Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2012/2013"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2012/2013

MARZEC

* Witamy wiosnę
* III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
* Konkursy języka angielskiego
* Ogród tysiąca piwonii

                                              Witamy wiosnę                                      


III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

        13 marca 2013 r. o godz. 14. 00 w Szkole Podstawowej nr 1 w  Sokółce odbył się  III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny o tytuł „Super Matematyka” klas I - III, który  przebiegał  w trzech kategoriach wiekowych. W wyniku eliminacji szkolnych do konkursu zgłoszono 72 uczniów z 7 szkół z terenu gminy  Sokółka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I - Dominik Stupak i Adrian Snarski oraz Łukasz Pawełko z klasy II.
Nasi chłopcy
świetnie poradzili z zadaniami konkursowymi, mimo wysokiego stopnia ich trudności.

 Dominik i Adrian zajęli II. miejsce w kategorii uczniów klasy I.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Konkursy z języka angielskiego


Ogród tysiąca piwonii - Teatr „Arkadia” z Białegostoku

              Cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzeć niezwykle piękną starą chińska baśń, poruszającą  problem walki dobra ze złem. Przedstawienie uczy szacunku do człowieka bez względu na pochodzenie, status materialny czy rodzaj wykonywanej pracy. Pokazuje, iż dobro i uczciwość zawsze zwycięża. Piękna scenografia, chińska muzyka i piosenki śpiewane na żywo sprawiły, że dzieciom ten spektakl na długo zapadnie w pamięci.

Trzech podróżników poszukuje słynnego ogrodu tysiąca piwonii. Wiedzą, że znajduje się on na wschodzie, na "krańcu tęczy". Docierają do Chin, gdzie poznajemy najpierw mandaryna-młodego bogatego władcę, który w mieście Nankin studiuje poezję. Jest on pysznym człowiekiem, uważa, że wszyscy powinni podziwiać jego złocony pałac, do którego prowadzi 150 schodów, gdzie na narożnikach są złote smoki, gdzie dach pagody błyszczy jak promień słońca... Nieopodal pałacu znajduje się ogród Ho-Czi, który ma już 90 lat i cały swój czas spędza na pielęgnacji kwiatów. Rosną tu piwonie w różnych kolorach i o różnych zapachach, a dzięki temu, że ogrodnik wkłada całe serce w swoje zajęcie – jego ogród słynie na cały świat. Mandaryn jest oburzony, gdy dowiaduje się, że wszyscy podróżnicy odwiedzający Chiny dążą nie do jego pałacu, ale do ogrodu Ho-Czi. W porywie złości niszczy on kwiaty Ho-Czi.

Staremu ogrodnikowi, rozpaczającemu nad zniszczonymi kwiatami, przychodzi z pomocą Wróżka Piwonii. Dziękując mu za jego codzienną pracę, dzięki której ona mieszka w ogrodzie Ho-Czi od dawna, przywraca w jednej chwili dawny świetny wygląd ogrodowi. Niestety, mandaryn, gdy tylko dowiaduje się o cudownym ocaleniu ogrodu, przekupuje sędziego, oskarża Ho-Czi o czary i wtrąca go do więzienia. Wróżka Piwonii jeszcze raz interweniuje – tym razem ukazuje się mandarynowi i każe mu naprawić wyrządzone krzywdy. Mandaryn wycofuje oskarżenia, uwalnia Ho-Czi z więzienia i na dodatek musi pomagać ogrodnikowi w pracy przy kwiatach. W spektaklu poruszany jest też temat ciężkiej pracy przy uprawie ryżu a dzieci uczą się wesołej piosenki.

 


Powrót do strony głównej