Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2015/2016"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2015/2016

CZERWIEC

 


*
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
* Zajęcia z dietetykiem i zielarzem
* Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka klas I-III”

* "Morskie opowieści" - audycja muzyczna
* Sukces Kingi Stupak
* Owocowo, smacznie i zdrowo!

* MOJA RODZINA, MÓJ DOM, MOJA MAŁA OJCZYZNA


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

      24 czerwca 2016 r. jak zawsze zakończyli rok szkolny w bardzo uroczysty sposób. Głównymi „gwiazdami” była młodzież z klasy VI i V, która pod opieką swoich wychowawczyń, Urszuli Budrewicz i Joanny Gejdel, przygotowała część artystyczną oraz oficjalne pożegnanie absolwentów.

     Inscenizacja na motywach baśni „Kopciuszek” zainteresowała wszystkich - od przedszkolaków po dorosłych, a prawdziwym hitem okazał się występ księżniczek z różnych stron świata. Przygotowania do tego występu były doskonałą formą integracji młodzieży, a także lekcją kreatywności, otwartości i odwagi.

    W czasie części oficjalnej, po rozdaniu uczniom nagród i dyplomów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz działalność na rzecz samorządu uczniowskiego, pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom wyróżniających się uczniów oraz podziękowania rodzicom zaangażowanym w życie szkoły. Uczniowie klasy szóstej przedstawili prezentację multimedialną – „Z życia naszej klasy” oraz podziękowali nauczycielom i pracownikom placówki za serdeczność i wkład włożony w ich rozwój. Po ślubowaniu absolwentów nastąpiło przekazanie „władzy” samorządowej nowo wybranej przewodniczącej.

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły uczniowie klasy piątej osłodzili smutek szóstoklasistów opuszczających mury podstawówki tortem i drobnymi prezentami. Absolwenci otrzymali też pamiątkowe zdjęcia.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy szkoły, Rada Rodziców i uczniowie dziękują zastępcy burmistrza Sokółki Antoniemu Stefanowiczowi za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością. Zakończenie roku szkolnego stanowiło doskonałą okazję do złożenia podziękowań burmistrz Sokółki - Ewie Kulikowskiej, jej zastępcom – Antoniemu Stefanowiczowi i Adamowi Kowalczukowi, Radzie Miejskiej oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sfinalizowania wykonania elewacji budynku podstawówki w Starej Kamionce. Szczególne wyrazy wdzięczności społeczność szkoły kieruje do Jarosława Panasiuka – radnego Rady Miejskiej i Kazimierza Szomko - sołtysa wsi Stara Kamionka. Dzięki staraniom wszystkich wymienionych osób możemy pracować w tak pięknym obiekcie.

Koordynatorkami uroczystości zakończenia roku szkolnego były panie: Urszula Budrewicz i Joanna Gejdel.


Zajęcia z dietetykiem i zielarzem


Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka klas I-III”

       10 czerwca 2016 r. uczniowie klasy I godnie reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym „Olimpijka klas I-III”. Zawody po raz dwunasty odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.   
W tegorocznej edycji wzięło udział 110 zawodników z pięciu szkół: SP1, ZSI, SP3, SP w Boguszach i SP w Starej Kamionce.
Aż z ośmioma konkurencjami musieli się zmierzyć sportowcy
. Sztafeta z okrążeniem chorągiewek, przeskok zawrotny, czy przepędzanie piłki koszykowej w tunelu - to tylko niektóre z konkurencji, w których brali udział młodzi zawodnicy.

Na zawodach panowała wspaniała atmosfera, nie zawiedli sportowcy, dając z siebie wszystko i grając fair play, ani kibice (dziękujemy księdzu Mateuszowi i Rodzinie Kingi Rećko), którzy z całych sił zagrzewali zawodników do walki.

Nasi pierwszoklasiści zajęli V miejsce. Zawodnicy otrzymali puchar, dyplom i słodkie upominki, ufundowane przez OSiR w Sokółce oraz Burmistrza Sokółki.

Gratulujemy!


"Morskie opowieści" - audycja muzyczna

           Dnia 9 czerwca uczniowie klas 0-III uczestniczyli w ostatniej w bieżącym roku szkolnym audycji muzycznej pt. „Morskie opowieści”. Tym razem celem spotkania było przybliżenie muzyki szantowej.

Pieśni „szanty” od setek lat towarzyszyły marynarzom na morzu, pomagały im w pracy, zachęcały do dalszej drogi, a wieczorem, kiedy załoga zawijała do portu, melodie te dawały ukojenie po ciężkim dniu. Dzięki przygodom Majtka Śledzia i Kapitana Brzydkogębego młodzi słuchacze zostali zabrani w muzyczną podróż przez równik. Przy tej okazji poznali trudy pracy na okręcie, przeżywali bitwę morską i spotkanie z piratami. 

Była to świetna morska przygoda.

Po koncercie dzieci obejrzały wystawę prac zgłoszonych do konkursu plastycznego EKO-ZABAWKA.


Sukces Kingi Stupak

         Uczennica klasy II Kinga Stupak zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Wieś polska XXI wieku" (w kategorii klas
I-III),  zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2016 r. podczas  VIII Forum Rolniczego. Gratulujemy!!!

Szczegóły >>> http://isokolka.eu/janow/16441-tlumy-odwiedzily-viii-forum-rolnicze-w-janowie-foto


Owocowo, smacznie i zdrowo!


MOJA RODZINA, MÓJ DOM, MOJA MAŁA OJCZYZNA