Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2017/2018"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

MARZEC


* Rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę wielkanocną
* Spotkanie z pracownikiem KRUS
* Spotkanie autorskie z Panią Krystyną Gudel
* Witamy Wiosnę!

* Tydzień Nauk Ścisłych
* Przystanek Nadzieja w Muzeum Ziemi Sokólskiej

 


Rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę wielkanocną


Spotkanie z pracownikiem KRUS

 


Spotkanie autorskie z Panią Krystyną Gudel

22 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji gościliśmy w naszej szkole Panią Krystynę Gudel.

Pani Krystyna Gudel jest emerytowaną nauczycielką nauczania zintegrowanego oraz języka polskiego. Przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu oraz Zespole Szkół w Jaświłach. Mieszka z rodziną w Suchowoli. Pani Krystyna jest autorką wierszy dla dzieci i dorosłych zgromadzonych w tomikach:Sądy pozostawione”, „Stopy na ścieżkach”, „Tam się urodziły tęsknoty”, „Stąd”. Stworzyła również przewodnik po gminie Suchowola pt. „Pomiędzy wschody, a zachody wpisana”. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich.
Najnowsza książka pani Gudel „Historie pazurem wojny kreślone jest zapisem fragmentów relacji, przede wszystkim z okolic Suchowoli, dziewcząt i młodzieńców okresu okupacji niemieckiej.

W spotkaniu autorskim uczniowie klas I-III  mieli okazję zapoznać się z poezją Pani Krystyny, którą z chęcią im zaprezentowała. Były to wiersze głównie dotyczące tematyki wiosennej. Największą niespodziankę sprawił uczniom wiersz napisany przez p. Krystynę, w którym to każdy z uczniów stał się jednym z bohaterów. Otrzymany pamiątkowy egzemplarz stał się bezcenną pamiątką.
Dzieci wzięły również udział w warsztatach dotyczących tworzenia haiku. Już po chwili wytężonej pracy powstały piękne wiersze, które można było zaprezentować reszcie grupy.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła kolekcja ołówków, przywiezionych z różnych zakątków świata. Każdy mógł je obejrzeć i zapytać właścicielkę o jego ciekawą historię.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Bielskiej z Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce za zorganizowanie spotkania autorskiego.

 


Witamy Wiosnę!

       W pierwszy dzień wiosny uczniowie tradycyjnie mieli okazję zaprezentować swoje rozmaite talenty. Dzieci chętnie śpiewały, grały na instrumentach, tańczyły i recytowały wiersze. Rozstrzygnięto również klasowe konkursy o tytuł Mistrza Ortografii, Mistrza Kaligrafii, Mistrza Poprawnej Polszczyzny i Mistrza Rachunków. Każdy mógł zabłysnąć w jakiejś dziedzinie!

 Mistrzowie:

Ortografii:

kl. I     Mateusz Wiechowicz   
kl. III
   Natalia Kucharewicz
kl. IV   Joanna Łyszkiewicz
kl. V    Maja Mazur
kl. VI   Anna Julia Łowczecka
kl. VII  Natalia Raczkowska

Kaligrafii:

kl. I     Gabriela Głusiecka
kl. II    Jakub Janusch Szydłowski
kl. III   Patrycja Chomczyka
 

Poprawnej Polszczyzny:

kl. IV  Joanna Łyszkiewicz
kl. V   Maja Mazur
kl. VI  Angelika Płońska
kl. VII  Łukasz Pawełko

Rachunków:

kl. I     Mateusz Wiechowicz
kl. II    Jakub Janusch Szydłowski
kl. III   Michał Szomko
kl. IV   Joanna Łyszkiewicz
kl. V    Dawid Brasławski
kl. VI   Anna Julia Łowczecka
kl. VII  Michał Burak

Gratulujemy!!!


Tydzień Nauk Ścisłych


 

Przystanek Nadzieja w Muzeum Ziemi Sokólskiej

          Kolejne spotkanie Przystanku Nadzieja, w którym uczestniczyli również nasi szkolni wolontariusze odbyło się 15 marca w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Były to warsztaty pisankarskie, które poprowadziła pani Edyta Wiśniewska. Pod kierunkiem pani Edyty każdy mógł spróbować trudnej sztuki „pisania” wzorków gorącym woskiem, który nanosi się na skorupkę ugotowanego jajka lub wydmuszki za pomocą szpileczki przymocowanej do drewnianego patyczka, a potem nadaje się kolor specjalnie do tego przygotowanymi farbkami.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, dostarczające wiedzy i umiejętności, dzięki którym wielkanocne stoły przyozdobimy pięknymi pisankami, zgodnie z tradycją naszych babć i dziadków.

http://sokolka.pl/2018/03/21/warsztaty-pisankarskie-przystanku-nadzieja/
 

https://isokolka.eu/sokolka/24019-warsztaty-pisankarskie-na-przystanku-nadzieja-foto