Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2016/2017"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2016/2017

LISTOPAD

* Zajęcia z zumby
* Światowy Dzień Pluszowego Misia w kl. I-II
* Andrzejki
* W Przedszkolu nr 1 w Sokółce - zajęcia z udzielania pierwszej pomocy
* Zajęcia z dietetykiem
* Kocham Cię, Polsko
* Śniadanie Daje Moc
* Audycja muzyczna w SP nr 3 w Sokółce


Zajęcia z zumby

 


Światowy Dzień Pluszowego Misia w kl. I-II

25 listopada  przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 2002 r. w setną rocznicę powstania tej ukochanej dziecięcej zabawki. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

O tym dniu nie zapomnieli uczniowie kl. I-II, którzy przyszli do szkoły ze swoim ulubionym pluszakiem. W czasie zajęć dowiedzieli poznali m.in. historię pluszowego misia, czytali wybrane fragmenty książek i wykonali „misiowe” zadania.


Andrzejki


W Przedszkolu nr 1 w Sokółce

        14.11.2016 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” - uczniowie klasy V: Gabriel Dzienis, Urszula Kucharewicz, Anna Julia Łowczecka, Gabriela Nowik, pod kierunkiem p. Katarzyny Rabiczko przeprowadzili zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 3 grup dzieci z Przedszkola nr 1 w Sokółce. Przedszkolaki uczyły się  m.in. sprawdzania przytomności osoby poszkodowanej, układania jej w pozycji bocznej ustalonej oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszyscy wolontariusze byli pod wrażeniem zainteresowania  zajęciami młodych uczestników.

           Składamy serdeczne podziękowania p. Sylwii Dzienis za dowiezienie uczniów na zajęcia.


Zajęcia z dietetykiem


Kocham Cię, Polsko

       Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszej szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła, hymnu i biało – czerwonej flagi.

10 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas I-III i VI pod kierunkiem pani Grażyny Kamińskiej  i pani Katarzyny Rabiczko.

Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 08.11.2016 r. dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego,  Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III i VI Szkole Podstawowej  wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Dla naszych przedszkolaków i uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Posiłek poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, sałatki, kakao, mleko... Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Wszyscy nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom.


Audycja muzyczna w SP nr 3 w Sokółce

3 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Muzyczne sandały Pędzącej Strzały” zorganizowanej przez ARTE-MUZA Białystok.

Pędząca Strzała jest Indianką noszącą zaczarowane sandały. Dzięki magicznym butom poznaje muzykę różnych narodów. Tym razem muzyczne sandały zaprowadziły ją do ogniska, przy którym siedzą trzej kowboje. Mężczyźni grają i śpiewają piękne, wesołe piosenki. Indianka ogromnie zainteresowana tym co słyszy, zakrada się bliżej i chowa się za krzakiem. Dowiaduje się w końcu, że jest to muzyka country, która powstała w Ameryce.

Słuchacze poznali największe przeboje tego gatunku, oraz instrumenty w nim występujące, z których na szczególną uwagę zasługuje banjo – instrument w Polsce mało znany. Dzieci również czynnie uczestniczyły w audycji.