotkali małpkę (Monika Szomko), żyrafę (Gabriela Kucharewicz) i tygrysa (Andrzej Rochalski). Na bezludnej wyspie rodzice wraz z dziećmi zabrali sie do pracy - zaprojektowali swój wymarzony dom, w którym chcieliby zamieszkać. Każda grupa miała inny pomysł. Po wyprawie uczniowie przygotowali słodka niespodziankę mamusiom oraz zadanie. Każda mama szukała swojego portretu.

 


219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            Dnia 30.04.2010 r. odbyła się w naszej szkole akademia związana z bardzo ważnym wydarzeniem historycznym w dziejach naszej Ojczyzny - 219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie kl. III w montażu słowno-muzycznym przypomnieli polityczne wydarzenia związane z uchwaleniem tej niezwykłej ustawy zasadniczej. W okresie międzywojennym kolejna  rocznica  uchwalenia Konstytucji 3 Maja była wielkim świętem państwowym. Jednak po II wojnie światowej w okresie Polski Ludowej zaprzestano obchodzenia tej uroczystości. Dopiero dn. 6 kwietnia 1990 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił jako święto państwowe dzień 3 maja - to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Przypominane są po to karty karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość - wartości, które pozwalały Polakom przetrwać. Musimy przecież wiedzieć o tych ważnych dziejach w historii naszego kraju i nie można wstydzić się bycia Polakiem.

          Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. Grażyny Kamińskiej.

 

 


Szlakiem ginących zawodów

          Z okazji Dnia Ziemi odbyła się wycieczka mająca na celu zapoznanie dzieci z historią i teraźniejszością naszego regionu. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od kościoła katolickiego w Czarnej Białostockiej, aby podziwiać  nowoczesny wystrój z poroży jeleni i łosi oraz metaloplastyki              p. Hulewicza. U kowala uczniowie poznali sztukę kowalstwa tradycyjnego. Garncarz p. Kudrewicz wprowadził zebranych w tajniki wyrobu ceramiki. W zakładzie wyrobu doniczek u p. Maculewicz zobaczyliśmy, jak wytwarza się donice za pomocą maszyn. Z kawałka polana łyżkarz p. Baranowski "wyczarował" piękną łyżkę. Tkaczka p. Pryzna pokazała, jak wykonać piękną tkaninę dwuosnową. Zaprosiła nas na pyszny poczęstunek. Wycieczka została zorganizowana przez p. Urszulę Budrewicz, p. Joannę Gejdel i p. Annę Możejko.

 

 

 


 

Tydzień żałoby narodowej

 

       W związku z katastrofą samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków - przedstawicieli kultury, polityki i armii, marszałek Sejmu ogłosił żałobę narodową w Polsce. Nasza społeczność szkolna również solidaryzowała się w tak trudnym dla wszystkich Polaków okresie. 12.0402010 r. odbył się apel, w czasie którego uczciliśmy minuta ciszy ofiary lecące w samolocie do Katynia, aby wziąć udział w uroczystości upamiętniającej śmierć oficerów polskich sprzed lat. W czasie trwania żałoby narodowej na budynku szkoły została wywieszona flaga z kirem. Na dolnym korytarzu wyodrębniono kącik, w którym umieszczono portret Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przepasanego kirem, flagę Polski i znicz, który palił się przez cały okres trwania żałoby.

       16.04.2010 r. uczniowie klas III-IV jeździli do Sokółki, aby tam prze Pomnikiem Sybiraków i Krzyżem Katyńskim znajdującym się na cmentarzu parafialnym św. Antoniego, zapalić znicz, pomodlić się i uczcić minutą ciszy poległych sprzed lat jak i wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10.04.2010 r.

 


           Wycieczka do Sokółki

       16. 03 2010 r. ucz. kl. IV – VI , pod opieką p. Joanny Gejdel, p. Urszuli Budrewicz i p. Anny Możejko, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Fryderyk Chopin- światowy kompozytor”. Zajęcia przeprowadziła p. Tamara Grusza z Biblioteki Pedagogicznej w Sokółce. Podczas pobytu w Sokółce uczniowie zwiedzili również Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz cerkiew p.w. św. Aleksandra Newskiego. Pan Konopacki bardzo ciekawie omówił uczniom tradycje, zwyczaje i wiarę Tatarów, zaś ks. Misiejuk – wiarę prawosławia.  W ciągu jednego dnia uczniowie mieli możliwość zaobserwować bogactwo różnorodności kultury i religii w naszym regionie.

 


Poczta walentynkowa'2010

 


W karnawale...

     Uczniowie z kl. III przygotowali i przedstawili inscenizację związaną z tematyką zimową. „ Grzeczne dzieci ‘’
 z oddziału przedszkolnego odwiedził Mikołaj. Pięknie przebrane najmłodsze dzieci z Klubu Przedszkolaka. Najładniejsze stroje karnawałowe, wg. komisji, zaprezentowała Martyna Panasiuk z kl. II i Patryk Snarski z kl. V. Zostali oni „ Królem i Królową Balu’’. W konkursie na najładniejszą fryzurę karnawałową fryzjerzy z poszczególnych klas wykazali się niezwykłą wobraźnią.........no i rzeczywiście niezwykłymi umiejętnościami. Uczniowie świetnie bawili się przy muzyce granej przez p. Adama Puciłowskiego (tata Gabrysi z kl. V).

Za zorganizowanie zabawy karnawałowej odpowiadały: p. Katarzyna Rabiczko i p. Grażyna Kamińska.

         8 stycznia 2010 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej "Wesołe Święta u Krasnoludków " w wykonaniu muzyków z Filharmonii Podlaskiej.

    Krasnoludki organizują wspólnie Święta Bożego Narodzenia. Trwają rozmowy na temat świątecznych zwyczajów, potraw, prezentów, choinki i w związku z tym tworzą się różne zabawne sytuacje. Krasnale wspólnie śpiewają kolędy i piosenki opowiadające o zimie i Świętach. Zastanawiają się, jak można pomóc zapracowanemu Świętemu Mikołajowi w jego licznych obowiązkach. Dzieci jak zawsze aktywnie uczestniczyły w koncercie. 


Jasełka i spotkanie opłatkowe

    „Wiara, nadzieja, miłość” – te wartości towarzyszyły nam podczas tegorocznych jasełek przygotowanych przez uczniów kl. IV i V pod opieką ks. Ryszarda Kozioła. Inscenizację o tym , jak dwóch aniołów poszukiwało narodzonego Jezusa, obejrzała cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście z Urzędu gminy, księża , emeryci i rodzice uczniów.

 Koordynatorami w przygotowaniu spotkania opłatkowego były  p. Joanna Gejdel  i p. Danuta Szumińska.

 Przy wigilijnym stole wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi spotkali się wszyscy zaproszeni goście.

 

    10 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym koncercie w wykonaniu zespołu kameralnego "Vaivora" z Akademii Muzycznej w Wilnie.    W programie koncertu znalazły się utwory ludowe oraz współczesnych litewskich kompozytorów. Dzieci miały możliwość poznać brzmienie instrumentów: kankles, birbyne... Muzycy gościli w naszej szkole w ramach realizacji projektu: "Muzyka bogactwem narodu - koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży" realizowanego przy wsparciu finansowym Fundacji Bre Banku w Warszawie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.


Andrzejki 2009

 


Dobry start to nie żart

         W sobotę 20 listopada 2009 r. odbył się festyn po hasłem "Dobry start to nie żart". Jego głównym celem była promocja edukacji przedszkolnej wśród dzieci, rodziców i lokalnej społeczności wiejskiej  Starej Kamionki, Bobrownik, Pawełek, Bilwinek  i Słojnik. W tym dniu zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w uroczystym otwarciu Klubu Przedszkolaka. Po powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor, głos zabrał Pan Burmistrz Sokółki Krzysztof Szczebiot oraz Pani Anna Sidor - Żemajduk - koordynator projektu „Zapraszamy do przedszkoli i Klubów Przedszkolaka”. Następnie odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka" poprzedzone zaprezentowaniem przez dzieci swoich umiejętności. Przecięcie wstęgi, poświęcenie pomieszczeń Klubu przedszkolaka, wspólna degustacja tortu, były kolejnym punktem festynu. Po posiłku rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna, konkursy. Dzieci wykonywały także przeróżne zadania, uruchamiając wszystkie swoje zmysły. Dzięki podjętym działaniom Zosia - bohaterka zabawy z fabułą "odzyskała" oczy, uszy, nos, usta, rączki i nóżki. W nagrodę dzieci otrzymały m.in. cukierki ukryte w balonikach.


Nuty ruszają w świat

         20 listopada 2009 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej "Nuty ruszają w świat" w wykonaniu muzyków z Filharmonii Podlaskiej.

        Mieszkające na pięciolinii nuty znudzone tym, że muszą ciągle przebywać w tym samym miejscu, postanawiają wyruszyć w muzyczną podróż po świecie. Każda z nich odwiedza swoje koleżanki mieszkające w innych krajach. Nuta C wybiera się do Czech, nuta D - do Danii, nuta E - do Emiratów Arabskich, nuta F odwiedza Francję, nuta G - Grecję, nuta A wyrusza do Argentyny zaś nuta H- do Hiszpanii.

