Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2018/2019"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2018/2019

PAŹDZIERNIK

* Bezpieczna droga do szkoły
*
Warzywne ludziki klasy I
* Wiersz dla Niepodległej

 


 


Bezpieczna droga do szkoły

8 października przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili w dwóch grupach wiekowych spotkania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i uczniami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w tym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelika/podkładki, o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a także o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.


Warzywne ludziki klasy I

           Zdrowo, zabawnie i kolorowo zrobiło się w naszej szkole. A to wszystko za sprawą pomysłowych pierwszoklasistów, którzy wykonali ludziki z warzyw.


Wiersz dla Niepodległej

           3 października 2018 r. uczennica klasy VIII – Weronika Czeremcha uczestniczyła w konkursie poetyckim pt. „WIERSZ DLA NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs odbył się w ramach projektu zainicjowanego i realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce i został dofinansowany przez Sokólski Fundusz Lokalny.

Zadaniem uczestników było napisanie autorskiego utworu o tematyce patriotycznej. Wszystkie prace zostały ocenione przez jury w następującym składzie:
p. Joanna Zajczyk (nauczycielka języka polskiego w SP 1 w Sokółce), p. Małgorzata Kułakowska (nauczycielka języka polskiego w LO w Sokółce) oraz Jolanta Zielenkiewicz (nauczycielka języka polskiego w LO w Sokółce). Czternaścioro uczestników prezentowało swoje dzieła literackie przed zgromadzonymi gośćmi. Weronika Czeremcha zdobyła wyróżnienie, natomiast p. Anna Rećko – podziękowanie za przygotowanie uczennicy.

https://isokolka.eu/sokolka/26274-recytowali-wiersze-dla-niepodleglej-foto