Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2013/2014"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2013/2014

PAŹDZIERNIK


Wycieczka do Opery i Fikolandu


Z wizytą w sokólskich bibliotekach

         Śliczne obrazy wykonane igłą i kolorowymi nićmi uczniowie kl. II i III podziwiali w czasie wycieczki zorganizowanej do Biblioteki Publicznej w Sokółce. W tym czasie w ww. bibliotece miała miejsce wystawa prac  p. Anny Kucharewicz. Oczywiście dzieci poznały salę z dużą ilością półek wypełnionych książkami dla dorosłych oraz czytelnię. Z takimi samymi pomieszczeniami uczniowie zapoznali się również w Bibliotece dla dzieci.
Na pytania dzieci związane z księgozbiorem dziecięcym, odpowiadała p. Słoma.

 


          Uczymy ratować

16.10.2013 r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca wszyscy uczniowie klas 0-VI, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce oraz chętni rodzice wzięli udział w akcji ustanowienia światowego Rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zorganizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dokładnie od godz. 12:00 przez 30 minut uczestnicy wykonywali wdechy i uciski ratownicze na 5 fantomach.

Akcję poprzedziły liczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy połączone z praktycznym działaniem (m.in. ocenianie stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy - w tym służb ratowniczych, ułożenie w pozycji bocznej ustalonej, oddechy
i uciski ratownicze).

Szkoła od 6 lat realizuje program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, a w/w inicjatywa była kolejną okazją
do przypomnienia, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.

Koordynatorką przedsięwzięcia była p. Katarzyna Rabiczko.

Informacja i zdjęcia z przeprowadzonej akcji zostały umieszczone na lokalnym portalu:

 http://www.isokolka.eu/sokolka/6173-w-starej-kamionce-bili-rekord-swiata-foto

a sprawozdanie przesłane do ww. Fundacji.


Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia klasy I


Pierogi w wykonaniu klasy VI

W naszej szkole od wielu lat promowany jest zdrowy styl życia. Realizowane są projekty profilaktyczne m.in. „Trzymaj formę” i „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”.   Uczniowie poznają zasady prawidłowego odżywiania się oraz ciekawe, aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Dzieci przygotowują zdrowe posiłki,
a następnie wspólnie je spożywają.

Uczniowie klasy szóstej bardzo lubą zajęcia kulinarne, a w szczególności wspólne gotowanie. Wcześniej było pieczenie muffinek, smażenie faworków i różyczek na Tłusty Czwartek. Teraz ugotowali pierogi z mięsem oraz z grzybami.
Palce lizać.
J


Powrót do strony głównej