Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2012/2013"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2012/2013

CZERWIEC

* Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013
* Zielona Szkoła
* Wycieczka do Metal-Fachu w Sokółce
* Dni Rodziny w klasach I-III
* Smacznie, zdrowo i na sportowo – Dzień Dziecka
 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 

 


Zielona Szkoła

            Uczniowie naszej szkoły w dniach 10 - 14 czerwca 2013 r. uczestniczyli w Wielkiej Wyprawie do parków narodowych w ramach pilotażowego projektu „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” sfinansowanego i zorganizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Opiekunami wyprawy byli nauczyciele: Anna Możejko i Piotr Zaręba.

             Nasi uczniowie wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych odwiedzili Wigierski Park Narodowy.

             Na pięciodniowe zajęcia dydaktyczne w ramach projektu Zielone Szkoły w Parkach Narodowych pojechali uczniowie klasy V i VI. Tam od pierwszego, po ostatni dzień zajęć, stali się badaczami w poszukiwaniu gruhla i reporterami tajemnic przyrody Wigierskiego Parku Narodowego. Pod okiem opiekunów – pracowników parku, realizowali ciekawe zajęcia edukacyjne. Tym, który odnalazł, a raczej rozszyfrował zagadkę grula był ucz. kl. V Kacper Pawełko.

             Każdego dnia po zakończonej wyprawie i badaniach, nasi uczniowie zorganizowani w grupy reporterów gazety „Misja Przyr(g)oda”: Wodniczki i Orły tworzyli codzienne relacje na Facebooku: www.facebook.com/MisjaPrzyroda.

             Podsumowaniem ogólnopolskiego projektu Misja Przyr(g)oda jest gazeta wydana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Warto zauważyć, że na okładce gazety zamieszczone zostało zdjęcie naszej grupy, wykonane przez p. Annę Możejko.   


Wycieczka do Metal-Fachu w Sokółce


Dni Rodziny w klasach I-III

Klasa I

Klasa II

Klasa III


Smacznie, zdrowo i na sportowo
– Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce

          Włączając się do ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania otyłości wśród dzieci i młodzieży, Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce zorganizowała Dzień Dziecka pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Dzień rozpoczęliśmy od przygotowania zdrowego, smacznego i kolorowego drugiego śniadania.
W atrakcyjnej formie dzieci wcielały w życie wiedzę dotyczącą zbilansowanej diety oraz znaczenia drugiego śniadania dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza młodego.

Kolejnym punktem dnia były zawody sportowe ze skakanką w roli głównej. Dzieci rywalizowały o tytuł mistrza wytrzymałości oraz popisywały się w układach artystyczno-gimnastycznych. Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników gimnastyki… umysłowej. Uczniowie klas IV-VI walczyli o Puchar Dyrektora Szkoły w grze w warcaby.

Na zakończenie  wszystkich uczniów zaproszono do zabaw integracyjnych oraz na słodki poczęstunek. Bo przecież  Dzień Dziecka to czas radości dla wszystkich dzieci…

Informacja i zdjęcia z przeprowadzonej imprezy zostały umieszczone na lokalnym portalu:

http://isokolka.eu/sokolka/5121-ciuchcia-przez-sokolke-i-wiele-innych-atrakcji-foto

 


Powrót do strony głównej