Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2014/2015

CZERWIEC

 


Dzień Dziecka

Uczniowie klas I-III bawili się na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim w Sokółce. Dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były m.in. zabawki dmuchane, stoiska z żywnością, pokazy ratownictwa medycznego. Można było obejrzeć sprzęt służb mundurowych i poznać tajniki żeglarstwa. Dużo emocji wzbudziły pokazy policyjne. Były również pokazy taekwondo i karate oraz tańce sokólskich mażoretek. Zorganizowano loterię fantową. Każde dziecko mogło wziąć udział w zawodach, tańcach, zabawach i grach.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Sokółce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury.

Szczegóły>>>> http://isokolka.eu/sokolka/12093-dzien-dziecka-2015-zabawom-nie-bylo-konca-wideo-foto

http://sokolka.tv/index.php/2009-dzieci-maja-swoje-swieto-zdjecia


Uczniowie z klas IV – VI ze szkoły w Starej Kamionce spędzili Dzień Dziecka w nietypowy sposób. Efektem wspólnej inicjatywy podstawówki oraz sołectwa wsi było porządkowanie terenu starego cmentarza wiejskiego. Powrócono w ten sposób do projektu nieżyjącego już społecznika Jana Aniśko ze Starej Kamionki, który wraz ze Stanisławem Urbanem przez wiele lat opiekowali się zapomnianym miejscem.

Dorośli przy pomocy pił i wykaszarek odsłonili brzozy i dęby nasadzone na kształt różańca oraz odnowili pamiątkową tablicę, kapliczkę i krzyż. Dzieci dzielnie pomagały przy pracach porządkowych – pieliły, grabiły i oczyszczały teren. Za swoją pracę i zaangażowanie w nagrodę zostały zaproszone na piknik przygotowany przez sołtysa wsi Kazimierza Szomko, Radę Sołecką, przewodniczącą Rady Rodziców SP w Starej Kamionce oraz mieszkańców wsi.

Organizacja poczęstunku była możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: "Drewnopol" (Piotr i Jacek Rećko), "Toni" (Antoni Dowgiert), "Drewbud" (Jerzy Szomko), sklepów - "Europa" i "Odido", sołtysa - Kazimierza Szomko oraz anonimowych dawców.

Impreza była nie tylko ciekawą propozycją na Dzień Dziecka, ale też okazją do integracji społeczności lokalnej oraz nietypową lekcja historii - informują nas w mailu organizatorzy przedsięwzięcia.

Informacja i zdjęcia  zostały umieszczone również na lokalnych portalach:

http://isokolka.eu/sokolka/12102-wyjatkowy-dzien-dziecka-w-szkole-podstawowej-w-starej-kamionce-fotohttp://sokolka.tv/index.php/2017-wyjatkowy-dzien-dziecka-w-szkole-podstawowej-w-starej-kamionce-zdjecia