Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2015/2016"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2015/2016

KWIECIEŃ


* "Uwolnij książkę"
* Obchody Dnia Ziemi
*
Wycieczka klas 0-III do Białegostoku
* Wiosenna sałatka kl. I
* Niecodzienna lekcja przyrody

* Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music zone”
* Konkurs o tytuł Króla Ortografii
* "Kosmiczne piosenki" - audycja muzyczna
* Świat najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena - zajęcia w Bibliotece Publicznej

 


"Uwolnij książkę"

      W dniach 18-22.04.2016 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomagam, bo lubię" włączyli się do akcji "Uwolnij książkę", zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce. Zebrane książki zostaną przekazane do bibliotek na Litwie. Dziękujemy!


Obchody Dnia Ziemi

      22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Corocznie wiosną prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami postanowili zadbać o swoje najbliższe otoczenie i włączyć się do akcji.

20.04.2016 r. od godziny 10, uczniowie klas IV - VI, wraz z wychowawcami, ruszyli polnymi i leśnymi drogami, w kierunku pomnika przyrody i dawnego cmentarza, po drodze zbierając wszystkie śmieci. Uczniowie podzieleni na dwie grupy sprawnie oczyszczali trasę swojej wędrówki. Nagrodą za pracę była nie tylko satysfakcja, ale też i poczęstunek. Można było zjeść kiełbasę upieczoną na ognisku lub grillu, a także inne przekąski, przygotowane nam przez rodziców i mieszkańców wsi.

Szczegóły i zdjęcia>>>

http://isokolka.eu/sokolka/15897-mlodzi-ludzie-wiedza-jak-zadbac-o-porzadek-dzien-ziemi-w-starej-kamionce-foto

https://sokolka.tv/index.php/4713-dzien-ziemi-w-starej-kamionce-film-i-zdjecia

21.04.2016 r. uczniowie klas I-III posprzątali teren wokół szkoły. Po pracy "pracowite pszczółki" czekała wspólna zabawa na placu zabaw.


Wycieczka klas 0-III do Białegostoku

      20.04.2016 r. uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl muzyczny pt. „Pinokio” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w  Białymstoku. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po parku miejskim i oglądanie, poznawanie zwyczajów zwierząt - mieszkańców „Akcent” ZOO. Pogoda i humory wszystkim uczestnikom dopisywały.


Wiosenna sałatka kl. I

     Uczniowie klasy I znają zasady zdrowego odżywiania, dlatego postanowili przygotować zdrową, pełną witamin sałatkę wiosenną.

Do jej wykonania wykorzystali nowalijki: sałatę, pomidory, rzodkiewkę, ogórka. Całość przyprawiono jogurtem i przyprawą. Oczywiście wcześniej wszystkie warzywa zostały dokładnie umyte, uczniowie pokroili je w kostkę a sałatę porwali palcami. Tak przygotowaną "bombę witaminową" zjedli wspólnie.


Niecodzienna lekcja przyrody

     18.04.2016 r. w naszej szkole gościliśmy grupę animatorów „Zaelektryzowani”, którzy zaprezentowali spektakl z cyklu żywa lekcja przyrody pt. „Czy to magia? Nie, to czysta chemia!”. Neandertalczyk Mietek i mnich Magnus zademonstrowali w żartobliwej formie niezwykłe eksperymenty chemiczne oraz ciekawostki o budowie organizmu. Towarzyscy i zabawni aktorzy umożliwili dzieciom aktywne uczestnictwo w pokazie. Celem spektaklu poza elementem rozrywkowym było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w sposób ciekawy i widowiskowy.


Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music zone”

      14 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music zone”. W tegorocznej edycji wzięło udział 55 wykonawców z ośmiu szkół podstawowych. Młodzi artyści występowali solo i w duetach w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI.

Naszą szkołę reprezentowały:
Klaudia
Birkos i Maja Mazur (kl. III) oraz Weronika Czeremcha (kl. V)

Dziewczęta z klasy III zajęły III. miejsce  w kategorii "Duety Klas I-III". Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie uczennice przygotowywały się do występu pod kierunkiem p. Urszuli Budrewicz.

Szczegóły>>>

http://isokolka.eu/sokolka/15810-mlodzi-artysci-z-wielkim-talentem-music-zone-w-zso-wideo-foto

http://sokolka.tv/index.php/4672-music-zone-konkurs-piosenki-w-zso-zdjecia


 Konkurs o tytuł Króla Ortografii

    13.04.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce po raz szesnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
o tytuł Króla ortografii. Naszą szkołę godnie reprezentowały:
Kinga Rećko (kl. I) oraz Maja Mazur i Dominika Karolina Nowak (kl. III). 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Były to m.in. pamiątkowe dyplomy, książki i przybory szkolne.

Serdecznie gratulujemy!

Szczegóły>>>

http://isokolka.eu/sokolka/15797-rosna-nam-mistrzowie-ortografii-foto


"Kosmiczne piosenki" - audycja muzyczna

12.04.2016 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w SP nr 3 w Sokółce w audycji muzycznej.  Dzieci poznały różne sposoby artykulacji muzycznej: legato, staccato, piano, forte. Artyści wykorzystali do wytłumaczenia tych terminów kosmiczną bajkę, której treść urozmaicały dzieła muzyczne na flet, skrzypce i elektryczne pianino. Było też wspólne śpiewanie piosenek i zabawy muzyczne.


Świat najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena

       6 kwietnia w Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”. Jak co miesiąc, uczestniczyli w nich uczniowie klas I-V z naszej szkoły. Tym razem hasłem spotkania było "Świat najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena".

Szczegóły>>>

http://isokolka.eu/sokolka/15786-piekne-basnie-andersena-foto

http://sokolka.tv/index.php/4652-z-ksiazka-im-do-twarzy-zdjecia