Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009

Rok szkolny 2016/2017Owocny maraton naszych narciarek

Miniony tydzień był dla naszych narciarek bardzo pracowity i emocjonujący. Dziewczynki startowały we czwartek w Siedlcach w IV edycji Biegu Na Igrzyska w ramach Narodowego Programu  Rozwoju Biegów Narciarskich. Czternastoosobowa ekipa walczyła w mroźny dzień na dystansach od 1 km do 3 km stylem dowolnym. Najmłodszą kategorię kl. V i młodszych wygrała po pięknym biegu reprezentantka UKS Orliki w Starej Kamionce Kasia Rećko. Na tym samym dystansie Ula Kucharewicz była 10 i Dominika Nowak 18.  W  biegu tym startowało 30 zawodniczek. W starszej kategori klas VI i I gimnazjum na dystansie 2 km Ania Szomko była 11, Weronika Czeremcha 13 i Ewa Rećko 15 miejsce. W biegu na 3 km nasze najstarsze Monika Szomko była 7.

Po dniu odpoczynku w  sobotę 10-cio osobowa ekipa narciarek zameldowała się na terenie WOSIR w Szelmencie, aby wziąć udział w Międzynarodowym Biegu o Puchar Bieguna Zimna. Rywalizowano przy bardzo ostrym i mroźnym wietrze na dystansach od 1,5 do 15 km techniką dowolną. Po raz  kolejny swoją mistrzowską klasę pokazała Kasia Rećko wygrywając z dużą przewagą czasową bieg na dystansie 1,5 km. Ula Kucharewicz po niefortunnym upadku linię mety przekroczyła 8. zaś najmłodszą   Dominikę Nowak sklasyfikowano na 12 pozycji. 

Dystans 3 kilometrowy miały do pokonania juniorki D. Wszystkie uczestniczki biegu miały okazję rywalizować o narciarskie złoto z aktualną, wielokrotną Mistrzynią Polski Hanna Popko (Hubal Białystok).  Wielu wrażeń dostarczył bieg juniorek C, które walczyły na dystansie 4,5 km . W biegu tym Monika Szomko zajęła 6 miejsce.

Dekoracji zwycięzców dokonał Mistrz Olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo z 1972 roku  Wojciech Fortuna.

               Jednak niedziela przyniosła narciarzom najwięcej sukcesów. W tym dniu liczna grupa narciarzy startowała w Supraskim SkiFestiwalu. Była to wielka impreza narciarska, w której uczestniczyli: najmłodsi adepci tej dyscypliny w wieku przedszkolnym,  klasy młodsze i starsze szkoły podstawowej , gimnazjum oraz rozegrano biegi w kategori Open (najstarszy uczestnik miał 76 lat  i startował w biegu na 10km). Dużą niespodziankę sprawili nasi narciarze w kategorii szkół podstawowych. Zdominowali oni wszystkie kategorie, w których startowali zostawiając w tyle zawodników z Zespołu Szkół Sportowych z Supraśla i Białegostoku. W licznej obsadzie dziewcząt  klas I-II bardzo dobrze zaprezentowały się młode zawodniczki. Ucz kl. II: Patrycja Chomczyk na metę dotarła jako 4, Kinga Rećko 5, zaś Wiktoria Jakimik była 6 pozostawiając w tyle wiele rywalek. W tej samej kategori Michał Szomko na metę zameldował się jako 1. Dla dziewczynek tych i chłopców był to pierwszy start w zawodach narciarskich.

Swoją mistrzowską klasę potwierdziła po raz trzeci Kasia Rećko (Orliki Stara Kamionka), która w biegu na 1 km techniką dowolną pokonała wszystkie rywalki plasując się na pierwszym miejscu. Ula Kucharewicz po upadku na starcie dotarła na linię mety jako 5, zaś Ula Szomko musiała zadowolić się 10 pozycją.

Dobre 4 miejsce przypadło tym razem Ani Szomko, zaś Ewa Rećko musiała zadowolić się miejscem poza pierwszą dziesiątką.

Najstarsze nasze narciarki (klasy gimnazjalne I-III) startowały na dystansie 2 km techniką dowolną. Monika Szomko metę przekroczyła jako 6.

Dla narciarek był to bardzo pracowity i wyczerpujący miesiąc, Zaliczyły już one 9 startów a kolejne czekają niebawem. Powodzenia!

Piotr Zaręba

Informacja ukazała się >>>

https://isokolka.eu/wiadomosci-sport/19409-pracowity-tydzien-sokolskich-narciarzy-obfitowal-w-sukcesy-foto https://sokolka.tv/index.php/7179-owocny-maraton-sokolskich-narciarek-zdjecia

 


Sukcesy naszych narciarek

 25 stycznia 2017 roku w Supraślu na trasach biegowych Uroczyska-Glinki odbyła się trzecia edycja Biegu Na Igrzyska w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Kilkudziesięciu zawodników z Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowało na lekko oblodzonej trasie na dystansie 1, 2, i 3 km techniką dowolną. W najstarszej kategorii juniorki C na dystansie 3 km Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) metę przekroczyła jako 6 .

W młodszej kategorii juniorka D na dystansie 2 km równie dobrze poradziły sobie zawodniczki Orliki Stara Kamionka: Anna Szomko na mecie zameldowała się jako 10. Nadmienić należy, iż w tej kategorii wiekowej dziewczynki rywalizowały o miejsca medalowe z aktualną, dwukrotną,  złotą  medalistką Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym – Hanną Popko reprezentującą UKS Hubal Białystok.

Najliczniejszą grupę stanowiły narciarki z rocznika 2005 i młodsze. W tej kategorii wiekowej Kasia Rećko uklasyfikowała się na 5 miejscu.

 Pierwsza dwunastka  z rankingu Regionalnego Grupy Mazowiecko – Północnej będzie miała prawo startu w wielkim Finale Krajowym Grupy Azoty, który odbędzie się w marcu w Jakuszycach. Pozostały jeszcze dwa starty: 8 lutego  w Siedlcach  i finał grupy w końcu lutego w Szelmencie. Tym bardziej trwa wielka rywalizacja między wszystkimi narciarzmi o zapewnienie sobie miejsca w szczęśliwej, finałowej dwunastce.

Ponadto część narciarek po uzyskaniu kwalifikacji z Igrzysk i Gimnazjady Województwa Podlskiego zapewniło sobie start w Finale Krajowym Igrzysk i Gimnazjady w narciarstwie biegowym, które odbędą się w dniach 2-5 marca 2017r w Białce Tatrzańskiej.

Kolejnym ważnym sprawdzianem narciarskich umiejętności będzie udział naszych zawodniczek w Ogólnopolskim Biegu Jaćwingów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 stycznia w Gołdapi.

Piotr Zaręba

Informacja ukazała się >>>

http://isokolka.eu/wiadomosci-sport/19205-o-medale-rywalizowaly-z-mistrzynia-polski-foto

https://sokolka.tv/index.php/7062-sokolskie-narciarki-znow-na-podium-zdjecia


Zawody narciarskie w Siedlcach i Augustowie – kolejne sukcesy zawodniczek
z Malawicz i Starej Kamionki

      Miniony tydzień był dla narciarek bardzo pracowity. W środę startowały na  Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Białymstoku, w środę zaliczyły drugi bieg  ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty natomiast w sobotę rywalizowały w sprintach w Augustowie w ramach SkiTour Warmii i Mazur.

           Niedawno powstałą trasę narciarską w Siedlcach - Sekule po raz kolejny odwiedziły kluby rywalizujące w ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Na profesjonalnie przygotowanych trasach, które od tego sezonu posiadają również oświetlenie rozegrana została druga edycja Ligi.

Dopisująca pogoda, lekki mróz, dobrze przygotowana trasa oraz profesjonalna oprawa złożyły się na sukces sprawnie przeprowadzonych zawodów. Nie brakowało wyrównanej rywalizacji, gdzie od miejsca na podium dzieliło zawodników dziesiąte części sekundy oraz miłej atmosfery. Młodzi adepci narciarstwa biegowego przywiązywali ogromną wagę do startu i osiągniętego wyniku.