         Wspólnie z nutami w muzyczną podróż wybrały się również dzieci. Wszystkie bardzo chętnie śpiewały piosenki oraz wykonywały przeróżne zadania.

         Audycja miała na celu przypomnienie nazw poszczególnych dźwięków na pięciolinii oraz zapoznanie z tematami muzycznymi z różnych krajów świata.


Obchody Święta Niepodległości

         W tym roku szkolnym obchody Święta Niepodległości wyglądały inaczej. Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział  w konkursach: recytatorskim, śpiewania pieśni patriotycznych oraz  historycznym (kl. IV-VI). Ogłoszono również zwycięzców konkursu plastycznego p.t. "Kartka z Polski". Cieszymy się, że zgłosiło się wielu chętnych. Jury, w skład którego weszli  p. dyrektor Helena Rećko, p. Joanna Gejdel, ksiądz Ryszard Kozioł oraz panie stażystki - Anna Drożdżewicz i Eliza Grześ, wyłoniło zwycięzców.

Konkurs recytatorski:

  I – Martyna Kułak– kl. IV

 II – Andrzej Rochalski – kl. I, Patrycja Kułak - kl.VI, Klaudia Pawełko - kl. V

III – Aleksandra Kucharewicz - kl. II, Maciej Kiemiesz - kl. VI

Konkurs pieśni patriotycznej:

  I – Waleria Żółtko– kl. III

 II – Martyna Kułak– kl. IV

 III – Monika Szomko - kl. I, Waleria Żółtko i Karolina Wasilewska - kl.III

Konkurs historyczny:

  I – Krystian Glebowicz – kl. IV

 II – Paulina Kucharewicz – kl.VI

 III – Gabriela Puciłowska - kl. V

Konkurs plastyczny:

  I – Angela Nowak – kl. I

 II – Monika Szomko – kl. I

 III – Kasia Wróblewska -  kl. 0

 Wyróżnienia: Agnieszka Daszuta - kl. III, Agnieszka Horczak- kl. III, Gabriela Kucharewicz – kl. I


Wycieczka klas II, IV-VI do Białegostoku


Podsumowanie projektu

"Przez wiedzę i kompetencje do sukcesu"


Smacznie i zdrowo

            28 października 2009 r. uczniowie klasy II w ramach propagowania zdrowego stylu życia wykonali pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Przed wspólną degustacją przypomniano zasady kulturalnego podawania i spożywania posiłków. Zajęcia były zorganizowane przez wychowawczynię klasy p. Katarzynę Rabiczko.


Poskromienie nieznośnego smoka

           26 października 2009 r. uczniowie klas I-III obejrzeli w SP nr 3 w Sokółce przedstawienie pt. "Poskromienie nieznośnego smoka" w wykonaniu aktorów z Krakowa.

Wcale nie za siedmioma górami, ale całkiem niedaleko, żyło pewne Smoczysko - nieznośne i samolubne. Bywało złośliwe, a dokuczanie swojemu jedynemu przyjacielowi, z czasem stało się jego hobby. W końcu miarka się przebrała i przyjaciel powędrował w siną dal. Dręczone wyrzutami sumienia Smoczysko postanowiło go odnaleźć. Wyruszyło w wędrówkę przez szereg niezwykłych miejsc, a w każdym z nich nabyło jakąś nową umiejętność. W efekcie u celu podróży towarzyszy nam już nie antypatyczny stwór, a budzący sympatię wszystkich Smok.

Dynamiczne widowisko wykorzystując bajkową konwencję, poruszyło treści ważne dla dzieci:  jak radzić sobie z agresją i złością, jak budować dobre kontakty z innymi, co robić, by rozumieć uczucia innych ludzi.


Pasowanie na Ucznia

 


Dziękujemy...

       W tym roku ten wyjątkowy dla szkoły dzień uświetnili swoim występem wszyscy uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Urszuli Budrewicz. Wierszem, piosenką, scenkami z życia uczniów i nauczycieli młodzież udowodniła, że naprawdę "NASZA SZKOŁA DA SIĘ LUBIĆ". W galerii typów uczniowskich pojawili się: leń pospolity, pracuś szlacheny, gumożuj wykrętny, zaśmiecacz haniebny, bujak pospolity, odpisywacz zaciekły, itp. Z przymrużeniem, oka patrzyliśmy na wszystkie te "szkolne kwiatki".

       Na koniec były życzenia i kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły oraz spotkanie nauczycieli i rodziców przy kawie.


Audycja muzyczna

        8 października 2009 r. dzieci współuczestniczyły w bezpłatnej audycji muzycznej p.t. "Jak Baj-Muzyka  uratował Królewnę z rąk groźnego Smoka",  realizowanej w ramach dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

        Audycja opata na kanwie utworu Marii Konopnickiej "O straszliwym Smoku i dzielnym Szewczyku, prześlicznej Królewnie i królu Gwoździku", została wzbogacona poezją Ewy Szelburg-Zarembiny, Wandy Chotomskiej, Janiny Porazińskiej oraz Jana Brzechwy. Piosenką "Baj-Muzyka" artyści wprowadzili dzieci w temat audycji. Baj-Muzyka zdobył księgę czarów, dzięki której możliwe było uwolnienie Królewny z rąk groźnego Smoka. Księga zawierała wiersze wyżej wymienionych poetów. Dzieci wykonywały zadania muzyczne wplecione w prezentowane przez zespół utwory: "Gdyby tak wróżką być", "Dziadzio Mrok", "Katar", Stuku-Puku", "Figielek", "Pies na medal", "Złoty jeż". Dzieci wykonując utwory zdobyły kolejne hasła, informujące w jaki sposób mogą uratować Królewnę. Bajka skończyła się szczęśliwie -wspólnymi siłami udało się odczarować Królewnę.

        Muzycy Filharmonii Podlaskiej jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.


Bezpieczna droga do szkoły

        Uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji "Bezpieczna droga do szkoły" przygotowanej przez stażystki Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Panie przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystania ze środków komunikacji, sposobach powiadamiania służb ratowniczych. 


Pamiętamy - Wrześniowe rocznice

               17 września 2009 r. w 70 rocznicę wkroczenia wojsk radzieckich do Polski, uczniowie kl. V i VI, pod kierunkiem p. Anny Możejko, przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający tragiczne wydarzenia napaści Niemiec i Rosji na nasz kraj w 1939r.

Pani Danuta Szumińska, p. Joanna Gejdel i p. Anna Możejko przygotowały ekspozycję „Wrzesień 1939- pamiętamy”, „Kalendarium wydarzeń kampanii wrześniowej 1939”. Ta wymowna gazetka i znicz płonący przez wrzesień uświadomił uczniom  powagę tegorocznej rocznicy. Kalendarium  wydarzeń umożliwiało zapoznanie się z faktami pierwszych dni wojny dzień po dniu.


*Rozpoczęcie roku szkolnego*

       Uczniów i pracowników szkoły, po wakacyjnej przerwie, powitała pani dyrektor Helena Rećko. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” zostały omówione sprawy organizacyjne związane z pracą i nauką w szkole w roku szkolnym 2009/2010.

Pani dyrektor przedstawiła dzieci, które w bieżącym roku szkolnym będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego.

Salę na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przygotowały  p. J. Dzienisowicz i p. U. Budrewicz.

 

ok szkolny 2008/2009


Lody po angielsku

Yummy, yummy, yummy! - lody po angielsku smakują lepiej?!

16 czerwca uczniowie klas II-III wzięli udział w zajęciach w stołówce szkolnej. Przygotowując desery lodowe dzieci utrwalały słownictwo angielskie dotyczące smaków lodów i nazw owoców. Ponadto zajęcia wdrażały dzieci do współpracy grupowej a także do higienicznego przygotowywania i estetycznego spożywania posiłów.

Zajęcia zorganizowane były przez nauczyciela j. angielskiego  U. Budrewicz we współpracy z wychowawcą klasy III J. Dzienisowicz.

 


Międzyszkolna impreza integracyjna  

9 czerwca w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce odbyła się międzyszkolna impreza integracyjna pod hasłem „Picnic, czyli piknik”. W konkursie z wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz w rozgrywkach sportowych uczestniczyli uczniowie szkoły w Starej Kamionce oraz gościnnie dzieci ze szkoły w Malawiczach Dolnych. Wszyscy bardzo solidnie przygotowali się do rywalizacji, jednak najważniejsze były tu nie wyniki a świetna zabawa
i przestrzeganie zasad fair play. Jedną z atrakcji imprezy było ognisko oraz słodki poczęstunek.

            Organizacja dnia integracyjnego była możliwa dzięki dotacji uzyskanej z Urzędu Miejskiego w Sokółce w ramach realizowanego projektu „Szkolne programy profilaktyczne”. Część nagród pozyskano także z wydawnictwa Macmillan Polska oraz z księgarni Bookland w Białymstoku.

            Koordynatorami imprezy byli: Piotr Zaręba, Urszula Budrewicz, Joanna Dzienisowicz.


*Dzień Matki*

„Maj to życie, maj to kwiaty, bzy, konwalie, róże bratki.

Maj w uczucia tak bogaty. Maj to także Święto Matki.”

Właśnie z tej okazji 26 maja 2009 r. w klasie I  odbyło się uroczyste spotkanie. Dzieci wierszem, piosenką i inscenizacją wyraziły mamom swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania. Słowa „Dziękuję Ci Mamo", wywołały łezkę w oku, przeplataną uśmiechem. Każde dziecko indywidualnie złożyło życzenia i wręczyło wcześniej przygotowany upominek.

