Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2016/2017"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2016/2017

MAJ

 

* Dzień Rodziny
* Dzień Mamy

* VI Międzyszkolny Konkurs o tytuł  Mistrza Poprawnej Polszczyzny 
*
„Wiem, co czytam”  
* Kulinarnie w klasie V
* Przystanek Nadzieja z gościną w naszej szkole
* Dbamy o środowisko wokół nas
* Książka uczy i bawi - spotkanie w Bibliotece Publicznej
* Spacer po Warszawie - audycja muzyczna
* Wizyta księdza Biskupa Henryka Ciereszko w naszej szkole
 


Dzień Rodziny

W dniu 30.05.2017 r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

            Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet łezką w oku oglądali występy swoich pociech, które dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych.

Program artystyczny piosenką i tańcem rozpoczęły najmłodsze  dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego. Następnie uczniowie klas I-III w humorystycznych scenkach inscenizacji p.t. „Rodzina na dobre i na złe” ukazały barwne życie rodzinne. Zaprosiły też zebranych do wspólnego „Tańca połamańca”. Chętne uczennice z klas IV-V zaprezentowały swoje talenty wokalne i muzyczne.

W drugiej części imprezy uczestników czekały liczne atrakcje na boisku szkolnym, m.in. zabawy fabularyzowane, konkursy oraz zawody zręcznościowe prowadzone przez animatorów ze Studia „Gwiazda”.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko.

Impreza ta była okazją do spędzenia miłych chwil i wspólnej zabawy.

Społeczność szkoły bardzo serdecznie dziękuje Sołectwu Wsi Stara Kamionka za sponsorowanie zabawy z animatorami.

 Organizatorki Dnia Rodziny: Katarzyna Rabiczko i Grażyna Kamińska.

 

https://isokolka.eu/sokolka/20684-znakomita-zabawa-na-dniach-rodziny-w-starej-kamionce-foto

https://sokolka.tv/index.php/7982-dzien-rodziny-w-starej-kamionce-zdjecia


Dzień Mamy


VI Międzyszkolny Konkurs o tytuł  Mistrza Poprawnej Polszczyzny 

W dobie wszechobecnego języka angielskiego szkoła powinna stawiać sobie za cel promowanie języka ojczystego. Poprawna polszczyzna sprawia mnóstwo trudności, zwłaszcza młodemu pokoleniu przyzwyczajonemu do krótkich, lakonicznych wypowiedzi, komunikowania się poprzez sms-y i portale społecznościowe, gdzie aspekt poprawnościowy nie jest „cool”, „trendy”. Młodzież jest dosyć oporna na literaturę piękną, rzadko sięga po książki i nie po drodze jej z pięknym, bogatym językiem. Króluje język potoczny, wyrażenia skrótowe często ze slangu młodzieżowego. W wielu domach nie zwraca się w ogóle uwagi na aspekt poprawnościowy i dzieci nie mają właściwego wzorca. Tym większa w tej kwestii misja szkoły.

24.05.2017 r. po raz szósty nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny”.  Kolejny raz imprezę tę swoim patronatem objęła Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 21 uczniów z klas V-VI z siedmiu szkół z gminy Sokółka:

Ø     Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce

Ø     Zespołu Szkół  Ogólnokształcących w Sokółce

Ø     Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce

Ø     Szkoły Podstawowej w Boguszach

Ø     Szkoły Podstawowej w Malawiczach

Ø     Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance

Ø     Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce.

 Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie poprawnego posługiwania się polszczyzną oraz znajomości frazeologizmów i przysłów. Podczas quizu drużynowego „Zabawy Językiem Polskim” – popisali się również kreatywnością, poczuciem humoru i refleksem.

 W konkursie indywidualnym najlepiej poradzili sobie:

·        Aleksandra Kowalewska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce – I miejsce

·        Aleksandra Kinga Paszko Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce - II miejsce

·        Łukasz Pawełko Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce - II miejsce

·        Dominika Kieda Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance - II miejsce

·        Weronika Czeremcha - Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce – III miejsce

·        Magdalena Kozłowska - Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance – III miejsce

·        Hanna Kacynel - Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce – wyróżnienie

·        Julia Sadowska - Zespół Szkół  Ogólnokształcących w Sokółce – wyróżnienie

·        Emilia Nowik – Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce – wyróżnienie

·        Julia Pac - Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce – wyróżnienie

 W quizie drużynowym zwyciężył Zespół Szkół  Ogólnokształcących w Sokółce.

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a zwycięzcy w konkursie indywidualnym i drużynowym – dodatkowo wydawnictwa popularnonaukowe.  

Nagrody mogliśmy zakupić dzięki hojności sponsorów, którymi w tym roku byli:

Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska, Bank Spółdzielczy w Sokółce, Alior Bank w Sokółce, DREWNOPOL Stara Kamionka, PSS  JASKÓŁKA PIEKARNIA w Sokółce, Księgarnia BOOK BOOK w Sokółce, Chatka Bieszczadka – Gospodarstwo Agroturystyczne w Starej Kamionce, Agencja Ubezpieczeniowa SZODA w Sokółce.
Serdecznie dziękujemy!

 Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom przygotowującym młodzież  oraz  dyrektorom wyżej wymienionych szkół za umożliwienie uczniom udziału w konkursie i promowanie idei szlachetnego współzawodnictwa międzyszkolnego. 

 Organizatorkami konkursu były: Urszula Budrewicz, Joanna Gejdel i Katarzyna Rabiczko.

https://isokolka.eu/sokolka/20615-poprawna-polszczyzna-sprawia-nieraz-mnostw-trudnosci-ale-nie-dla-nich-foto

https://sokolka.tv/index.php/7931-po-raz-szosty-wyloniono-mistrzow-poprawnej-polszczyzny-z-gminy-sokolka-zdjecia


„Wiem, co czytam”  

18  maja 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Czytanie ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam” dla klas I-III. Uczennica II klasy Natalia Kucharewicz godnie reprezentowała naszą szkołę zajmując II. miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

https://isokolka.eu/sokolka/20548-wiem-co-czytam-konkurs-odbyl-sie-po-raz-szosty-foto


Kulinarnie w klasie V 18.05.2017 r.


Przystanek Nadzieja z gościną w naszej szkole

      17 maja 2017 r. zorganizowaliśmy piknik, w którym uczestniczyli wolontariusze, ich rodzice i opiekunowie z Klubów Wolontariusza działających przy:  Stowarzyszeniu „Barka” w Sokółce,  Szkole Podstawowej w Geniuszach, Przedszkolu nr 5 w Sokółce, Przedszkolu nr 1 w Sokółce, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce oraz oczywiście  naszej szkole.

Program spotkania sprzyjał aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu, wśród wielu przyjaciół. Każdy mógł znaleźć coś interesującego: zabawy integracyjne przy  muzyce, nauka jazdy na rolkach, rowerach i hulajnogach, gry i zabawy zręcznościowe, pieczenie w ognisku kiełbasek, biesiadowanie na trawie.

https://isokolka.eu/sokolka/20582-przystanek-nadzieja-z-goscina-w-szkole-podstawowej-w-starej-kamionce-foto


Dbamy o środowisko wokół nas

Społeczności naszej szkoły nigdy nie brakuje pomysłów, ani chęci do pracy. Wspaniała społeczność SP Stara Kamionka, jak co roku, odwiedziła stary cmentarz, uprzątnęła pomnik i zebrała śmieci przy drodze, ,,... szliśmy drogą zagumienną (kl.4) oraz przez las (kl. 5 i 6).
Zauważyliśmy i mamy nadzieję, że nasze akcje przynoszą efekty. Śmieci w tym roku było dużo, dużo mniej...
 

Dziękujemy Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Stara Kamionka za wsparcie finansowe naszych działań.

Ogromne podziękowania rodzicom naszych uczniów (p. Beacie Wróblewskiej, p. Iwonie Kucharewicz i p. Annie Mazur) za pomoc w organizacji. Cieszymy się, że zawsze można liczyć na ich wsparcie. Do następnego razu!

 


Książka uczy i bawi - spotkanie w Bibliotece Publicznej

8 maja rozpoczęła się już XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. W tym roku przebiega on pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Program ma za zadanie promować biblioteki i czytelnictwo, podkreślić role czytania w życiu oraz zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza.

Aktywny udział w akcji wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce wraz z nauczycielką Joanną Gejdel. Zajęcia z cyklu „Książka uczy i bawi”, które odbyły się 9 maja przebiegły pod hasłem „Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy”.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz funkcjonowaniem biblioteki: poznać pomieszczenie biblioteki, sposób ustawienia książek na półkach, zapoznać się z kartami czytelnika oraz kartami książek, dowiedzieć się jak wygląda i co zawiera katalog biblioteczny. Bardzo dobrze odpowiedziały również na pytania dotyczące traktowania książek. Wielką przyjemność sprawiły dzieciom zagadki związane ze znanymi bajkami oraz odszukiwanie książek z nimi związanymi.

W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji na tabletach, przedstawiającą powstanie pisma oraz historię książki. Starsza grupa dodatkowo mogła zapoznać się z prezentacją zawierającą ciekawostki dotyczące książek (m.in. największa, najmniejsza, najgrubsza książka na świecie) oraz obejrzeć zdjęcia najpiękniejszych istniejących bibliotek.

Po zdobyciu cennych informacji, dzieci przystąpiły do rozwiązywania przygotowanych zadań: rozszyfrowania hieroglifów oraz rebusów.

W ostatniej części spotkania dzieci wykonały mini książki origami, których produkcja sprawiła niesamowitą radość.

https://isokolka.eu/sokolka/20479-ksiazka-uczy-i-bawi-foto


Spacer po Warszawie - audycja muzyczna

9 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w ostatniej w tym roku szkolnym audycji muzycznej pt. „Spacer po Warszawie" w wykonaniu artystów agencji muzycznej ARTE-MUZA. Tytułowe miasto - Warszawa – pełna mitów i legend, to idealne miejsce na muzyczny spacer uliczkami Starego Miasta i nie tylko. Audycja opowiadała o trójce przyjaciół , którzy wybierając się na taki spacer, spotkali w piwnicach kamienicy Krzywe Koło 13 Bazyliszka, a w Pałacu Ostrogskich odnaleźli zaklętą Złotą Kaczkę. Nad Wisłą trafili na Syrenkę i Warsa oraz Sawę, przy okazji dowiadując się jak Maćko Kwasiżur diabła oszukał. Te wspaniałe historie ubrane w muzykę z pewnością zachęciły naszych młodych słuchaczy do odwiedzenia stolicy i zapoznania się z historią Polski.

 


Wizyta księdza Biskupa Henryka Ciereszko w naszej szkole

8 maja 2017 r. nasza szkoła miała zaszczyt powitać wyjątkowego gościa ks. Biskupa Białostockiego Henryka Ciereszko oraz proboszcza parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce  ks. Bogusława Urbana oraz ks. Konrada i ks. Mateusza. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej w obecności wszystkich nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów szkoły, a także przedstawicieli rodziców.

Przedstawiciele klas IV-VI wystąpili z krótkim montażem słowno-muzycznym.

Ta radosna i serdeczna wizyta na długo zostanie w naszej pamięci, a przede wszystkim w naszych sercach.