Bardzo dobrze na tej imprezie wypadły nasze narciarki, które startowały techniką dowolną na dystansie od 1-3 km. W kategorii juniorka C na dystansie 3 km  Natalia Fiedorec Start Malawicze wywalczyła sobie 5 pozycję a Monika Szomko UKS Orliki Stara Kamionka była 6. W kategorii juniorka D na dystansie 2 km bardzo dobrze poradziła sobie Julia Zajczyk Start Malawicze  zajmując 4 miejsce. Pokonała ona  swoją klubową starszą koleżankę Kamilę Rećko, która  metę przekroczyła jako 5. W tym samym biegu dalsze miejsca zajęły: Anna Szomko i Weronika Czeremcha /obie UKS Orliki Stara Kamionka/ klasyfikując sie na 10 i 13 miejscu. W najliczniejszej kategorii juniorki E /21 zawodniczek/ w biegu na 1 km dominowały zawodniczki z Siedlec . Jednak po znakomitej walce brązowy medal wywalczyła sobie Magdalena Ignatowicz UKS Start Malawicze. Tuż za Magdą na mecie zameldowała się jako 4 Katarzyna Rećko UKS Orliki Stara Kamionka oraz 5 Elżbieta Łowczecka Start Malawicze. Dobre 8 miejsce przypadło Zuzannie Czabatorowicz Start Malawicze a 10 Uli Kucharewicz Orliki Stara Kamionka. Organizator zapeanił wszystkim uczestnikom zawodów gorącą herbatę , słodki poczęstunek medale i drobne upominki.

            Narciarski bieg w Augustowie to pierwszy start zaliczany do cyklu 4 imprez pod nazwą Grand Prix Warmii i Mazur rozgrywanych w Augustowie-SkiTour , Gołdapii – Bieg Jaćwingów, Bieg Sasinów oraz Bieg o puchar Jabłoni na Warmii.

W Augustowie rywalizowano w sprintach stylem klasycznym na dystansie 1 km. W tej imprezie wystartowało ok. 100 narciarzy począwszy od kategorii ,,Skrzaty" kl. I-III, poprzez szkoły podstawowe i kategorie Open -gimnazjum i starsi. Po emocjonujących biegach sprinterskich  w dość trudnych warunkach śniegowych – totalna odwilż- bardzo dobrze poradziła sobie Natalia Fiedorec Start Malawicze, która po półfinałach była 2. Jednak w ścisłym finale musiała ulec starszym narciarkom klasyfikując sie na 6 pozycji. Również należy pochwalić Kamilę Rećko Start Malawicze, która powalczyła o 13 lokatę zaś Monika Szomko Orliki Stara Kamionka  zajęła 14 miejsce na 22 startujące zawodniczki.

W kategorii szkół podstawowych dominowały nasze narciarki. Po pięknej sportowej walce  1 miejsce wywalczyła sobie Elżbieta Łowczecka Start Malawicze, która wyprzedziła klubową koleżankę Zuzannę Czabatorowicz- 2 miejsce. Trzecie miejsce przypadło Kasi Rećko Orliki Stara Kamionka.  Kasia zdecydowanie prowadziła przez pół dystansu sprinterskiego. Jednak niefortunnie zgubiła kijek i prawie do mety walczyła dzielnie z jednym kijkiem. Wykorzystały to jej rywalki.   Szóste miejsce zajęła Anna Szomko a 8 była Ula Kucharewicz. Obie Orliki Stara Kamionka. N a tej imprezie w tej kategorii zabrakło faworytek z Siedlec- Julii Zajczyk i Magdy Ignatowicz , które  dopadła choroba.

Swój pierwszy start w zawodach narciarskich zaliczyła Marianna Borys Start Malawicze, która w  kategorii ,,Skrzaty" kl. I-III na  super sprinterskim dystansie 150m zajęła srebrny medal.

Organizator pomimo  złych warunków atmosferycznych dobrze przygotował trasy sprinterskie,  zadbał o ognisko, goracą  herbatę, bigos. Były też piękne,  pamiątkowe medale  za ukończenie biegu . Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali też liczne upominki  zaś medaliści okazałe, szklane  statuetki. 

Kolejną imprezą narciarską jest trzecia edycja Biegu na Igrzyska, która rozgrywana będzie w najbliższą środę 25 stycznia na trasach biegowych Uroczyska Glinki w Supraślu. Liczymy na szybki powrót do zdrowia Julki i Magdy oraz aby zdrowe dotarły na te zawody pozostałe zawodniczki.   

Piotr Zaręba

Informacja ukazała się >>>

https://sokolka.tv/index.php/7039-kolejne-sukcesy-zawodniczek-z-malawicz-i-starej-kamionki-zdjecia

http://isokolka.eu/wiadomosci-sport/19153-kolejne-sukcesy-zawodniczek-z-malawicz-i-starej-kamionki-foto


Historyczny dzień dla sokólskiego narciarstwa

               17 stycznia 2017 roku odbyły się w Lesie Pietrasze w Białymstoku Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym.  W kategorii szkół podstawowych startowało 9 szkół (70 zawodniczek), gimnazjów również 9 szkół (49 zawodniczek). Dziewczęta szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 2,2 km, zaś dziewczęta klas gimnazjalnych na 3,3 km stylem dowolnym. Do klasyfikacji drużynowej liczone było 5 najlepszych wyników osiągniętych przez zawodniczki z danej szkoły zaś w gimnazjach 4.