 Po uczcie duchowej wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Była okazja do miłej pogawędki oraz wspólnej zabawy z dziećmi.

 


Wielkie eksperymenty

W ramach współpracy szkoły z Wiejskim Ośrodkiem Kultury oraz Biblioteką Publiczną w Starej Kamionce 22.05.2009 r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Pracownice Ośrodka przygotowały i zaprezentowały zebranym ciekawe doświadczenia fizyczne.  Pracę nadzorowała i wyjaśniała zasady emerytowana nauczycielka chemii P. Helena Dzienisowicz.


Występ artystów Filharmonii Podlaskiej - 15 maja 2009 r.

 

 

Tym razem artyści w ciekawy sposób opowiedzieli  o roli dyrygenta w orkiestrze.

 


Witaj, majowa jutrzenko!

          30 kwietnia odbyła się akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem p. A. Możejko i p. J.Gejdel. słowem. Pieśnią i obrazami zostały przybliżone uczniom całej szkoły wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja  oraz innymi świętami majowymi: Świętem Pracy, Świętem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dniem Matki.


Wycieczka krajoznawcza do Surażkowa

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie kl. 0-III wraz z wychowawczyniami 23 kwietnia 2009 r. uczestniczyli w wycieczce do Surażkowa.              

W gospodarstwie agroturystycznym „RITOWISKO” dzieci poznały różne zwierzęta, zwiedzały stajnię i powozownię. Wśród atrakcji były m.in.: przejażdżki konno i bryczką, zabawy ruchowe na placu zabaw. Liczni odważni zjeżdżali w uprzęży na linie między brzegami stawu, wspinali się po ściance.

            Dzieci poprzez bliski kontakt z naturą  podziwiały otaczającą przyrodę, zrozumiały potrzebą jej ochrony.


Wycieczka krajoznawcza 22.04.2009 r.

       Dnia 22.04.2009 r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami: Joanna Gejdel, Urszulą Budrewicz i Anną Możejko, zwiedzali Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji w Sokółce.

Pan Tomasz Breńko – pracownik tego zakładu, zapoznał wszystkich z procesem oczyszczania ścieków oraz udzielił wielu ważnych wskazówek związanych z ochroną środowiska.

Podczas pobytu w Silvarium w Poczopku nadleśnictwo Krynki, młodzież zwiedziła park oraz galerię zwierząt. O posiłku przy ognisku był czas na zabawę w „mieście kamieni”.

 


Loteria Fantowa 6 -7.04.2009 r.

          W tym roku loterię zorganizowano tuż przed świętami wielkanocnymi, toteż wśród fantów dominowały ozdoby świąteczne. Oprócz używanych zabawek i książek, ofiarowanych Przez uczniów i nauczycieli, uczniowie mogli wygrać wiele gadżetów pozyskanych od różnych firm (np. PZU, wydawnictwa Macmillan Czy księgarni Bookland). Najbardziej pożądanymi wygranymi były atrakcyjne przybory szkolne, zabawki, i ozdoby świąteczne zakupione Przez specjalnie na ten cel. Loterię przygotowały i przeprowadziły panie Urszula Budrewicz i Joanna Dzienisowicz przy pomocy pani Danuty Szumińskiej oraz dziewcząt z Rady SU: Julii Kułak i Edyty Aniśko.

Przychód z loterii – 341 zł

Wydatki – 143,60 zł

Dochód – 197,40 zł.

Wota zasiliła „majątek” SU i zostanie przeznaczona na bieżące wydatki – nagrody w konkursach, dekoracje sali na dyskoteki lub zakup gier do świetlicy szkolnej.


Konkurs recytatorski 27.03.2009 r.

         W tym roku pod wspólnym hasłem „Poezja bawi, uczy, wychowuje” zorganizowano dwa konkursy: recytatorski i plastyczny. Chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności w dwóch grupach wiekowych:       kl I-III i IV-VI. Jury złożone z przedstawicieli uczniów i nauczycieli oceniało sposób recytacji utworów „z morałem”, sposób wyjaśnienia pouczenia wynikającego z poszczególnych wierszy oraz estetykę i oryginalność ilustracji związanych z prezentowanymi utworami. Największą popularnością wśród uczniów cieszyły się utwory Jana Brzechwy, Ignacego Krasickiego i Adama Mickiewicza.

Jurorzy uzgodnili, że na nagrody zasłużyli:

Konkurs recytatorski:

Kl. I-III

I – Michał Wróblewski – kl.I

II – Martyna Kułak –kl. III

III – Karolina Wasilewska – II

Kl. IV-VI

I – Julia Kułak

II – Wioleta Żarkowska

III – Klaudia Biziuk

Konkurs plastyczny:

I – Hubert Korczak – kl. II

II – Agnieszka Daszuta – kl. II

 I – Wioleta Żarkowska – kl.VI

II – Julia Kułak –kl. VI

Konkurs przygotowała p. Urszula Budrewicz.


Wycieczka do Białegostoku 03.03.2009 r.

            Głównym celem wycieczki kl. III-VI było obejrzenie multimedialnej baśni scenicznej „Pinokio” w Teatrze Dramatycznym. Świetne miejsca na widowni (balkon) pozwoliły nam w pełni podziwiać bogatą scenografię, nowoczesne efekty specjalne) dźwiękowe i świetlne) oraz obserwować doskonałą grę aktorów. Mimo, że sam scenariusz baśni, oparty na utworze C. Collodie’go, był doskonale znany starszym uczniom, dzięki nowatorskiej realizacji przedstawienie wywarło duże wrażenie na wszystkich dzieciach.

Po „duchowej strawie” przyszedł czas na aktywną zabawę w Fikolandzie. Tu także – bez względu na wiek – wszyscy doskonale się bawili.

Braki energetyczne po dwugodzinnym brykaniu i fikaniu uzupełniliśmy w barze szybkiej obsługi, po Czy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Organizatorzy wycieczki: Urszula Budrewicz, Joanna Dzienisowicz i Joanna Gejdel.

 


Zabawa karnawałowa 10.02.2009 r.

           W tym roku zabawa karnawałowa odbyła się po feriach. Byliśmy więc wypoczęci, pełni zapału i jeszcze bardziej chętni do zabawy.

Zabawę rozpoczęliśmy konkursem tańca z losowo wybranym partnerem. W kl. I-III kroki walczyka najlepiej opanowali Kinga Dowgiert i Michał Wróblewski. W klasach starszych na uwagę zasłużył taniec trzech par: Natalii Czeremcha z Maćkiem Kiemieszem, Gosi Jurkowskiej z Grzesiem Możejko i Klaudii Pawełko z Piotrkiem Daszuta.

Następnie rozstrzygnięty został konkurs „Mam talent”, w którym wielu uczniów zaprezentowało swoje uzdolnienia. Jury złożone z przedstawicieli nauczycieli, rodziców i uczniów wyróżniło następujących uczestników:

- Martyna Kułak – śpiew

-  Karolina Wasielewska i Waleria Żółtko – taniec

- Klaudia Pawełko i Małgosia Jurkowska – taniec

- Magda Korczak i Patrycja Kułak – orgiami.

Podczas imprezy wybrano też króla i królowa balu – w tym roku za pomysłowość i trud włożony w przygotowanie przebrania nagrodzono Patryka Panasiuka – diabła oraz Martynę Panasiuk – pannę młodą.

A to jeszcze pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników konkursu, którzy prezentowali się naprawdę wspaniale.

Po spotkaniach klasowych i wspólnym posiłku przyszedł czas na dyskotekę oraz ciekawe konkursy i zabawy przygotowane i przeprowadzone przez p. Joannę Gejdel i p. Urszulę Budrewicz.


Audycja muzyczna  w SP nr 3 w Sokółce 16.01.2009 r.

          Artyści przybliżyli dzieciom tradycje i obyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Była to zabawna opowieść o zwierzętach mówiących w noc wigilijną ludzkim głosem. Audycji przyświecało przesłanie, iż świątecznej nocy ma towarzyszyć radość i wspólne śpiewanie kolęd. Uczniowie usłyszeli brzmienie skrzypiec, fletu, instrumentów perkusyjnych i klawiszowych.

Wyjazd uczniów został zorganizowany przez  p. Katarzynę Rabiczko, p. Grażynę Kamińską i p. Danutę Szumińską.


Spotkanie opłatkowe_2008

             16.12.2008 r. w naszej szkole odbyły się jasełka, które przygotował ks. Ryszard Kozioł wraz uczniami kl. IV-VI

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

 My także podtrzymując tradycję przełamaliśmy się opłatkiem.

 Do wigilijnego stołu wraz pracownikami szkoły zasiedli zaproszeni goście z Urzędu Gminy, ks. Dziekan Józef Kuczyński, ks. Adam Baranowski oraz rodzice uczniów.

Koordynatorami tej uroczystości były p. Joanna Gejdel i p. Danuta Szumińska.


Wycieczka do Białegostoku -04.12.2008 r.

              04.12.2008 r. uczniowie kl. 0-II uczestniczyli w spektaklu „Ubieramy Świętego Mikołaja” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Mikołaj okazał się piratem drogowym i spowodował kraksę. Para sympatycznych diablików niczym policja zatrzymała Świętego, który zgodził się ponieść karę. Bez Świętego Mikołaja nie byłoby prawdziwych  świąt. Diabliki ubierały go przy pomocy [publiczności. W przedstawieniu aktywny udział brała cała widownia.

Przedstawienie skończyło się  dyskoteką choinkową, w czasie której grzeczne dzieci dostały drobne upominki.

Następnie wszyscy z zainteresowaniem zwiedzali „tajemnicze zakątki teatru”.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w Centrum rozrywki „Fikoland”.

 


*Andrzejki szkolne

             Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Imprezę przygotowały i poprowadziły dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego: Julia Kułak –przewodnicząca i Edyta Aniśko-zastępca przewodniczącej, pod kierunkiem p. Joanny Gejdel.

Zgodnie tradycją uczniowie mogli wywróżyć sobie , co ich czeka w przyszłości.

Potem przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce. Uczniów czekały liczne atrakcje i konkursy.

W konkursie piosenki angielskiej pierwsze miejsce zajęły Julia Kułak i Edyta Aniśko z kl. VI.


Audycja muzyczna a SP nr 3 w Sokółce -21.11.2009 r.

              Nasi uczniowie wzbogacili swoja wiedzę o informacje na temat życia i twórczości wielkiego kompozytora  Fryderyka Chopina. Dzieci wiedzą, kiedy i gdzie urodził się kompozytor. Kim byli jego rodzice i rodzeństwo. Znają muzykę jaka tworzył.


 

Święto Niepodległości

         Klasa VI pod kierunkiem p. Anny Możejko i p. Joanny Gejdel przygotowała akademię z okazji 90 rocznicy odzyskania Przez Polskę niepodległości.

7 listopada przedstawienie obejrzeli nauczyciele i uczniowie. 13 listopada obejrzeli tę inscenizację rodzice podczas zebrania. Uroczystą akademię w obu przypadkach rozpoczynało wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Pantomima rozbiorów Polski – pozbawienie korony i założone łańcuchy Przez zaborców, symbolizują niewolę narodową. Polacy długo musieli walczyć... a Polska pozostawała zniewolona.

Rok 1918 – Polska znowu wolna. Jak być patriota w wolnej Polsce?


Pasowanie na ucznia I klasy

         Tradycją naszej szkoły jest  pasowanie na ucznia. W roku szkolnym 2008/2009 uroczystość ta odbyła się    22 października. Uczniowie klasy I oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, która w tym dniu wyglądała wyjątkowo.

Do tego ważnego wydarzenia uczniowie przygotowywali się już od pierwszych dni nauki szkolnej. Uczyli się piosenek, wierszy, tańca. Poznawali zasady zachowania się w szkole. Uczyli się bardzo pilnie, ponieważ wiedzieli, że czeka ich egzamin z wiedzy i umiejętności.

W obecności zaproszonych gości: Pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas starszych dzieci musiały rozwiązywać zagadki, odpowiadać na pytania, wykazać się wieloma umiejętnościami.

Po symbolicznym egzaminie, który pierwszaki zdały doskonale nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor słowami: Pasuję Cię na ucznia przyjęła wszystkich uczniów do społeczności szkolnej.

W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek Bohaterowie tego dnia otrzymali od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy oraz książki od swoich starszych kolegów. Dzień ten przebiegał w bardzo miłej atmosferze i na pewno długo zostanie w pamięci wszystkich uczniów.

 


Dzień Edukacji Narodowej'08

         W tym roku  z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VI  zaprosili wszystkich gości: przedstawicieli samorządu lokalnego, obecnych i emerytowanych pracowników naszej szkoły oraz rodziców uczniów na... Hawaje. Jako, że hasło naszej imprezy brzmiało "A wdzięczność nasza bez granic", uczestnicy wyprawy nie potrzebowali paszportów czy wiz a przepustką były specjalne, różnokolorowe naszyjniki wykonane przez uczniów.

Poszczególni goście zapraszani byli na hawajską plażę, gdzie w cieniu palm mogli delektować się egzotycznymi owocami i napojami oraz wysłuchać okolicznościowych wierszy czy obejrzeć zabawne scenki rodzajowe.

Były czary, zagadki, a także przygotowane specjalnie na tę uroczystość teksty piosenek do popularnych melodii Abby, Perfektu czy Golec Orkiestry. Dziewczynki popisywały się przygotowanym przez siebie układem tanecznym, który zadedykowały wszystkim nauczycielom.

Po chóralnym odśpiewaniu  "Vivat schola nostra", uczniowie zakończyli swój występ wręczeniem upominków rodem z Hawajów. Były to ananasy - by dzięki witaminom goście długo żyli w zdrowiu oraz różowe okulary-by nauczyciele z pogodą ducha mogli patrzyć na uczniów - "szkolne ananasy".

Część oficjalną zakończyły wystąpienia pani dyrektor oraz Burmistrza Sokółki, pana Stanisława Małachwieja, którzy w ciepłych słowach przekazali pracownikom oświaty podziękowania za trud wkładany w edukację uczniów oraz życzyli satysfakcji z pracy i dalszych sukcesów.

Pani dyrektor wręczyła też nagrody dyrektora szkoły nauczycielom: G. Kamińskiej oraz J.Gejdel, a także pracownikom obsługi.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. U. Budrewicz (opiekun SU). Przy wykonaniu dekoracji pomagały panie J. Dzienisowicz i D. Szumińska.


Wrześniowe rocznice

         17 września uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Anny Możejko przygotowali akademię poświęconą wydarzeniom września 1939 r.

 


Rozpoczęcie roku szkolnego

         01 września 2008 r. o godz. 9.00 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2008/2009. Do grona nauczycieli dołączyli ksiądz Ryszard Kozioł oraz pani Jolanta Steckiewicz.


Rok szkolny 2007/2008

 


   Żegnaj szkoło!

20 czerwca 2008 r. zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Najpierw uczniowie kl. VI pożegnali nauczycieli oraz młodszych kolegów i koleżanki przedstawieniem i piosenkami. Następnie uczniowie kl. V w imieniu całej społeczności szkolnej i nauczycieli pożegnali szóstoklasistów wręczając im pamiątkowe zdjęcia.

Pani dyrektor Helena Rećko podsumowała pobyt klasy VI w naszej szkole, przypomniała ich sukcesy, przedsięwzięcia, wyjazdy oraz wręczyła nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom naszej szkoły. Przyszli pierwszoklasiści  otrzymali tornistry wraz z wyposażeniem od Wydawnictwa Mac Edukacja.


Dzień Dziecka - festyn

         Dzień Dziecka  w tym roku spędziliśmy w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce. Zainteresowanie było ogromne. Imprezę rozpoczął pokaz sztuk walki. Atrakcją tego dnia były różne zabawy i konkursy. Chętni mogli przejechać się wozem straży granicznej, quadem, motorem, bryczkami, skorzystać ze zjeżdżalni, "kąpieli" w basenie z piłeczkami. Odważni mogli również dosiąść konia. To były niesamowite przeżycia. Uczniowie mieli zapewnioną nie tylko świetną zabawę ale również dobry posiłek i drobne upominki. Serdecznie dziękujmy organizatorom za zaproszenie i niezapomniane przeżycia!!!


Bezpieczni na co dzień

        W ramach realizacji projektu profilaktycznego pt. Mały ratownik od października 2007 r. do maja 2008 r. raz w miesiącu uczniowie kl. I-III uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych. Pod kierunkiem nauczycielek: p. Katarzyny Rabiczko i p. Grażyny Kamińskiej dzieci uczyły się właściwego zachowania w miejscu wypadku, sposobów sprawdzania przytomności poszkodowanego, wzywania pomocy i właściwej reakcji w różnych sytuacjach. W czasie spotkania rodziców uczniów kl. I-III przeprowadzono krótką pogadankę n.t. udzielania pierwszej pomocy oraz wykonano ćwiczenia praktyczne.

W kwietniu pracownicy KPPSP w Sokółce profesjonalnie zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

28 maja 2008 r. w ramach podsumowania projektu został zorganizowany Dzień integracji społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym pod hasłem Bezpieczni na co dzień. Przeprowadzono m.in. konkurs podsumowujący wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i medycznej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a każda klasa otrzymała apteczkę pierwszej pomocy. Pani Dyrektor wręczyła uczniom kl. I-III "Certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy".

Ten dzień przedstawiciele OSP w Starej Kamionce uświetnili pokazem sprzętu oraz swoich umiejętności. Miejscowi strażacy przygotowali również kilka pytań z zakresu wiedzy pożarniczej.

Odbyła się również konkurs rowerowy o tytuł "Mistrza kierownicy". Zwycięzca zostali: Adrian Domalewski (grupa młodsza) i Adrian Lingo (grupa starsza).

Realizacja projektu była możliwa dzięki materiałom otrzymanym od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dofinansowaniu p. Burmistrza Sokółki. Dziękujemy również p. radnemu Jarosławowi Panasiuk za sponsorowanie lodów i kiełbasek.   Koordynatorką i autorką projektu i Dnia Integracji była Katarzyna Rabiczko.


Dzień Matki

       Dzień 26 maja to najwspanialsze święto w roku. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Uczniowie kl. I-III przygotowali występ artystyczny. Były życzenia, piosenki, własnoręcznie wykonane upominki i wspólne konkursy. Uroczystość została przygotowana przez: p. Grażynę Kamińską, p. Katarzynę Rabiczko i p. Joannę Dzienisowicz.

