Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2015/2016"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2015/2016

MARZEC

* Wiosennie i świątecznie
*
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
*
Pyszne i zdrowe sałatki kl. IV
*„Upiór w operze”
* Hodowla rzeżuchy


Wiosennie i świątecznie

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce nie kojarzy się z wagarami – po co uciekać z lekcji, skoro można ten czas spędzić atrakcyjnie, a przy tym bezpiecznie?

21 marca cała społeczność szkolna pojechała do Sokółki, gdzie w Kinie Sokół  dzieci obejrzały najnowszy film Disneya p.t. „Zwierzogród” oraz zwiedziły wystawę regionalną i podziwiały ekspozycję „Pisanki świata” w Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Tradycyjnie już, uczniowie powitali nadejście wiosny, biorąc udział w licznych konkursach organizowanych przez nauczycieli. Co roku w tym dniu wyłaniani są klasowi mistrzowie w trzech kategoriach:  Mistrz Ortografii, Mistrz Kaligrafii i Mistrz Rachunków.
W konkursach tych biorą udział wszyscy uczniowie z klas I-VI. Poza emocjonującymi rozgrywkami umysłowymi dzieci mogą również wykazać się talentem artystycznym. Tym razem zadaniem uczniów z klas I-III było ozdobienie jajka, zaś ich starsi koledzy wykonywali palmy wielkanocne. Wszystkie prace były naprawdę piękne – jury miało problem
z wyłonieniem zwycięzców. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a autorów wyróżnionych prac nagrodzono także drobnymi upominkami.  

Informacja  i zdjęcia znalazły się na:

http://isokolka.eu/sokolka/15584-pierwszy-dzien-wiosny-u-uczniow-ze-starej-kamonki-foto

http://sokolka.tv/index.php/4532-wiosennie-i-swiatecznie-w-szkole-podstawowej-w-starej-kamionce-zdjecia


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

         15 marca 2016 r.  w SP 1 w Sokółce odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny o tytuł Super Matematyka. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów z klas I-III szkół podstawowych miasta i powiatu sokólskiego. Naszą szkołę reprezentowali:
kl. I: Natalia Kucharewicz, Michał Szomko
kl. II: Joanna Łyszkiewicz, Kinga Stupak
kl. III: Ewa Gieniusz, Marta Trochim.
Uczniowie rozwiązywali testy z różnorodnymi zadaniami, w których musieli wykazać się nie tylko sprawnym liczeniem, ale też spostrzegawczością, logicznym myśleniem, wiedzą i wyobraźnią matematyczną. Wszyscy nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy!

Szczegóły>>>>>

http://isokolka.eu/sokolka/15467-rywalizowali-o-tytul-super-matematyka-foto

http://www.sokolka.tv/index.php/4487-vi-miedzyszkolny-konkurs-matematyczny-o-tytul-super-matematyka-zdjecia-i-wyniki


Pyszne i zdrowe sałatki kl. IV


„Upiór w operze”


Hodowla rzeżuchy

      Uczniowie klasy I chcąc przyspieszyć nadejście wiosny założyli w klasie hodowlę rzeżuchy. Dzieci poznały czynniki, które mają wpływ na wzrost  roślin. Mali przyrodnicy podczas doświadczeń obserwują, co dzieje się z rzeżuchą, kiedy zabraknie jej wody, ziemi lub słońca. Wyniki  dwutygodniowych obserwacji uczniowie notują w swoich zeszytach, a tymczasem bujnie rosnąca zielona rzeżucha cieszy ich oczy, a jej zapach wypełnia całą klasę. 

Po 2 tygodniach: