Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2013/2014"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2013/2014

LUTY

* Audycja muzyczna
* Spotkanie z Babcią i Dziadkiem w przedszkolu
* "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka"
* Walentynki
* Zabawa karnawałowa


Audycja muzyczna

              20.02.2014 r. uczniowie klas I-III kolejny raz uczestniczyli w audycji muzycznej  pt. Opowieść o skrzacie, który został dyrygentem. Muzyczna bajka opowiadała o żabiej orkiestrze, która pewnego wieczoru chciała zagrać koncert nad jeziorem. Okazało się jednak, że bez dyrygenta jest to niemożliwe, ponieważ muzycy nie potrafią zagrać równo nawet pierwszego dźwięku. Już na początku utworu powstał więc bałagan, co doprowadziło 
do kłótni. Było tylko jedno wyjście z tej zabawnej sytuacji - jak najszybsze znalezienie dyrygenta.
              W audycji omówione zostały różne problemy muzyczne związane z dyrygowaniem: równe rozpoczęcie
i zakończenie utworu, zmiany tempa, odpowiednia artykulacja i dynamika. Przedstawiona została również postać
i rola dyrygenta. Dzieci usłyszały zarówno fragmenty muzyki poważnej, jak i rozrywkowej, zaśpiewały prosty kanon, a niektóre zostały też zaproszone do dyrygowania utworem.

Prowadzenie i śpiew – Beata Bogdanowicz
Instrumenty – klarnet, saksofon, instrument klawiszowy, kontrabas.


Spotkanie z Babcią i Dziadkiem w przedszkolu


"Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka"

             W dniu 14 lutego 2014r. w Zespole Szkół Integracyjnych rozstrzygnięto trzecią edycję III Gminnego konkursu plastyczno-literackiego "Opowieść mojej Babci, mojego Dziadka". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach do wyboru: I - praca plastyczna, II - praca stylistyczna. Konkurs cieszył się dużą popularnością, nadesłano 94 prac plastycznych i 27 prac literackich ze szkół podstawowych i przedszkoli naszej gminy. Nagrodzono i wyróżniono w obu kategoriach 41 prac, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: samodzielność wykonania, dobór techniki plastycznej, czy ogólne wrażenie artystyczne.

Reprezentantkami naszej szkoły były uczennice klasy II: Małgorzata Daszuta, Anna Julia Łowczecka i Angelika Płońska.
Praca Angeliki "Dziadek strażak w akcji" zajęła II miejsce w kategorii klas drugich.
                                                                                                   Serdecznie gratulujemy!!!


Walentynki

         Tego dnia w szkole królowały: czerwień, róż, uśmiechy i oczywiście serduszka. Rozstrzygnęliśmy konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową, a Gabrysia, Martyna i p. Urszula Budrewicz wcieliły się w posłanników świętego Walentego i wytrwale rozdawały kartki i słodkie serduszkowe upominki – dowody przyjaźni i sympatii, które przez kilka dni gromadziły się w skrzynce poczty walentynkowej. Miłym zakończeniem dnia (i tygodnia) była dyskoteka i taneczna rywalizacja w grupach. Kto wygrał: chłopcy czy dziewczęta? Wszyscy, bo UŚMIECH, RUCH I DOBRA ZABAWA – TO PODSTAWA!


Zabawa karnawałowa

        12.02.2014 r.  naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Wszyscy uczniowie bawili się przy świetnej muzyce, którą zapewnili animatorzy ze Studia Premiera z Białegostoku. Zwłaszcza młodsze dzieci przebrały się 
w różnorodne, kolorowe stroje. Dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek, wróżek i postaci z bajek w doskonałych nastrojach pląsały po parkiecie. Chłopcy wybrali stroje rycerzy, kowbojów, żołnierzy, policjantów.
Podczas trwania zabawy odbyły się również konkursy, które dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Powodzeniem cieszyły się tańce w parach, mniejszych grupkach czy też zabawy taneczne jak "pociąg", "kaczuszki", "gangnam - style".
W salach rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.
      Wspólne zabawy, tańce przy wesołych dźwiękach muzyki i to we wspaniałym towarzystwie, dostarczają wiele radości. Uczestnictwo w dobrze zorganizowanym balu, podczas którego panuje niezwykła atmosfera na długo pozostanie w pamięci.

Za organizację zabawy karnawałowej odpowiedzialna była Rada Samorządu Uczniowskiego oraz panie: Grażyna Kamińska  i Katarzyna Rabiczko.

 

Informacja i zdjęcia z imprezy zostały dodatkowo umieszczone na lokalnym portalu:

http://isokolka.eu/sokolka/7174-zabawa-karnawalowa-w-starej-kamionce-foto


Powrót do strony głównej