 


 

Wiwat maj, trzeci maj...

       W dniu 3 maja 2008 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły przedstawili inscenizację złożoną ze scenki historycznej o uchwaleniu konstytucji oraz wierszy i pieśni patriotycznych.

Uroczystość przygotowały: p. Joanna Gejdel i p. Anna Możejko.

 


 

DINOPARK I FIKOLAND

         4 marca 2008 r. uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczycniami wybrali się na wystawę gadów prehistorycznych. Główną atrakcją były naturalnej wielkości dinozaury wkomponowane w pięknie ukształtowany teren. Wśród nich były: Triceratops, Stegozaur, Dimetrodon, Dilophosaurus. Mieliśmy okazję spojrzeć w oczy najgroźniejszym dinozaurom. Niektórzy wpadli nawet do jednego paszczy. Największą frajdą było jednak poszukiwanie zakopanego szkieletu wymarłego gada. Uczniowie mogli poznać życie dinozaurów przed wieloma milionami lat poprzez projekcję multimedialną o ich życiu na ziemi.

Następnie udaliśmy się do Centrum Rozrywki -Fikoland, gdzie dzieci korzystały z wszelkich atrakcji, zabaw i gier.


Walentynki'08

W dniu 14 lutego w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Święta Zakochanych. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Urszulą Budrewicz. Wcześniej były zbierane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki serduszkowej. Imprezę rozpoczęto od przedstawienia historii obchodzenia tego święta. Następnie "Poczta walentynkowa" przekazała walentynki adresatom. Następnie uczniowie klas starszych przedstawili skecz "Randka w ciemno". Śmiechu było ci nie miara.

W dalszej części imprezy uczniowie prezentowali utwory poetyckie o tematyce miłosnej. I miejsce w konkursie recytatorskim zajęła uczennica klasy VI- Karolina Wróblewska, która wyrecytowała wiersz pt. Hipopotam. W kategorii "twórczość własna" jury najwyżej oceniło wiersz pt. Żabka i bocian Wiolety Żarkowskiej.


Choinka Noworoczna

          Zabawę karnawałową dnia 9 stycznia 2008 r. rozpoczęli uczniowie kl. I-III przedstawieniem Noworoczna Bajka. Na dzieci czekały różne konkursy i zabawy, najgrzeczniejszych odwiedził św. Mikołaj z prezentami. W konkursie kolęd i pastorałek  wzięła udział liczna grupa uczniów. Zwyciężyły Kamila Kunda i Natalia Czeremcha. Uroczystość przygotowały: p. Katarzyna Rabiczko, p. Grażyna Kamińska oraz p. Joanna Dzienisowicz, oprawę muzyczną zapewnił p. Piotr Zaręba.


Wieczór wigilijny

       Dnia 21 grudnia 2007 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe.     Na wieczerzy wigilijnej gościliśmy, ks. proboszcza J.Kuczyńskiego, ks. A.Łukucia, obecnie pełniącego funkcję sołtysa p. K.Szomko i jego poprzednika p. W Borowskiego oraz członków Rady Rodziców, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością.

Jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Jankiewicz przedstawili uczniowie kl. IV-VI. Aktorzy doskonale wczuli się w role, a widzowie zarówno najmłodsi, jak i zaproszeni goście z wielką przyjemnością obserwowali historię przyjścia na świat Chrystusa. W rolę Maryi wcieliła się Karolina Wróblewska, Józefa zagrał Mateusz Trochim.

Jak co roku dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia, a następnie zasiedliśmy do Wieczerzy wigilijnej.

 


Loteria Fantowa'07

        Dnia 11.12.2007 r. odbyła się loteria fantowa, z której dochód zasilił fundusz Samorządu Uczniowskiego. W tym roku zebraliśmy 414 zł .

Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie loterii: p. Panasiuk (ciasto, zabawki, pomoc przy loterii), p. Krokos (ciasto), p. Kuryłowicz (ciasto), p. Saniukiewicz (ciasto), p. Żarkowskiej (poduszeczki), p. Kiemiesz (słodycze).

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie i przeprowadzenie loterii: p. Urszula Budrewicz, p. Danuta Szumińska, p. Joanna Dzienisowicz.

 


Wieczór andrzejkowy

     29 listopada 2007 r. Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjne andrzejki. Jak sama nazwa wskazuje to dzień bardzo wyjątkowy. Dawne przysłowie głosi, że Na świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja. Chyba coś w tym jest, ponieważ każdy pragnie wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Nasi uczniowie dzień ten spędzili na wesołej zabawie. "Cyganki" przepowiadały przyszłość z kart, "zdradzały" imiona przyszłych ukochanych oraz żon, wróżyły z łupinek orzecha...  Wiele śmiechu dostarczyła dzieciom wróżba z butami. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny (rodzicom Natalki radzimy już zbierać posag). Wszyscy świetnie bawili się, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zapowiada się obiecująco.  zorganizowaniu imprezy okazali rodzice, którzy przygotowali kanapki, ciasta, słodycze i napoje. prócz zabawy dzieci mogły podziwiać występy swoich koleżanek i kolegów. Grupy zaprezentowali układy taneczne do znanych przebojów. Puchar Dyrektora Szkoły zdobyli: Natalia Czeremcha., Kamila Kunda, Patryk Gieniusz i Adrian Lingo. II miejsce zajął Patryk Olechno, zaś III-Klaudia Biziuk i Magda Kunda. Koordynatorkami imprezy były panie: Katarzyna Rabiczko, Joanna Dzienisowicz, Anna Trzasko i Grażyna Kamińska.

 


Występ muzyków z Filharmonii Białostockiej

     Dnia 14 listopada 2007 r. wysłuchaliśmy audycji muzycznej pt. Bajka o Szewcu Dratewce i Smoku Triangielu.  Bajka opowiada o smoku, który zagroził ludziom mieszkającym w Krakowie, że będzie zionąć ogniem i spali to zabytkowe miasto, jeżeli mieszkańcy nie nauczą się rytmicznie klaskać. Kto okazał się mistrzem w wybijaniu rytmów? Zgłosiło się dwóch śmiałków: Piotr Gieniusz i Krystian Kucharewicz.


Narodowe Święto Niepodległości

         Gdy wolności nadszedł czas... pod takim hasłem 9 listopada 2007 r. przygotowana została uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.         11 listopad 1918 r. stanowi dla nas symboliczną datę wyzwolenia naszej Ojczyzny spod jarzma zaborców. Uczniowie kl. V pod kierunkiem p.Anny Możejko pokazali nam jak wielu ludziom winniśmy oddawać cześć za ich dążenia do odzyskania wolności. W trakcie inscenizacji uczniowie odsłaniali informacje i portrety ważnych, dla odzyskania Niepodległości, Polaków i w hołdzie zapalili znicze. Patriotyczne pieśni uświetniały całą uroczystość. Dekorację na tę uroczystość przygotowali: p. Anna Możejko, p. Piotr Zaręba, p. Joanna Dzienisowicz.

      W tym dniu p. Urszula Budrewicz zorganizowała również konkurs recytatorki Tu jest mój dom. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, wszyscy znakomicie interpretowali wiersze. Komisja wyłoniła zwycięzców: w klasach I-III pierwsze miejsce zajęła Martyna Kułak, natomiast w klasach IV-VI - Karolina Wróblewska.


"Cudze chwalicie swego  nie znacie... ziemniakiem w tle"

     Dnia 24 października 2007 r.odbyła się impreza integracyjna, która stanowiła podsumowanie projektu profilaktycznego "Żyj zdrowo: jedz zdrowo i ruszaj się". Impreza miała na celu usystematyzowanie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania się. Prezentację multimedialną na temat zdrowego żywienia przygotowała p. Katarzyna Rabiczko, a omówiła p. Anna Możejko. Były konkursy, historia ziemniaka, zapoznanie z zasadami zdrowego żywienia oraz "Jesienne cudaki", w których tworzeniu uczniowie musieli wykazać się pomysłowością. Rodzice na ten dzień przygotowali różne potrawy z ziemniaków, było to m.in. kopytka, babka ziemniaczana, pączki, pyzy, zapiekanki. Wspólna zabawa rodziców z dziećmi to na pewno miło spędzony czas. Zgodne współdziałanie w konkursie przyniosło znakomity rezultat. Zabawy ruchowe pozwoliły na rozładowanie nagromadzonej energii.    Na koniec spotkania można było się posilić przy wspólnym ognisku. Koordynatorkami imprezy były p. Urszula Budrewicz i p. Katarzyna Rabiczko.

 


Dzień Edukacji Narodowej'07

     15 października 2007 r. był obchodzony na wesoło. Uczniowie klasy VI zrobili swoim belfrom prawdziwy prezent. Oprócz tego, że złożyli życzenia i podziękowania, popisali się też znakomitym poczuciem humoru. Dowodem na to była część artystyczna. Występujący bardzo mocno wczuli się w swoje role. Wypowiedzi naszych aktorów przerywane były salwami śmiechu. Tym razem, z humorem, w zabawny sposób przedstawiali każdego z nauczycieli. Samodzielnie ułożone piosenki i wiersze jako podziękowania dla nauczycieli były miła niespodzianką. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Na koniec wszyscy nauczyciele musieli przejść próbę z cytryną. Za imprezę odpowiedzialna była Rada Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Urszuli Budrewicz.