Sukcesem zakończył się start Katarzyny Rećko uczennicy kl. IV SP w Starej Kamionce, która po morderczej walce pokonała 67 starszych od siebie zawodniczek wywalczając sobie brązowy medal Igrzysk Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. To historyczne osiągnięcie indywidualne dla szkoły w Starej Kamionce, ponieważ przez wiele lat nie udało się uzyskać  tak wysokiej pozycji w zawodach tej rangi.  Drużyna Kasi w składzie: Anna Szomko kl.VI miejsce 11, Urszula Kucharewicz kl. IV miejsce 19, Weronika Czeremcha kl. VI miejsce 21, Natalia Paszko kl.VI     miejsce 29 – uklasyfikowała się na bardzo dobrym 4 miejscu.

Zdobyte puchary i medale ukoiły zmęczenie zawodniczek.

 Wszystkim narciarkom należą się gromkie brawa i wielki szacunek za ogromne poświęcenie i sportową walkę promując nie tylko swoje szkoły czy klub ale również Sokółkę.

 W środę o świcie dziewczynki wyruszają do Siedlec, gdzie rozegrany będzie drugi  z pięciu Biegów na Igrzyska w ramach Narodowego Rozwoju Biegów Narciarskich. Powodzenia  na zawodach.

Trener zawodniczek Piotr Zaręba

Informacja ukazała się >>>

https://sokolka.tv/index.php/7003-historyczny-dzien-dla-sokolskiego-narciarstwa-zdjecia

http://isokolka.eu/wiadomosci-sport/19106-historyczny-sukces-narciarek-z-malawicz-i-starej-kamionki-foto


Dwa medale dla sokólskich narciarek

Międzywojewódzka   Mazowiecko-Północna Liga Regionalna Grupy AZOTY  w biegach narciarskich

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich

BIEG NA IGRZYSKA 2017 – Białystok 11.01.2017

          Sezon narciarski 2017 w pełni otwarty. Śniegu oczywiście jest trochę za mało ale pierwsze zawody narciarskie na Podlasiu odbyły się w minioną środę 11 stycznia na terenie Lasu Pietrasze w Białymstoku.  Zawody te odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska dla Grupy Mazowiecko-Północnej.  Organizatorem i sponsorem tej ogólnopolskiej imprezy była Regionalna Grupa Azoty, Polski i Podlaski Związek Narciarski oraz UKS Hubal Białystok, którzy zadbali o przygotowanie tras. W biegach tych uczestniczyło prawie 100 zawodników z UKS RAWA Siedlce, UKS HUBAL Białystok, Zespół Szkół Sportowych Supraśl, UKS Łazik,  UKS START w Malawiczach i UKS Orliki w Starej Kamionce. Uczestnicy zawodów zmagali się stylem dowolnym na dystansach: 1000 m i 2000 m przy temperaturze powietrza -13 stopni.  Najlepszą w kategorii  dziewcząt klas V i młodsze okazała się Elżbieta Łowczecka (UKS Start Malawicze),  która  na dystansie 1000 metrów pokonała 17 rywalek ustępując jedynie zawodniczce z Siedlec. O brązowy medal dzielnie powalczyła także Katarzyna Rećko ( UKS Orliki w Starej Kamionce). Równie dobrze zaprezentowały się w tej kategorii pozostałe zawodniczki - Zuzanna Czabatorowicz uklasyfikowała się na 7 miejscu, Magdalena Ignatowicz była 8 zaś Urszula Kucharewicz zajęła 11 pozycję. Równie dobrze wypadły inne zawodniczki UKS Start Malawicze i UKS Orliki w Starej Kamionce: Kamila Rećko wywalczyła sobie miejsce 5, Julii Zajczyk przypadło 6 miejsce natomiast Anna Szomko była 14, a Weronika Czeremcha 16. W najstarszej kategorii- juniorka C startując na dystansie 2000 m Natalia Fiedorec uklasyfikowała się na 7 miejscu zaś Monika Szomko wywalczyła sobie 9 lokatę.

Najlepszym zawodnikom organizator ufundował medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Następne zawody Biegu Na Igrzyska odbędą za tydzień   18 stycznia  w Siedlcach.

 Piotr Zaręba 

Informacja ukazała się >>>

https://sokolka.tv/index.php/6957-dwa-medale-dla-sokolskich-narciarek-zdjecia

http://isokolka.eu/wiadomosci-sport/19043-udane-zawody-narciarek-z-malawicz-i-starej-kamionki-foto


Zimowy obóz narciarski  w Czechach 

       Na początku grudnia grupa 52 osobowa podlaskich narciarzy biegowych i trenerów z Białegostoku, Supraśla,  Starej Kamionki i Malawicz Dolnych uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod Śnieżką w Czechach. Nasza reprezentacja składała się z ośmiu dziewczynek w wieku od  9 do 13 lat. Szkoleniowcem  sokólskich zawodniczek  był Piotr Zaręba. Narciarzom i w tym roku dopisały warunki śniegowe, Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. 20 cm - 30cm.  Uczestnicy obozu  mogli korzystać z wielu   tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego. Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych sportowców, którzy pokonali łącznie ponad 165 km. Liczne długie podbiegi oraz  strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości. Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych /mróz, deszcz, mgła, wiatr, słońce, lód / dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna odrabianka. Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje  i specyficzną kuchnię.

Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym ,,pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy młodych zawodników w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.in. dzięki uzyskaniu dotacji   ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miasta w Sokółce oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 Piotr Zaręba

 Informacja ukazała się >>>

https://sokolka.tv/index.php/6875-narciarki-z-malawicz-i-kamionki-na-obozie-w-czechach-zdjecia

 

  

Rok szkolny 2015/2016


Zawody narciarskie w .......Białymstoku.

Tak jest, w Białymstoku. Nie ma rzeczy niemożliwych. Wydaje się, że to slogan, jednak w Białymstoku organizatorzy udowodnili, że jak się chce to można zorganizować zawody sypiąc ręcznie 500 metrową trasę. Na takiej właśnie ręcznie usypanej trasie o szerokości 5-6 metrów rywalizowali we czwartek 25 lutego2016 roku  w Lesie Pietrasze uczestnicy Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty w ramch Narodowego Progremu Rozwoju BiegówNarciarskich.

            Zawody w nietypowej formule, jednak zimę też mamy nietypową. Rywalizacja przebiegała na 500 metrowym odcinku biegnącym pod górę, o różnicy wzniesień wynoszącej 19 metrów,  każdy z uczestników dwukrotnie musiał pokonać ten dystans, wygrywał ten, którego suma czasów była najniższa. Staraniem pracowników i narciarzy Zespołu Szkół Nr 6 w Białymstoku pod kierunkiem trenera Adama Roszkowskiego przygotowano 500 metrowy odcinek sztucznego śniegu, na którym startowała niemal setka  młodych narciarzy z  Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Malawicz, Kamionki i Sejn.

           Znakomicie wypadły nasze narciarki. W najmłodszej kategorii dziewcząt klas V i młodszych Julia Zajczyk UKS Start Malawicze zdobyła 2 lokatę przegrywając jedynie 61 setnych sekundy z narciarką z Siedlec. W tej samej kategorii doskonale wypadły też o dwa lata młodsze od Julii : Kasia Rećko UKS Orliki w Starej Kamionce zajmując 4 miejsce, Elżbieta Łowczecka  UKS Start Malawicze była 5, Ula Kucharewicz  UKS Orliki w Starej Kamionce zajęła 9 lokatę zaś Zuzanna Czabatorowicz i Magda Ignatowicz ( obie  UKS Start Malawicze ) uklasyfikowały się odpowiednio na 10 i 12 miejscu. W tej kategorii startowało 25 narciarek. Ich starsze koleżanki w kategorii klas VI i I gimnazjum w bardzo mocnej odsadzie narciarek z Siedlec i Białegostoku wypadły także dobrze. Najlepszą okazała się Natalia Fiedorec  UKS Start Malawicze zajmując  6 miejsce,  Monika Szomko  UKS Orliki w Starej Kamionce była 7 zaś Kamila Rećko  UKS Start Malawicze wywalczyła sobie 9 lokatę. 

Finał Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty w ramch Narodowego Progremu Rozwoju BiegówNarciarskich planowany jest na początku marca w Szelmencie - o ile pogoda nie spłata figla. 

