Powrót do strony głównej

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2010/2011

MARZEC

 

 


I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny – Super Matematyk

           22 marca 2011 r. nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym. Klasę drugą reprezentowali: Karolina Borowska, Gabriela Kucharewicz i Kamil Gieniusz. Uczniowie bardzo dobrze wypadli na konkursie.

 

 


Witamy wiosnę

Słońce coraz wyżej,
coraz mocniej grzeje,
pięknie się zazieleniły
parki i aleje.

     Uczniowie klas I –III w Dzień Wiosny wykonali Marzannę, którą żegnali ze śpiewem piosenki, a powitali wiosnę, dla której wykonali wiosenne plakaty zachęcające ją do przybycia już na ziemię i rozpoczęcia swego panowania.  Nauczycielki kl. I-III przygotowały uczniom zabawy, gry i konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.


Wycieczka klas 0-II do Białegostoku

    18 marca uczniowie klas 0-II zwiedzili Muzeum Historyczne w Białymstoku oraz spędzili aktywnie czas w Centrum Rozrywki Fikoland. W Muzeum uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących historii miasta Białegostoku oraz obejrzeli pomieszczenia, w których mieszkali bogaci białostocczanie na początku XX wieku. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała o życiu i codziennych przedmiotach, które były używane w tamtych czasach. Pokazała również interesujące przedmioty, takie jak: rewolwer, szpada, hełm, stare liczydło, urządzenie do odlewania mydła, oraz stare banknoty, które można było dotknąć i obejrzeć. Największym zainteresowaniem cieszyła się broń, której każdy chciał dotknąć i potrzymać.

Ciekawą rozrywką był pobyt, w Fikolandzie, gdzie uczniowie fikali, brykali, pokonywali tory przeszkód oraz „kąpali się” w piłeczkach. Animatorzy przygotowali również ciekawe zabawy ruchowe i konkursy.

Wycieczkę zorganizowały i uczniami opiekowały się wychowawczynie: Grażyna Kamińska, Joanna Dzienisowicz, Danuta Szumińska.


Dzień Śniegowego Bałwana*

DZIEŃ ŚNIEGOWEGO BAŁWANA

 

                                                                   Wielka radość dla dzieciarni

                                                                   Wziąć marchewkę ze spiżarni,

                                                                   Węgiel czarny, stary garnek mama da.

                                                                   Będzie awantura przykra,

                                                                   Bo dozorcy miotła znikła.

                                                                   Tylko dzieci wiedzą, kto ją ma.

                                                                                   Ulepimy bałwana, śniegowego bałwana…

                                                                                                              J. Koźbielski

 

       Dnia 4 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z Klubu Przedszkolaka wraz z nauczycielami ulepili na placu szkolnym nie tylko bałwana, ale i wiele wspaniałych rzeźb i budowli ze śniegu. Dzieci świetnie się bawiły, rozwijały wyobraźnię oraz umiejętność współpracy w zespole. Pojawiły się tu elementy rywalizacji, można było sprawdzić swoją celność w rzutach śnieżkami oraz sprawność w lepieniu śnieżek, a zorganizowana na koniec bitwa śnieżna miała charakter w pełni pokojowy. Zwycięzcy w tej „wojnie” - czyli wszyscy jej uczestnicy - otrzymali słodkie nagrody.

Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieli, że ruch to zdrowie, a wolny czas można dużo lepiej spędzić aktywnie, na świeżym powietrzu niż godzinami wpatrując się w ekran komputera czy telewizora. Akcja zorganizowana była przez Samorząd Uczniowski (pod opieką p. Urszuli Budrewicz) m.in. z myślą o realizacji zadań programu „Bezpieczna szkoła”, którego koordynatorem w naszej szkole jest p. Joanna Dzienisowicz.


Audycja muzyczna '3

Eko-bajka – opowieści Matki Natury

 Marcowe spotkanie z artystami Filharmonii Podlaskiej miało niezwykle ważny, edukacyjny charakter. Bohaterami opowieści były: Matka Ziemia, Matka Przyroda, Stare Drzewo i dwaj,  zaśmiecający las, chłopcy.  Audycja uświadomiła dzieciom istnienie poważnych problemów, z jakimi boryka się  nasza planeta. Przesłanie bajki dotyczyło również dbania o najbliższe otoczenie: o przyrodę, nieśmiecenia w lesie, szanowania roślin i zwierząt. Podczas audycji muzycy wykonywali piosenki autorskie, zawierające treści ekologiczne.

Dzieci bardzo szybko zrozumiały naukę płynącą z przedstawionej historii. Chętnie pomagały bohaterom zadbać o czystość Matki Natury. W trakcie i na zakończenie spotkania „mali ekolodzy” wspólnie z artystami śpiewali, wymowną w swej treści, piosenkę:

                                                     „My jesteśmy dzieci, 

                                                      co nie lubią śmiecić.

                                                       Kochamy przyrodę

                                                        Las i czystą wodę”


 

Powrót do strony głównej