Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2017/2018"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

KWIECIEŃ

* Święto Konstytucji 3 Maja
*
Audycja muzyczna „Jestem sobie Podlasianka” w SP nr 3 w Sokółce
*
Konkurs o tytuł „Króla Ortografii”
* „Przystanek Nadzieja” w Zespole Szkół Rolniczych
* Dzień Zielony - obchody Dnia Ziemi
* Dzień Niebieski
* „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”

* „Przystanek Nadzieja” w Zespole Szkół Zawodowych
*
Happening pod hasłem „Jesteśmy różni, ale tak samo ważni”
*
Konkurs recytatorski  „Wielkanoc! Wielkanoc! Wielka radość w sercu!”


Święto Konstytucji 3 Maja

Prezentacja multimedialna wykonana na konkurs „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”

27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce, w szczególnym roku Stulecia Niepodległości, odbyła się uroczystość związana z obchodami Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Od kilku dni trwały przygotowania do tego Święta, ponieważ szkoła przystąpiła do konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych” zorganizowanego m.in. przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku.  Celem tego przedsięwzięcia była integracja społeczności szkolnej podczas przygotowania świątecznych dekoracji w szkole i na zewnątrz budynku szkolnego, wspólne przeżywanie świąt narodowych oraz kształcenie szacunku do symboli narodowych.

Uczniowie, przy pomocy rodziców i nauczycieli wykonali elementy dekoracji szkoły pod hasłem  „Dla Niepodległej”.  Biało – czerwone flagi, serca i kwiaty ozdobiły okna, ściany oraz bramę wjazdową do szkoły. W przeddzień uroczystości udekorowana została sala gimnastyczna w białe i czerwone barwy baloników i innych ozdób. W przedsięwzięcie zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, każdy przypiął sobie  biało – czerwony kotylion. Podniosła, świąteczna atmosfera trwała od samego rana. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili montaż słono – poetycki o historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja, poprzedzając prezentację multimedialną opowiadającą historię państwa polskiego.

Kolejnym punktem programu uroczystości, był Wielki Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce. Uczniowie podzieleni zostali na 4  międzyklasowe zespoły. Podczas 6 rund, musieli wykazać się znajomością historii i języka polskiego, inteligencją i zręcznością. Choć każdy zespół otrzymał różną ilość punktów, to w tej rywalizacji nie było pokonanych. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i cukierki.

       Koordynatorami uroczystości byli Anna Możejko i ks. Mateusz Dobrzyński.

 https://isokolka.eu/sokolka/24526-patriotyczna-uroczystosc-w-szkole-w-starej-kamionce-foto

https://sokolka.tv/index.php/10845-swieto-konstytucji-3-maja-zdjecia


Audycja muzyczna „Jestem sobie Podlasianka” w SP nr 3 w Sokółce

          26.04.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-II miały możliwość w bardzo ciekawy sposób czyli poprzez audycję muzyczną zapoznać się z regionalnym dziedzictwem muzycznym. Była to również próba wdrożenia u dzieci myśli „stąd jestem, to moje korzenie”. Uczestnicy zostali zapoznani z wyglądem i brzmieniem takich instrumentów, jak: akordeon (harmonia), skrzypce i kontrabas oraz mieli okazję zaprezentować się przed kolegami tańcząc kroki poloneza, krakowiaka i poleczki.


Konkurs o tytuł „Króla Ortografii”

    25.04.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce po raz osiemnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii”. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Gabriela Głusiecka i Mateusz Wiechowicz klasy I oraz Wiktoria Jakimik i Natalia Kucharewicz z klasy III.  Tematem dyktand była szkoła.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Były to m.in. pamiątkowe dyplomy, książki i przybory szkolne.

Serdecznie gratulujemy!


„Przystanek Nadzieja” w Zespole Szkół Rolniczych

23.04.2018 r. trzy wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza z klasy III: Patrycja Chomczyk, Wiktoria Jakimik i Kinga Rećko z wychowawczynią p. Katarzyną Rabiczko oraz p. dyrektor Joanną Gejdel uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych w ich pracowni kucharskiej.    

W atmosferze życzliwości, pełnej integracji pod kierunkiem i bacznym okiem nauczycielki ZSR p. Doroty Gudalewskiej –Małoń uczestnicy warsztatów z zaangażowaniem wykonali przepyszne naleśniki z gotowanymi warzywami i sosem koperkowo-czosnkowy, a na deser - sernik z owocami i fantastycznymi lodami, które szczególnie przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy dyrektor ZSR p. Annie Dorocie Cilulko - gospodarzowi warsztatów, instruktorowi Dorocie Gudalewskiej-Małoń, młodzieży ZSR oraz prezes Stowarzyszenia „Barka” Krystynie Stefanowicz za zorganizowanie sponsorów na produkty niezbędne do wykonania potraw.

https://isokolka.eu/sokolka/24460-gotuja-z-najlepszymi-foto


Dzień Zielony - obchody Dnia Ziemi


Dzień Niebieski


„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”

17.04.2018 r. w klasie VII pod kierunkiem p. Anny Rećko odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie postanowili przeczytać podczas jednej godziny lekcyjnej  II część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Dramat został przeczytany z podziałem na role. Stroje uczniów (ubrania w kolorze czarnym), a także 60 zapalonych świec sprawiły, że młodzież mogła utożsamić się z bohaterami dzieła i z całą pewnością poprawnie odczytała intencje autora dramatu.


„Przystanek Nadzieja” w Zespole Szkół Zawodowych

16.04.2018 r. uczestnicy „Przystanku Nadzieja” pod kierunkiem nauczycielek ZSZ p. Elwiry Zabłockiej oraz p. Jolanty Siemieniako wykonali kule do kąpieli.

Tym razem naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Ewa Gieniusz, Maja Mazur, Marta Trockim z mamą oraz p. dyrektor Joanną Gejdel i p. Katarzyna Rabiczko.

Serdecznie dziękujemy  dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych p. Grzegorzowi Zalewskiemu - gospodarzowi warsztatów, instruktorkom - p. Elwirze Zabłockiej i p. Jolancie Siemieniako oraz młodzieży ZSZ za profesjonalne warsztaty, życzliwość, zorganizowanie sponsorów na produkty niezbędne do wykonania i opakowania kul.


Happening pod hasłem „Jesteśmy różni, ale tak samo ważni” 

13.04.2018 r. uczniowie klasy VI z wychowawczynią p. Anną Możejko uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Autyzmu. Celem happeningu, który odbył się pod kinem „Sokół” w Sokółce było zwiększenie wiedzy społeczeństwa odnośnie dzieci dotkniętych autyzmem, uwrażliwienie uczestników na osoby niepełnosprawne, zrozumienie  i ich akceptacja.

Szczegóły>>>

https://isokolka.eu/sokolka/24305-jestesmy-rozni-ale-tak-samo-wazni-happening-w-centrum-sokolki-wideo-foto

 https://sokolka.tv/index.php/10722-happening-jestesmy-rozni-ale-tak-samo-wazni-film-i-zdjecia


Konkurs recytatorski  „Wielkanoc! Wielkanoc! Wielka radość w sercu!” 

12 kwietnia 2018r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim poezji wielkanocnej pt. Wielkanoc! Wielkanoc! Wielka radość w sercu!” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce.  Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Sokółki – Pani Ewy Kulikowskiej. Uczestniczki ( Maja Mazur – kl. V, Gabriela Nowik – kl. VI, Anna Julia Łowczecka- kl. VI) zaprezentowały swój kunszt recytatorski, a także umiejętności teatralne, nad którymi pracowały wraz z nauczycielami (mgr Urszulą Budrewicz i mgr Anną Edytą Rećko). Spośród 22 uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców. Aż dwie nagrody główne przyznano uczennicom Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce. Maja Mazur zajęła III miejsce, natomiast Anna Julia Łowczecka – wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Panią Ewę Kulikowską, które zostały opatrzone osobistymi dedykacjami.