Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2017/2018"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

GRUDZIEŃ


*„Hej, kolęda, kolęda!" - audycja muzyczna 
* Świąteczny czas w naszej szkole
* Niezwykłe Święta

* Pierniczki siódmoklasistów
* Wycieczka uczniów klas 0-III
* Spotkanie opłatkowe

* Występ naszych uczniów w Bibliotece Publicznej w Sokółce

* Spotkanie wigilijne uczestników Przystanku Nadzieja
* Mikołajki
* Sztafeta "Dla Niepodległej"
* III Gala "Sokólskie Barwy Wolontariatu"
* Siódmoklasiści samodzielnie zrobili sushi i poznali tajniki hotelarstwa


„Hej, kolęda, kolęda!" - audycja muzyczna

21 grudnia uczniowie klas 0-III uczestniczyli audycji muzycznej pt „Hej, kolęda, kolęda! w SP nr 3 w Sokółce. Muzycy wprowadzili dzieci w klimat zbliżających się świąt śpiewając i grając popularne polskie kolędy oraz pastorałki. Dzieci poznały zwyczaje kolędowania z Gwiazdą oraz takimi barwnymi postaciami jak Turoń, pasterze, trzej Królowie, diabeł.

Wszystkie dzieci aktywnie włączyły się do wspólnego śpiewu, wykazując się talentem muzycznym oraz znajomością kolęd. Spotkanie urozmaicone było konkursami oraz możliwością gry na instrumencie.

Po audycji dzieci obejrzały wystawę prac „Wkrótce Święta”. W tym konkursie uczestniczyli również przedstawiciele naszej szkoły.


Świąteczny czas w naszej szkole

      Przez cały grudzień społeczność naszej szkoły aktywnie przygotowywała się do Bożego Narodzenia. Drzwi sal lekcyjnych zdobiły kalendarze adwentowe wykonane we współpracy z członkami Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy chętni uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, angielskiego i matematyki – oczywiście głównie o tematyce bożonarodzeniowej. Zabawa miała formę konkursu – na najlepszych czekały Karnety Luzaka trzykrotnie „ratujące” od niezadowalających ocen.

Odświętny nastrój w szkole potęgowały zimowe dekoracje sal i korytarzy, pięknie ubrane choinki, zapach pierników pieczonych przez uczniów podczas warsztatów kulinarnych oraz dźwięki kolęd.

Ostatnie dwa dni minęły na spotkaniach opłatkowych dla uczniów i nauczycieli. Podsumowano konkursy plastyczne związane z symbolami Bożego Narodzenia.

Życzymy mieszkańcom Gminy Sokółka Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku!

https://isokolka.eu/sokolka/23025-spotkania-oplatkowe-i-konkursy-w-nagrode-mozna-bylo-zdobyc-karnety-luzaka-foto


Niezwykłe Święta

        Święta Bożego Narodzenia już za rogiem, już mruga do nas okiem. W związku z tym  19 grudnia Filia Biblioteczna w Starej Kamionce zaprosiła uczniów klas I – III tutejszej Szkoły Podstawowej. Młodzi czytelnicy wraz z wychowawczyniami Grażyną Kamińską, Joanną Łepkowską i Katarzyną Rabiczko wzięli udział w ostatnich w tym roku kalendarzowym zajęciach, z cyklu „Książka uczy i bawi”. Spotkanie odbyło się ph. „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.

W pierwszej części spotkania uczniowie zabrali głos w dyskusji na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób w ich domach wyglądają przygotowania do świąt, jakie potrawy znajdują się na wigilijnym stole, oraz swoich wymarzonych prezentach od Mikołaja :) Następnie odczytały ciekawostki dotyczące obchodów Wigilii i Bożego Narodzenia oraz uzupełniły szablon choinki podsumowując dyskusję.

W między czasie dzieci zapoznały się z przygotowanymi przez bibliotekarkę Martę Bielską książeczkami o tematyce świątecznej. Bo któż nie lubi posłuchać opowieści o Mikołaju, który już niedługo odwiedzi nas z worem pełnym prezentów?

Uczniowie mieli również okazję w wielkim skupieniu wysłuchać baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Ta niezwykła baśń niesie ze sobą wiele ważnych przesłań. Uwrażliwia młodych czytelników na problem biedy, głodu, pomocy drugiemu człowiekowi. Po przeczytaniu baśni wywiązała się fascynująca dyskusja dotycząca losu głównej bohaterki. Uczniowie pełni wyobraźni postanowili odmienić los bohaterki wymyślając alternatywne zakończenie historii.

Nie zabrakło również czasu na obejrzenie wspaniałej szopki wykonanej przez Wiejski Klub Kultury w Starej Kamionce. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem postaci misternie wykonanych metodą origami. Serdecznie gratulujemy inwencji twórczej!

W kolejnej części zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną przedstawiającą renifera Rudolfa metodą wycinanki wykorzystując do tego m.in. szablon własnych dłoni. Prace prezentują się wspaniale!

Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy oprócz życzeń otrzymali od pani bibliotekarki mikołajkową zakładkę oraz słodką niespodziankę od samego Mikołaja!

Dziękujemy za owocne spotkania w 2017r.  i do zobaczenia w Nowym Roku! 

http://www.sokolka.naszabiblioteka.com/kronika-wydarzen/dzieciom-i-mlodziezy/n,magia-swiat-bozego-narodzenia


Pierniczki siódmoklasistów


Wycieczka uczniów klas 0-III

        18 grudnia uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa (w Kinie Sokół w Sokółce). Następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych w Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie zainspirowani zabawkami z wystawy Marka Szyszki dekorowały drewniane choinki, które następnie zabrały na pamiątkę.


      Spotkanie opłatkowe

       14 grudnia w naszej szkole odbyło się  uroczyste spotkanie opłatkowe – dla pracowników, klasowych rad rodziców i gości. Szkolni artyści z klas V-VI występujący w jasełkach zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami od burmistrz Sokółki i zaproszonych na uroczystość gości.


Występ naszych uczniów w Bibliotece Publicznej w Sokółce

        12 grudnia  w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce pracownicy i zaproszeni goście zgromadzili się na spotkaniu opłatkowym. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wystawiając jasełka. Dzieci przygotowywały się do występu pod kierunkiem księdza Mateusza Dobrzyńskiego.

Po przedstawieniu wspólnie odmówiono modlitwę i przełamano się opłatkiem składając nawzajem życzenia.

http://www.sokolka.naszabiblioteka.com/kronika-wydarzen/goscilismy/n,spotkanie-oplatkowe-3

https://isokolka.eu/sokolka/22868-spotkanie-oplatkowe-i-jaselka-w-sokolskiej-bibliotece-foto


Spotkanie wigilijne uczestników Przystanku Nadzieja

         8 grudnia przedstawicielki  Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” (Anna Julia Łowczecka oraz Natalia Raczkowska) z panią Dyrektor Joanną Gejdel i Katarzyną Rabiczko uczestniczyły w wigilijnym spotkaniu Przystanku Nadzieja.

Szczegóły>>> https://isokolka.eu/sokolka/22842-wspolna-wigilia-uczestnikow-przystanku-nadzieja-foto


Mikołajki


Sztafeta "Dla Niepodległej"

5 grudnia na stadionie miejskim w Sokółce symbolicznie uczczono 99. rocznicę odzyskania niepodległości i 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Była to sztafeta 99x1000 metrów, w której wzięła udział młodzież i dorośli.

Bieg miał formę sztafety i polegał na przebiegnięciu przez każdego z 99 uczestników - pogrupowanych według szkoły - jednego kilometra, co nawiązywało do obchodzonej w tym roku 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie i dorośli z Kuźnicy, Starej Kamionki, Szudziałowa i Sokółki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki z wizerunkiem między innymi Józefa Piłsudskiego. Dziś przypada bowiem 150. rocznica jego urodzin. Były też nagrody rzeczowe dla każdej ze szkół.

Szczegóły >>>

https://isokolka.eu/sokolka/22759-dla-niepodleglej-biegiem-uczcili-150-rocznice-urodzin-marszalka-jozefa-pilsudskiego-wideo-foto


III Gala "Sokólskie Barwy Wolontariatu"

      2  grudnia podczas III Gali w sokólskim kinie „Sokół” wolontariusze z naszej szkoły zwyciężyli w kategorii szkół podstawowych.   Szkolny Klub Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” został po raz drugi nagrodzony. Gratulujemy!

https://isokolka.eu/sokolka/22726-wolontariusze-mieli-swoje-swieto-foto


      1 grudnia uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce (pod opieką pani Dyrektor Joanny Gejdel i wychowawcy klasy Piotra Zaręby) odwiedzili Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce. Najpierw uczniowie zostali oprowadzeni po szkole oraz poznali strukturę i ofertę szkoły. Następnie zawitali na zajęciach praktycznych z obsługi konsumenta w pracowni gastronomicznej. Tu, goście pod okiem starszych kolegów samodzielnie przygotowali tradycyjne japońskie sushi zwijane czyli maki-sushi. Trud sporządzania potraw został nagrodzony konsumpcją. Następnie siódmoklasiści zawitali do pracowni hotelarskiej, gdzie poznali tajniki zawodu oraz uczyli się składania serwetek stołowych według różnych wzorów np. lilia, wachlarz oraz gwiazda. Zajęcia w formie zabawy bardzo podobały się uczniom. 

Młodszych kolegów podczas zajęć wspierali uczniowie klasy trzeciej i czwartej Technik hotelarstwa pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: pani Renaty Sudorowskiej i Doroty Gudalewskiej. Serdecznie dziękujemy!

https://sokolka.tv/index.php/9532-uczniowie-z-sp-w-starej-kamionce-z-wizyta-z-sokolskim-zsr-zdjecia

https://isokolka.eu/sokolka/22796-siodmoklasisci-uczyli-sie-przyrzadzac-sushi-foto