Pasowanie na ucznia klasy I

          Dnia 4 października 2007 r. w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce zostali włączeni:

Agnieszka Daszuta, Agnieszka Horczak, Hubert Horczak, Gabriel Jurkowski, Damian Kucharewicz, Karolina Wróblewska i Waleria Żółtko

Uczniowie, po krótkiej części artystycznej, musieli wykazać się umiejętnościami i wiadomościami z różnych dziedzin.

"Komisja egzaminacyjna" w składzie: Dyrektor szkoły Pani Helena Rećko, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilia Makarewicz, przedstawicielka rodziców Pani Żółtko, nauczycielka kształcenia zintegrowanego Pani Joanna Dzienisowicz oraz społeczność szkolna nie miała wątpliwości, iż wszyscy pierwszoklasiści świetnie wykonali wszystkie zadania (zatem zdali egzamin).

 Bardzo ważnym punktem uroczystości było ślubowanie i akt pasowania na ucznia. Dotknięcie przez Panią Dyrektor "zaczarowanym ołówkiem" każdego uczyniło prawdziwym uczniem.


Wyjazd klas 0-III do Białegostoku

     W ramach spotkań z kulturą uczniowie klas 0-III  2 października 2007 r. obejrzeli spektakl "Dzień dobry, Świnko" w Teatrze Lalek w Białymstoku. Przed przedstawieniem dzieci obserwowały zwierzęta w białostockim ZOO. Uroki jesiennego krajobrazu podziwialiśmy w parku.


Wybory Samorządu Uczniowskiego

        Człowiek musi dokonywać w życiu różnych wyborów. Jedne są trudne i bardzo ważne, inne proste i mniej istotne, ale zawsze są. Dnia 24 września 2007 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w głosowaniu na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. To ważne wybory, ponieważ nowo wybrany przewodniczący będzie reprezentował nasze problemy. Po przedstawieniu programów wyborczych obu kandydatów, zdecydowaną większością głosów wygrała Emilka Makarewicz. Pomógł jej w tym również układ choreograficzny i piosenka przygotowana przez jej koleżanki.

 


Udział w akcji Sprzątanie Świata

     Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem! Pod takim hasłem odbyła się 14-ta edycja akcji Sprzątanie Świata. Koordynatorem tej kampanii jest Fundacja Nasza Ziemia, a lokalnymi organizatorami są tysiące szkół, samorządów i lokalnych organizacji społecznych.

     Nasza szkoła, jak co roku, również przyłączyła się do tej akcji. Pamiętajmy jednak, że ważny jest nie tylko udział w akcji, ale przede wszystkim nie śmiecenie!!!


Był taki wrzesień

      7 września 2007 r. uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Anny Możejko przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony wydarzeniom września 1939 roku. Akademia była hołdem złożonym obrońcom Ojczyzny poległym w walkach z Niemcami i Rosjanami. Wiersze i piosenki o tematyce wojennej były lekcją historii o minionych tragicznych wydarzeniach.


Inauguracja roku szkolnego 2007/2008

     Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie 3 września 2007 r. rozpoczęli nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Helena Rećko powitała wszystkich uczniów, rodziców  i pracowników szkoły. Przedstawiła nowych nauczycieli: p. Irenę Rabiczko, która będzie uczyć matematyki, p. Agnieszkę Sołowiej - plastyki, p. Bożenę Łubnicką - wychowania do życia w rodzinie, p. Małgorzatę Jankiewicz - religii

     Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego uczniom życzymy, aby przebywanie w szkole sprawiało im radość, motywacji do nauki oraz wysokich wyników. Nauczycielom natomiast życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w pracy.


Powrót do strony głównej

Rok szkolny 2006/2007

Zakończenie roku szkolnego

         Minął kolejny rok szkolny, nadeszły wytęsknione przez wszystkich wakacje. Dla wielu był to czas pożegnania ze szkołą podstawową.

        Podczas dzisiejszej uroczystości poznaliśmy tych, którzy swą postawą i zaangażowaniem wyróżniali się w różnych dziedzinach życia szkoły.   Wszystkim uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

"Do widzenia przyjaciele...". Tak żegnaliśmy uczniów klasy VI.

Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom książki i dyplomy


Wycieczka klas 0-III do Białegostoku

      2 czerwca 2007 r. uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami wybrali się   na ostatnią   w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem dzieci obejrzały wystawę   w Uniwersyteckim Muzeum Przyrodniczym oraz bawiły się w Fikolandzie. Ogromna "galareta", zjeżdżalnie,  labirynt pełen niespodzianek, czy też kulki sprawiły wiele radości.

Uczniowie z uwagą słuchali przewodnika

Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat ptaków zamieszkujących tereny naszego kraju

Wystawa "Przyroda rejonów polarnych"

"Życie na Ziemi - zarys dziejów"

Wesołej zabawy nie było końca

"Kąpiel w kulkach"

Skoki na "galarecie"


Dzień Rodziny

           Dzień Rodziny to okazja dla uczniów kl. O i I do spędzenia wyjątkowego czasu z mamą, tatą. Było przedstawienie pokazane z wielkim zaangażowaniem przez dzieci. Wszyscy brali czynnie udział w organizowanych konkursach i zabawach. Dzień Rodziny zorganizowały Panie Danuta Szumińska  i Joanna Dzienisowicz.

Występ przedszkolaków i pierwszoklasistów

Rodzice byli dumni ze swoich pociech

Wspólne projektowanie wymarzonego domku

Widać wielkie zaangażowanie i satysfakcję z uzyskanych efektów

Mile spędzony czas to radość widoczna na twarzach dzieci i ich rodziców

Wspólny posiłek


"To jest właśnie książki świat..."- impreza integracyjna

         W ramach obchodów Dnia Dziecka  30 maja został zorganizowany  Dzień Integracji Społeczności Szkolnej.    

        Pod kierunkiem nauczycielki Urszuli Budrewicz została przygotowana inscenizacja ukazująca historię powstawania książki, począwszy od napisów skalnych aż do czasów wynalazku Gutenberga. Pomysłowa scenografia dla teatrzyku była dziełem Danuty Szumińskiej   i Joanny Dzienisowicz.  W ramach realizacji programu "Cala Polska czyta dzieciom" wybrane utwory znanych autorów czytali: Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej, kierownik Wiejskiego Klubu Kultury Jolanta Żółtko, dyrektor szkoły Helena Rećko, redaktor "Kuriera Sokólskiego" Józef Zalesko oraz przedstawicielka uczniów Emilia Wróblewska. Obecna na spotkaniu sokólska poetka Leonarda Szubzda recytowała własne wiersze.

          Liczne konkursy i zabawy czytelnicze łączyły rozrywkę ze sprawdzianem znajomości literatury dziecięcej.   Miłośnicy sportu również nie narzekali, ponieważ mogli wykazać się sprawnością w różnych konkurencjach.                                                                                                                                                 Dzięki hojności wielu sponsorów dzieci otrzymały drobne upominki oraz miały zapewniony słodki poczęstunek.

Imprezę zakończyły wspólne zabawy przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek.

        Jak zwykle do organizacji akcji masowo włączyli się rodzice dzieci, którzy służyli pomocą w sprawnym przebiegu imprezy.                                                                                                                                            Muzyczną oprawę w tym dniu zapewnił Sokólski Ośrodek Kultury.

Koordynatorkami tego dnia były: Urszula Budrewicz, Katarzyna Rabiczko    i Anna Możejko.

Historia książki - inscenizacja w wykonaniu szóstoklasistów

Wszyscy artyści z Panią Urszulą Budrewicz

Pan Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej

Sokólska poetka Leonarda Szubzda

Reporter Pan Józef Zalesko

Dyrektor Szkoły Pani Helena Rećko

Konkursy czytelnicze

Bajowe puzzle

Zwycięzcy konkursu

Widownia kibicowała wszystkim uczestnikom zabaw czytelniczych

W tym dniu przedstawiciele KRUSu nagrodzili zwycięzców konkursu plastycznego

Zarówno dzieci, jak i rodzice mogli wykazać się sprawnością w różnych konkurencjach sportowych

Która para odbije piłkę najwięcej razy?

Pieczenie kiełbasek przy ognisku - miłe zakończenie imprezy


"Mini-majówka" w Janowszczyźnie"

     22 maja 2006 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ciekawej imprezie plenerowej w Janowszczyźnie. Wśród atrakcji tego dnia były m.in. zawody w różnorodnych konkurencjach sportowych, dyskoteka "pod chmurką".  Nasi uczniowie nawiązali nowe znajomości z rówieśnikami ze szkół z sąsiednich miejscowości.

     Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi, członkom Rady Pedagogicznej oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie za świetną zabawę i niezapomniane wrażenia!

Plac zabaw spodobał się nie tylko dzieciom

Kto silniejszy? Oto reprezentanci naszej szkoły.

Zdobywcy II miejsca w przeciaganiu liny w kategorii klas młodszych z Dyrektorem SP w Janowszczyźnie panem Januszczem Pawłowskim

Srebrni medaliści: Adam Lingo, Klaudia Biziuk, Piotr Daszuta, Klaudia Pawełko i Patryk Olechno

Uni-hokej i nasi pierwszoklasiści


Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    W przed dzień  Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Anny Możejko oraz Joanny Gejdel przygotowali przedstawienie przybliżające wydarzenia z tamtego okresu. 

