Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2019/2020"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2020/2021

KWIECIEŃ

 

*„Co możesz zrobić dla naszej planety już dziś?" - Dzień Ziemi
*
#ŁączyNasPamięć - akcja Żonkile 2021

 


 

 


„Co możesz zrobić dla naszej planety już dziś?" - Dzień Ziemi

 

Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021 jak co roku obchodzimy w naszej szkole promując postawy proekologiczne wśród społeczności szkolnej. W tym roku z powodu pandemii obchody Światowego Dnia Ziemi wyglądają nieco inaczej, ale nie zapominamy o naszej planecie.

Na godzinach wychowawczych, lekcjach przyrody i biologii odbyły się zajęcia związane z tematyką  „Co możesz zrobić dla naszej planety już dziś?"- jest to nasze tegoroczne hasło nie tylko tematów zajęć lekcyjnych, ale również konkursów z okazji święta Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły mogli wykonać prace na temat „Co możesz zrobić dla naszej planty już dziś?”  w formie prezentacji multimedialnej.


I miejsce - Dominka Nowak

https://view.genial.ly/607c29d15d85620d39810918/presentation-co-mozesz-zrobic-dla-naszej-planety-juz-dzis-dominika-nowak

II miejsce - Ewa Gieniusz

https://view.genial.ly/607ab008095f400d4bcb8c5f/presentation-co-mozesz-zrobic-dla-naszej-planety-juz-dzis

III miejsce - Urszula Szomko i Patrycja Kisiel

https://www.canva.com/design/DAEcGQwkx8o/NFWQXNfcMz0B5IfX4WJ4tg/view?utm_content=DAEcGQwkx8o&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink#2

praca Patrycji

Wyróżnienie  - Wiktoria Jakimik


Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

 


#ŁączyNasPamięć - akcja Żonkile 2021

19 kwietnia 2021 r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim (19.04.1943 r.).

W tym roku obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu powstania oraz 102 rocznicę urodzin i 12 rocznicę śmierci Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania w getcie. Marek Edelman zawsze w rocznicę powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie POLIN kontynuuje tę tradycję.

Uczniowie naszej szkoły z  nauczycielami, również do tej akcji dołączyli. Wyrazem naszej pamięci o narodzie żydowskim, powstaniu były przeprowadzone zajęcia online (z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych opracowanych przez Muzeum POLIN).

Pamiętajmy, że łączy nas pamięć o przeszłości – historii dziejów ludzkości!

 

Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy!