Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2017/2018"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

LUTY

* "Koziołek Matołek i muzyczne niespodzianki"
* Walentynki
* Warsztaty kulinarne uczniów klas I-III
* Dzień Babci i Dziadka w ZWP i oddziale przedszkolnym

 


"Koziołek Matołek i muzyczne niespodzianki"

16.02.2018 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w audycji muzycznej  pt.  „Koziołek Matołek i muzyczne niespodzianki” w SP nr 3 w Sokółce.  Znany z książek i filmów bohater, który wędruje po świecie w poszukiwaniu Pacanowa tym razem przemierzał  krainę, w której pojawiały się różne terminy muzyczne. Uczniowie dzięki spotkaniu mogli w praktyczny sposób poznać lub utrwalić takie pojęcia jak: ósemka, półnuta, cała nuta, klucz wiolinowy, pauza itp. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach.


Walentynki

14 lutego w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce upieczono przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu. Walentynkowe płomienie miłości zetknęły się tu z tymi, którzy zawodowo zajmują się gaszeniem prawdziwych płomieni.

Tradycyjne już szkolne obchody walentynek z pocztą walentynkową, słodkimi niespodziankami i losowaniem „ochronnych serduszek” mogących „wybawić” szczęściarzy od niezadowalającej oceny zostały w tym roku połączone z realizacją projektu „Kolorowe Dni” mającego na celu popularyzację różnych zawodów. W kolejnej odsłonie programu ubrana na czerwono społeczność szkolna spotkała się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, którzy bardzo ciekawie opowiedzieli o specyfice pracy strażaka oraz o wymaganiach i warunkach, które muszą spełniać kandydaci do tego zawodu. Uczniowie klas starszych wzięli naszych gości w iście krzyżowy ogień pytań… Wszystkie dzieci (nawet te z Zespołu Wychowania Przedszkolnego) miały okazję obejrzeć strażacki wóz bojowy i zapoznać się z jego wyposażeniem.

Gromkie brawa i czekoladki (oczywiście z motywem serduszka) stanowiły formę podziękowania strażakom za bardzo ciekawe spotkanie i ich bardzo trudną a jakże potrzebną pracę.

https://sokolka.tv/index.php/10166-uczniowie-sp-w-starej-kamionce-w-walentynki-spotkali-sie-ze-strazakami-zdjecia

https://isokolka.eu/sokolka/23601-strazacy-odwiedzili-uczniow-ze-starej-kamionki-foto


Warsztaty kulinarne uczniów klas I-III

12.02.2018 r. uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej pod opieką nauczycieli Grażyny Kamińskiej, Joanny Łepkowskiej i Katarzyny Rabiczko odwiedzili Zespołu Szkół Rolniczych  w Sokółce.

Dzieci w pracowni gastronomicznej pod okiem starszych kolegów samodzielnie przygotowały, piekły i ozdabiały ciasteczka w kształcie serduszek. Następnie w pracowni hotelarskiej, ozdobnie zapakowały słodkie wyroby. W ten sposób powstały piękne prezenty, które każdy wręczy swoim najbliższym z okazji walentynek.

Młodszych kolegów podczas zajęć wspierali uczniowie klasy trzeciej Technik hotelarstwa pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Doroty Gudalewskiej i Renaty Sudorowskiej.

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i gościnność! Niecodzienne zajęcia na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu.

https://isokolka.eu/sokolka/23577-mali-cukiernicy-piekli-serduszkowe-ciastka-foto

https://sokolka.tv/index.php/10137-slodkie-walentynki-w-zsr-zdjecia


Dzień Babci i Dziadka w ZWP i oddziale przedszkolnym

           11 lutego obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku - "Dzień Babci i Dziadka" - święto ukochanych i bardzo ważnych dla przedszkolaków osób. Obie grupy przygotowały część artystyczną oraz upominki. Każdy występ nagradzany była brawami. Pojawiły się nawet łzy wzruszenia i szczęścia... ale uśmiech nikomu z buzi nie schodził! Rodzice przygotowali przeróżne pyszności, którymi zachwycali się goście i... przedszkolaki :).

Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszych sercach.