Na wspólne świętowanie zaprosiliśmy również artystów z Filharmonii Białostockiej. W programie  "Kto ty jesteś... Polak mały" muzycy zagrali utwory znane wszystkim Polakom. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych zabawach, konkursach.

Wywiad z królem

Nasi zaborcy- Prusy, Rosja i Austria

Wszyscy uczestnicy przedstawienia

Poloneza czas zacząć

"W murowanej piwnicy"

Chyba nietrudno odgadnąć, z jakiej legendy pochodzi ta postać?

Warszawska Syrenka


Dzień Ziemi

    W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas II i III pod kierunkiem Katarzyny Rabiczko i Grażyny Kamińskiej  rywalizowali o tytuł "Miłośnika Przyrody".

Dzieci w losowo wybranych grupach wykonały pracę plastyczną

"Bo Ziemia - to wyspa zielona"

Uczniowie popisywali się m.in. wiedzą z zakresu ochrony środowiska

Zwycięzcami konkursu ekologicznego zostali: Gabrysia Puciłowska z klasy II i Patryk Olechno z klasy III

Zmęczeni ale weseli "przyjaciele przyrody" wspólnie posprzatali teren wokół szkoły


"Radosny Uśmiech. Radosna Przyszłość"

    W bieżącym roku szkolnym w okresie od października 2006 r. do kwietnia 2007 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej  w Starej Kamionce realizowali   na zajęciach  program edukacji    w zakresie higieny jamy ustnej  „Radosny Uśmiech. Radosna Przyszłość”. Osobą koordynującą program w szkole była wychowawczyni klasy II – Katarzyna Rabiczko. 

 W programie brało udział 7 uczniów z klasy II oraz ich rodzice (zostali poinformowani  realizacji programu i zapoznali się z jego głównymi zagadnieniami w czasie spotkania klasowego)  oraz pielęgniarka szkolna. 

Realizację projektu rozpoczęto od przypomnienia i pokazu prawidłowego sposobu szczotkowania zębów na modelu uzębienia. Przeprowadzono cykl rozmów, pogadanek (zgodnie     z zaplanowanym harmonogramem), m.in. na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, wpływu spożywanych pokarmów na stan uzębienia, konieczności regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa.  Po obejrzeniu filmu „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”, dzieci opisywały przygody bohaterów oraz wyciągały wnioski dotyczące sposobu dbania o zęby i dziąsła.  Dzięki przeprowadzonemu doświadczeniu uczniowie przekonali się, że fluor wzmacnia zęby  i chroni je przed uszkodzeniem przez osad nazębny i kwas. Świetną formą utrwalania wiadomości były zabawy muzyczno-ruchowe. Zdobyte wiadomości uczniowie wykorzystali podczas konkursu plastycznego „Zęby myj, radośnie żyj” oraz „Turnieju  Zębowych Drużyn”. Prace plastyczne wszystkich uczniów umieszczono na gazetce szkolnej. Konkurs plastyczny na etapie klasowym wygrała Kinga Lingo.

Na zakończenie projektu podsumowano wiadomości uczniów, sprawdzono „Grafik Mycia Zębów Pani Doktor Ząbkowskiej” (dzieci wraz z członkami rodziny przez okres 28 dni regularnie 2 razy dziennie czyściły zęby), wykonano również gazetkę klasową "Kto o zęby dba – ten uśmiech radosny ma”.                                                                                                                                                               W uznaniu dbałości o higienę jamy ustnej oraz radosne, lśniące uśmiechy    na ręce uczniów wychowawczyni klasy przekazała rodzinom dyplomy.

 

Każdy uczeń otrzymał materiały, próbki pasty do zębów oraz szczoteczki do zębów firmy Colgate.

Uczniowie szczotkowali zęby po zupie.

Doświadczenie naukowe:

Ocet reprezentuje kwas pochodzący z pokarmu, a kreda zęby.

Uczniowie przekonali się, że warto używać pasty z fluorem

W realizację projektu włączyła się szkolna pielęgniarka pani Jadwiga Rajkowska

Wystawa prac plastycznych Zęby myj, radośnie żyj”.


Wycieczka klas O-III do Sokółki

        Realizację tematyki związanej z tradycjami wielkanocnymi uczniowie klas 0-III rozpoczęli od wizyty w Sokólskim Ośrodku Kultury. Dzieci obejrzały wystawę "Tradycyjna plastyka wielkanocna". Pani Ewa w ciekawy sposób przybliżała zebranym zwyczaje z dawnych lat. Uczniowie podziwiali piękne pisanki, palmy i pająki. Niektóre z nich zostały wykonane przez ich znajomych z koła plastycznego w ramach realizowanego projektu.

Kolejnym punktem wyjazdu było zapoznanie z funkcjonowaniem Urzędu Pocztowego  w Sokółce.

Organizatorką wyjazdu była Katarzyna Rabiczko.

Pani Ewa w bardzo ciekawy sposób przybliżała dzieciom tradycje wielkanocne.

Pająki i palmy wielkanocne.

Te pisanki wykonali członkowie koła plastycznego z naszej miejscowości.

Warsztat malarski w SOK i prace pana Krzysztofa Gieniusza

Pani Danuta zapoznała dzieci z pracą w Urzędzie Pocztowym.


Powitanie wiosny

           21 marca 2007 r. radośnie powitaliśmy Wiosnę.         

Koordynatorkami I Dnia Wiosny w naszej szkole były panie Katarzyna Rabiczko i Grażyna Kamińska. Pod ich kierunkiem uczniowie klas II-III wystąpili przed społecznością szkolną z montażem słowno-muzycznym "Witaj Wiosno!". Następnie dzieci z klas młodszych ze śpiewem, trzymając w ręku słomianą marzannę ruszyli przez wieś ogłaszając radosną nowinę, że nadeszła oczekiwana Wiosna. Po spaleniu kukły, uczniowie z gaikiem wrócili do szkoły, gdzie czekały ich jeszcze różnorodne konkursy.

Występ uczniów klas II-III

Wyjście z marzanną

Spalenie słomianej kukły

Powrót z gaikiem - symbolem nadchodzącej wiosny

Wiosenne konkursy


Walentynki

         "Miłość niejedno ma imię" pod takim hasłem w Dniu Walentynek odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Panią Urszulę Budrewicz. Uczestnicy zaprezentowali różne oblicza miłości: miłość rodzicielską, miłość do Ojczyzny, domu rodzinnego, sympatii. Solidne przygotowanie dzieci sprawiło, że publiczność z zapartym tchem słuchała kolejnych wierszy.

Wiersz Jana Brzechwy "Hipopotam" w wykonaniu Emilii Wróblewskiej -uczennicy klasy V, najbardziej podobał się  jury Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

"Rozmowa liryczna" K.I.Gałczyńskiego w wykonaniu Gabrysi Barcewicz i Adriana Żółtko

Zwycięzczynie konkursu

 


Zabawa karnawałowa

         8 lutego 2007 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Konkursy i tańce poprzedził występ uczniów klas I-III. Przedstawienie "Jak karnawał, to karnawał!" spodobało się wszystkim zebranym w sali gimnastycznej. Następnie odbył się bal przebierańców, tańczyły księżniczki, zające, krasnale, raperzy... Były również konkursy i zabawy taneczne.

Wodzirejami  zabawy byli animatorzy z białostockiego studia artystycznego "MAGIK".

      Koordynatorkami zabawy karnawałowej były: Katarzyna Rabiczko, Grażyna Kamińska  i Joanna Dzienisowicz.

 

Mali aktorzy z wychowawczyniami

Zabawa muzyczno-ruchowa "Idzie luty"

Mamy podziwiały umiejętności taneczne swoich pociech

"Kaczuszki"

Taniec z krzesełkami

Wbrew pozorom niełatwo przejść pod tą przeszkodą

Zwycięzcy konkursu na ciekawy strój karnawałowy

Długo oczekiwana wizyta Świętego Mikołaja


Dzień Babci i Dziadka

        19 stycznia 2007 r. uczniowie klas II i III pod kierunkiem Katarzyny Rabiczko  i Grażyny Kamińskiej   przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Taki dzień to okazja do zaprezentowania swoich talentów artystycznych. Montaż słowno-muzyczny zachwycił wszystkich. Na koniec występu dzieci wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane upominki.

 W czasie wspólnego spotkania wnuczęta popisywały się również swoimi umiejętnościami tanecznymi. Przy wspólnym stole Dziadkowie wspominali dawne czasy, opowiadali wnukom o tym, co robili w ich wieku.

Słowa wierszy i piosenek bardzo wzruszyły zebranych gości

Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swoich wnucząt


Spotkanie opłatkowe

          21 grudnia 2007 r. cała społeczność szkoły spotkała się  na wspólnej szkolnej wigilii. Najpierw czniowie klas IV-VI pod kierunkiem katechetki  Pani Moniki Karasewicz zaprezentowali współczesną wersję "Jasełek". Aktorzy wcielali się w kreowane postacie z wielkim zaangażowaniem, niemal jak profesjonaliści. Praca całego zespołu została nagrodzona gromkimi brawami. Następnie Pani Dyrektor Helena Rećko, Ksiądz Proboszcz Józef Kuczyński oraz Zastępca Burmistrza Sokółki Pan Krzysztof Szczebiot  złożyli zebranym serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Na koniec po łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń wszyscy wspólnie śpiewali znane kolędy i pastorałki.

"Dzisiaj w Betlejem..."

Odwieczna walka dobra i zła

Zebrani goście, uczniowie i pracownicy szkoły z uwagą obejrzeli jasełka

Wszyscy uczestnicy przedstawienia

Wspólne spotkanie przy tradycyjnym posiłku i śpiewaniu kolęd


Loteria fantowa

           Już  trzeci raz pod kierunkiem  Pani Urszuli Budrewicz zorganizowaliśmy loterię fantową, z której dochód zasilił fundusz  Samorządu Uczniowskiego.

 Zainteresowanie było ogromne,  każdy chciał wylosować coś ciekawego.

W sumie zebraliśmy 430 zł. 

Osoby zaangażowane w przygotowanie   i przeprowadzenie loterii: 

Ø Pani  Beata Miakisz

      Ø Pani  Teresa Rochalska

Ø Pani  Bożena Aniśko

       Ø Pani  Bronisława Krokos

       Ø Pani  Bożena Łowczecka

Ø Marlena Pawełko

        Ø Pani  Beata Wróblewska 

oraz nasze panie:    Katarzyna Rabiczko i Joanna Dzienisowicz

Wszystkie dzieci chciały kupić los

W przeprowadzeniu loterii pomogły mamy naszych uczniów

Wybór fantów był ogromny


Andrzejki

           W wigilię św. Andrzeja odbyła się zabawa andrzejkowa.    Na wstępie uczniowie kl.VI   pod kierunkiem Pani Urszuli Budrewicz zapoznali  zebranych  ze źródłami tradycji słowiańskiej, zgodnie z zasadą: "cudze chwalicie, swego nie znacie".  Kolejnym punktem imprezy były wróżby oraz  zabawa taneczna.

Powtarane przez każdego z uczestników zabawy zaklęcie; "Święty Andrzeju daj nam znać, co się ze mną będzie dziać" sprawiło, że wróżby mają szanse na spełnienie!

Na zdjęciu Światowid oraz jego synowie: Swarożyc i Weles

Gabrysia Barcewicz jako Jarucha- czarownica

My jesteśmy krasnoludki, hopsasa, hopsasa...

Krótka przerwa na posiłek

Wróżby Jaki będzie twój przyszły mąż?

Przystojny, młody, chudy ... czy garbaty?”

Zamążpójście, staropanieństwo czy zakon?

Która pierwsza wyjdzie za mąż?

Wszyscy świetnie się bawili w rytmach znanych przebojów

Taniec z krzesełkami - uczniowie klas IV

Taniec z krzesełkami - klasy O-III

Oj, żeby tylko nie pękł!

Na gazecie można tańczyć tak

Ale ten Piotrek jest silny!

To też dobry sposób by utrzymać się na gazecie

Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i ich rodzicom

"Jedzie pociąg z daleka..."

Całość imprezy uświetnili Państwo Jolanta i Adam Puciłowscy. Serdecznie dziękujemy!!!

        


Święto Niepodległości

         Akademię z okazji Święta Niepodległości w pod kierunkiem Pań Anny Możejko i Joanny Gejdel przygotowali uczniowie klas IV-VI.

Pantomima przedstawiająca rozbiory Polski pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć i odczuć tragedię narodową upadku państwa polskiego

Wszyscy uczestnicy akademii


Góra Grosza

                        Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział   w ogólnopolskiej akcji pod patronatem

Towarzystwa NASZ  DOM.

W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy  2 489  monet   o łącznej wartości 107 zł  53 gr 

Na wyróżnienie zasłużyli:

Ucz. kl. III - Patryk Olechno – 20 zł 77 gr

Ucz. kl.VI  - Adrian Żółtko  – 247 monet


Dzień Edukacji Narodowej

         13 października 2006 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie  klasy IV i V   pod kierunkiem Katarzyny Rabiczko i Grażyny Kamińskiej przygotowali  dla wszystkich pracowników szkoły humorystyczne  „Wiadomości”. W dowód wdzięczności wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym emerytom, przedstawiciele samorządu Szkolnego wręczyli kwiaty. następnie odbyło się spotkanie Rady pedagogicznej z przedstawicielami Rady Rodziców.

Ewelina Możejko i Karol Krokos jako dziennikarze szkolnych "Wiadomości"

Czy warto zakupić "Gumowe ucho"?

Wiersze, piosenki oraz serdeczne życzenia ucieszyły wszystkich


Wycieczka do Silvarium

           Kolejnym zamierzeniem projektu "Gramy w zielone" była wycieczka uczniów kl.V i VI wraz z nauczycielkami: Danutą Szumińską, Anną Możejko i Joanną Gejdel do Silvarium.

Silvarium to obiekt przekazujący w pigułce najważniejsze informacje o leśnym środowisku przyrodniczym. Rosną tu wszystkie drzewa występujące w Puszczy Knyszyńskiej. Wzdłuż tzw. Ziołowej Tryby zgromadzono ponad 80 ziół wykorzystywanych tradycyjnie w medycynie ludowej. Opracowano i zainstalowano tu  również niepowtarzalny   na skalę europejską słoneczny poromierz  fenologiczny, czyli zegar pokazujący nie tylko pory dnia, ale również pory roku.

Silvarium umożliwia zgłębienie tajemnic jednego z największych cudów przyrody - lasu.

Poromierz fenologiczny

Jesienny spacer

Kto wejdzie tak wysoko?

Każdy chciał obejrzeć teren z wieży widokowej

Przerwa na posiłek

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Supraśl


Pasowanie na ucznia

         Datę  26.10.2006 r. na długo zapamiętają:  Patryk, Bogdan, Patryk, Piotr i Krystian. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, nauczycieli i starszych kolegów zdali  swój pierwszy egzamin.

Tradycyjnego aktu pasowania na Ucznia Szkoły odstawowej w Starej Kamionce dokonała Pani Dyrektor Helena Rećko. Następnie wręczyła uczniom dyplomy, a Przewodnicząca Samorządu szkolnego złożyła żakom życzenia i w imieniu starszych kolegów obdarowała ich drobnymi upominkami.

W oczekiwaniu na występ

Kasztany i żołędzie rozróżnili bezbłędnie i szybko je oddzielili

Wszyscy wykonali piękne obrazki z otrzymanych figur geometrycznych

Dotknięcie przez Panią Dyrektor zaczarowanym ołówkiem” każdego uczyniło prawdziwym uczniem

Pamiątkowe zdjęcie z Panią Dyrektor i wychowawczynią Joanną Dzienisowicz


Wycieczka klas młodszych

         5 października 2006 r. uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Białymstoku.   Pobyt w stolicy województwa rozpoczęli od wizyty w Teatrze Dramatycznym.  Po obejrzeniu spektaklu "Karawana" wybrali się   na jesienny spacer do białostockiego ZOO.

W oczekiwaniu na przedstawienie

Baśń Karawana” wszystkim bardzo się podobała

W ZOO dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały zwierzęta

        


"Gramy w zielone"- impreza integracyjna

     3 października 2006 r. pod hasłem "Gramy w zielone" odbył się dzień integracji społeczności szkolnej.   Uroczystość rozpoczęto przedstawieniem przygotowanym przez kl. VI pod kierunkiem  Pani Urszuli Budrewicz.  Uczniowie  w symboliczny sposób pokazali kolejne etapy stworzenia świata.

Dzięki Pani Danucie Szumińskiej – koordynatorowi dnia integracji  i pozyskanym przez nią z Sokólskiego Funduszu Lokalnego środkom posadziliśmy wokół szkoły blisko sto drzewek, krzewów i innych roślin ozdobnych.

Człowiek często bezmyślnie niszczy wspaniałe dzieło Stwórcy, jednak mądre posunięcia człowieka i działalność ekologiczna mogą ocalić nasz świat

Możemy sprawić, że w zielonym, pachnącym świecie nadal będą śpiewać ptaki

Wszyscy z zapałem przystąpili do sadzenia roślin. Na zdjęciu Burmistrz Sokółki Pan Stanisław Kozłowski oraz Zastępca Burmistrza Pan Czesław Sańko

W prace bardzo zaangażowali się rodzice

Były konkursy dla dzieci

Nie zapomnieliśmy również o quizie dla rodziców

"Idzie góral przez las i piosenkę śpiewa..."

W tym dniu posadziliśmy wokół szkoły blisko sto drzewek, krzewów i innych roślin ozdobnych

Wspólne ognisko było miłym zakończeniem dnia

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007

      3 września 2006 r. po dwumiesięcznej przerwie nauczyciele, uczniowie   i rodzice spotkali się na uroczystości rozpoczynającej nowy rok szkolny. Uczennice kl. VI pod kierunkiem Pani Anny Możejko przygotowały akademię poświęconą rocznicy  tragicznych wydarzeń września 1939 r.

Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego Pani Dyrektor Helena Rećko powitała całą społeczność szkolną,  rodziców ,pracowników szkoły (w tym nową nauczycielkę kształcenia zintegrowanego Panią Joannę Dzienisowicz).

 

.

Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów oddziału przedszkolnego

Powrót do strony głównej