Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2013/2014"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2013/2014

GRUDZIEŃ

* Wspólne kolędowanie
* Szkolny konkurs plastyczny - Kartka bożonarodzeniowa
* Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”
*
Audycja muzyczna w SP nr 3 w Sokółce
*
Świąteczne origami i wypiek pierników w klasie I
*
Wycieczka klas IV-VI do Białegostoku 

Wspólne kolędowanie

Na Wigilię

 Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda

Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.

Patrzył – zimowe ptaki wracały do gniazda,

Jakby tego wieczoru też świętować chciały.

Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,

Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,

By biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,

A w sercu znów zamieszkał Ten, co „w żłobie leży”.

o. Franciszek Czarnowski


KONKURS BOŻONARODZENIOWY

           Tuż przed świętami rozstrzygnęliśmy konkursy na najpiękniejszą kartkę i stroik bożonarodzeniowy. Jak co roku, konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Zdaniem jury na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace wykonane przez Gabrielę Nowak (kl. IV), Weronikę Buczyńską (kl. III), Martynę Stupak (kl. VI) oraz Martynę Panasiuk (kl.VI).

             Gratulujemy!

Konkurs zorganizowała Rada SU pod opieką pani Danuty Szumińskiej oraz pani Urszuli Budrewicz

 


Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”

        W dniu  12 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”. Konkurs ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci
i młodzieży, w tym roku zgłoszono aż 340 prac ze szkół podstawowych Sokółki oraz powiatu sokólskiego.  Wśród nich znalazły się również prace uczniów z naszej szkoły.

klasa 0 -   prac

klasa II - 4 prace

klasa III-  prace

klasa

       Należy podkreślić, że wszystkie prace były pełne dziecięcej fantazji i twórczej ekspresji oraz doskonale wprowadzały w atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia.

W kategorii klas drugich Anna Julia Łowczecka zajęła III. miejsce.

W kategorii klas trzecich Weronika Czeremcha  zajęła III. miejsce.

 Serdecznie gratulujemy!


Audycja muzyczna

       12 grudnia 2013 roku uczestniczyliśmy w kolejnej audycji muzycznej w SP nr 3 w Sokółce. Artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wprowadzili wszystkich zebranych w świąteczny nastrój dzięki bajce muzycznej pt. „Jak Michaś szukał wigilijnej gwiazdki?”. 
Uczniowie poznali historię chłopca, który uwielbiał oglądać gwiaździste niebo. Kiedy zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, Michaś dowiedział się o istnieniu pewnej niezwykłej gwiazdy. Przyprowadziła ona kiedyś Trzech Króli oraz pasterzy do stajenki, w której urodził się Jezus. Do świąt bożonarodzeniowych zostało jeszcze parę dni, ale Michaś wciąż myślał o tej tajemniczej gwiazdce i wszystkich o nią wypytywał. Wreszcie w dzień Wigilii, nic nikomu nie mówiąc, wyruszył na jej poszukiwanie. Rodzice bardzo martwili się o swojego synka, ponieważ nie wiedzieli gdzie on jest. Na szczęście do domu przyprowadziła chłopca właśnie Wigilijna Gwiazdka.
      W audycji muzycznej wykorzystano piosenki: „Gdzie jest Gwiazdka”, „Już noc”, „Jestem Michaś co o wszystko pyta” oraz kolędy. Dzieci mogły poznać brzmienie różnych instrumentów perkusyjnych oraz oddać się wspólnej pasji śpiewania piosenek i kolęd.

 

 


Świąteczne origami i wypiek pierników w klasie I

6 grudnia 2013 r. odbyły się warsztaty origami i wypiek pierników wraz z Rodzicami uczniów klasy I.  Wspólne przygotowanie, pieczenie i ozdabianie świątecznych pierników dało wiele radości, nie tylko dzieciom, ale także Rodzicom. A pierniki… PychaJ.

Część warsztatowa origami była równie ciekawa, bo zarówno dzieci jak i rodzice mogli wykazać się swoimi umiejętnościami manualnymi. Złożenia wcale nie były łatwe, ale wszystkim udało się  wykonać gwiazdki, świąteczne pocztówki, choinki i Mikołaja.


Wycieczka klas IV-VI do Białegostoku

           11 grudnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce, podczas której wzięli udział w  interaktywnych zajęciach w Muzeum Wojska oraz w zajęciach plastycznych w Muzeum w Ratuszu, inspirowanych wystawą dzieł profesora Strumiłły.

           Spotkania w tych muzeach przygotowano z podziałem na grupy i dostosowano do wieku uczestników. Podczas zajęć kreatywnych dzieci młodsze  miały okazję poczuć się jak profesjonalni artyści i szkicować węglem na prawdziwych sztalugach, natomiast starsi uczniowie rysowali tuszem. W ramach interaktywnej „gry partyzanckiej” dzieci wykonywały różnorodne zadania. Wygrali ci, którzy oprócz ogólnej wiedzy, sprytu, umiejętności obserwacji oraz korzystania z różnorodnych źródeł informacji potrafili właściwie współpracować w grupach oraz gospodarować czasem. Ale tak naprawdę nie było tu przegranych – wszyscy wzbogaciliśmy wiedzę na temat II wojny światowej.

          Kolejnym punktem programu wycieczki było obejrzenie rewii na lodzie „Śpiąca królewna”. Byliśmy oczarowani choreografią, charakteryzacją tancerzy, muzyką oraz niezwykłymi umiejętnościami rosyjskich artystów.

Wycieczkę zorganizowały oraz opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Możejko, Joanna Gejdel
oraz Urszula Budrewicz


       Powrót do strony głównej