Powrót do "Wydarzenia 2018/2019"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2018/2019

MARZEC

 

* „Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom"
* Szkolny Festiwal Piosenki z okazji Dnia Wiosny
* Wiosenne eksperymenty  klasy VI
* Wizyta klas I-III w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce
* Spektakl ekologiczny "Czarownica Niska Emisja"
* Wyjazd do kina klas I-III na film pt. „Jak wytresować smoka 3?”

* Warsztaty kulinarne z j. angielskiego w klasie 1
* Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym
* Spotkanie z przedstawicielami KPP w Sokółce na temat cyberprzemocy i bezpiecznego korzystania z Internetu


„Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom"

28 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w audycji muzycznej pt. „Brzechwałki – czyli Brzechwa dzieciom".  Muzycy w śpiewający sposób przybliżyli słuchaczom twórczość Jana Brzechwy - autora wielu znanych i lubianych bajek oraz wierszy dla dzieci. Zabawne wiersze, ciekawe aranżacje muzyczne i scenki teatralne bawiły wszystkich. Uczniowie poznali  również instrumenty muzyczne: klarnet, akordeon i kontrabas.


Szkolny Festiwal Piosenki z okazji Dnia Wiosny


Wiosenne eksperymenty  klasy VI


Wizyta klas I-III w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce

21 marca uczniowie klas I-III w ramach "Dnia Otwartego" odwiedzili sokólską Komendę Policji. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują policjantki i policjanci, pilnujący porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu sokólskiego.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, gdzie trafiają aresztowani. Następnie w ramach spotkania z technikiem kryminalistyki, uczniowie mogli poznać tajniki przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz sami sprawdzić - zbierając odciski palców z kubka albo czy pieniądze są fałszywe. Dzieci mogły posłuchać o różnych wydziałach, w których służbę pełnią policjanci, a także z bliska przyjrzeć się ich pracy. Dużą atrakcją było zobaczenie psa służbowego i możliwość poczucia się jak prawdziwy policjant, siedząc za kierownicą radiowozu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, życzliwe przyjęcie, przybliżenie nam specyfiki pracy funkcjonariuszy policji oraz pokaz sprzętu i pojazdów policyjnych. Ta niezwykła lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tej wyprawy.

https://sokolka.tv/index.php/14367-jak-naprawde-wyglada-praca-policjantow-zdjecia

http://sokolka.policja.gov.pl/p13/aktualnosci/57150,Pierwszy-dzien-wiosny-spedzili-zwiedzajac-Komende-Policji-w-Sokolce.html


Spektakl ekologiczny "Czarownica Niska Emisja"

20 marca dzieci z ZWP, oddziału  przedszkolnego i klas I-III w kinie "Sokół" obejrzały interaktywny spektakl pt. "Czarownica Niska Emisja" wystawiony przez Teatr Kultureska z Krakowa.
Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej - przypomniało najmłodszym, jakie są przyczyny powstawania smogu i jak należy z nim walczyć, jakie korzyści przynosi środowisku segregacja odpadów, jak ważna dla ludzi jest dzika przyroda, a także jak o nią dbać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, odpowiadały na pytania i wykonywały polecenia
Róży, Mlecza i zaskrońca Antoniego.

Koszt przedstawienia w całości został pokryty przez Urząd Miejski w Sokółce. Serdecznie dziękujemy!!!

https://sokolka.tv/index.php/14340-bohaterowie-staneli-oko-w-oko-ze-zla-czarownica-niska-emisja-zdjecia


Wyjazd do kina klas I-III na film pt. „Jak wytresować smoka 3?”

18 marca uczniowie klas 1-3 w ramach projektu „Nowa jakość edukacji w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie gminy Sokółka”, wybrali się do kina w Sokółce, aby zobaczyć trzecią część filmu o przygodach dzielnego Czkawki, Szczerbatka i Berka.

Piękny film animowany, zakończony wspaniałym morałem. Szczególnie urzekła nas niesamowita uczta wizualna, którą zaprezentowali nam twórcy. Stworzone komputerowo scenerie, zapierały dech w piersiach, a co uważniejsze oko przyciągały drobiazgowe detale, które nadawały animacji więcej plastyczności i realizmu.

Film skończył się po prawie dwóch godzinach, które minęły jak pięć minut. Potem wzięliśmy udział w warsztatach, które przygotowali nam pracownicy kina Sokół. Dowiedzieliśmy się, jakie pomieszczenia znajdują się w budynku, co jest potrzebne do projekcji filmu itp. Po kilkuminutowej pogadance, prowadząca rozdała nam karty pracy, które rozwiązaliśmy wspólnymi siłami. Po warsztatach, zgodnie z planem wróciliśmy do szkoły. W drodze powrotnej wszyscy opowiadali sobie najlepsze sceny i powtarzali najśmieszniejsze sceny. Film bardzo nam się podobał.

                                                                                                                       Justyna Siemieniako


Warsztaty kulinarne z j. angielskiego w klasie 1

          Nauka języka przez działanie, w autentycznych sytuacjach TO JEST TO!!! Podsumowaniem zajęć o owocach i warzywach były warsztaty kulinarne, podczas których pierwszoklasiści nazywali produkty żywnościowe i czasowniki związane z przygotowaniem posiłku oraz samodzielnie (no prawie - z niewielką pomocą jednej z mam) myli, obierali, kroili, wsypywali, blendowali, mieszali, wlewali i... jedli pyyyyyszny koktajl owocowy. Bez grama cukru! Z miodem! Samo zdrowie!!!


Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

       14 marca 2019 r. w SP nr 1 w Sokółce odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas I-III. Reprezentanci naszej szkoły Jakub Krawiel (kl. I) oraz Mateusz Wiechowicz (kl. II) świetnie poradzili z zadaniami sprawdzającymi logiczne myślenie zajmując II. miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy!

https://isokolka.eu/sokolka/28265-najlepsi-mlodzi-matematycy-staneli-w-konkursowe-szranki-foto


         Spotkanie z przedstawicielami KPP w Sokółce na temat cyberprzemocy
i bezpiecznego korzystania z Internetu

   13 marca 2019 r. policjantki (mł. aspirant Joanna Kłos i  st. posterunkowy Paulina Olechno) z zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i patologii KPP w Sokółce spotkały się z uczniami klas 0-III oraz IV-VIII. W ramach zajęć  profilaktyczno-edukacyjnych policjantki omówiły niebezpieczeństwa, na jakie użytkownicy są narażeni podczas korzystania z Internetu, poruszyły również zagadnienia związane z przestępczością w Sieci oraz cyberprzemocą rówieśniczą. Szczególną uwagę zwróciły na rozważne umieszczanie zdjęć na portalach społecznościowych i konieczność ograniczonego zaufania do obcych osób. Słuchacze dowiedzieli się, jak sobie radzić z takimi sytuacjami oraz jak ważne jest poszanowanie praw innych internautów.

W odbiorze tych ważnych kwestii pomagały uczniom filmy animowane, które omawiały kwestie bezpieczeństwa w Internecie w przyjazny i dostępny dzieciom sposób.