                                 Piotr Zaręba

Informacja ukazała się >>>

http://isokolka.eu/wiadomosci-sport/15283-nasze-sportsmenki-na-zawodach-narciarskich-w-bialymstoku-foto


Narciarskie zmagania w Tomaszowie Lubelskim

          W dniach 29-31.01.2016 roku na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się  Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w narciarstwie biegowym   czyli zawody dla dzieci w kategoriach wiekowych junior C, D, E (gimnazjum i szkoły podstawowe).

Organizator zadbał o sztuczne naśnieżenie trasy o długości pętli 1700 metrów z licznymi zakrętami, zjazdami i  ostrymi podbiegami. Sztuczny śnieg w warunkach ciepłych i deszczowych  powyżej 2,3 stopni przetwarza się na śnieg granulowany, który jest grząski i rozchodzący się podczas jazdy stwarzając tym samym wielu problemów  dla startujących zawodników.  W dwudniowych zawodach startowano na dystansie od 1700 do 5100 metrów stylem klasycznym i łyżwowym. Łącznie na starcie wystartowalo blisko 300 najlepszych zawodników z kilkudziesięciu klubów narciarskich  z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło też i naszych zawodniczek z UKS Orliki  w Starej Kamionki i UKS Start w Malawiczach Dolnych. Najlepiej spisała sie Kasia Rećko , która w stylu dowolnym na 1700 metrów wywalczyła sobie 17 lokatę startując z zawodniczkami o dwa lata starszymi od siebie. Równie dobrze wypadły też Julka Zajczyk – 22 miejsce i Zuzia Czabatorowicz – 27. W starszej kategorii dziewcząt w biegu na 3400 metrów najlepiej wypadła Natalka Fiedorec zajmując 31 lokatę, Kamila Rećko była 36 zaś Monika Szomko – 42. W każdej grupie wiekowej startowało ok. 50 narciarzy. Pomimo, iż wyniki naszych narciarek nie są imponujące to pocieszające jest to, że na równie dalekich miejscach uklasyfikowały się zawodniczki z narciarskich szkół z Białegostoku i Supraśla.

                Uczestnicy wyjazdu na Mistrzostwa Polski do Tomaszowa Lubelskiego serdecznie dziękują pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej, panu Burmistrzowi Adamowi Kowalczukowi oraz panu Staroście Piotrowi Rećko za okazaną pomoc w wyjeździe na tą ważną imprezę narciaską  i możliwość startowania z najlepszymi zawodnikami.

 Piotr Zaręba

Informacja i zdjęcia znalazły się na:

http://isokolka.eu/wiadomosci-sport/14967-narciarki-rywalizowaly-na-mistrzostwach-polski-foto

http://sokolka.tv/index.php/4105-narciarskie-zmagania-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia


Zimowy obóz narciarski  w Czechach 

       Na początku grudnia kilkudziesięciu podlaskich narciarzy biegowych z Białegostoku, Supraśla, Szudziałowa, Starej Kamionki i Malawicz Dolnych uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod Śneżką w Czechach.
Nasza reprezentacja składała się z sześciu dziewczynek w wieku od  9 do 13 lat. Narciarzom w tym roku dopisały warunki śniegowe, Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. 40 cm.  Uczestnicy obozu  mogli korzystać z wielu doskonale przygotowanych tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego. Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m   w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych sportowców, którzy pokonali łącznie ponad 130 km. Liczne długie podbiegi oraz  strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości.   Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych /mróz, deszcz, mgła , wiatr, słońce, lód / dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna odrabianka.  Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje  i specyficzną kuchnię.

Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym ,,pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy młodych zawodników w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.in. dzięki uzyskaniu dotacji z Urzędu Miasta w Sokółce oraz ze Starostwa Powiatowego w Sokółce.

 Piotr Zaręba


 

Rok szkolny 2013/2014


Powiatowa piłka nożna chłopców – wrzesień 2013 Sokółka   – miejsce 9

 

VI Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach – Supraśl 20.10.2013 r.

Szomko Anna – 2 miejsce

Czeremcha Weronika - 4 miejsce

Płońska Monika - 5 miejsce

Kirpsza Kamil – 5 miejsce

Wróblewski Tomasz – 6 miejsce

Szomko Monika – 6 miejsce

 (galeria foto):

 

VI Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach – 27.10.2013 r. Sokółka

Szomko Anna – 3 miejsce

Czeremcha Weronika - 5 miejsce

Szomko Monika – 3 miejsce

Kirpsza Kamil – 3 miejsce

Wróblewski Tomasz – 6 miejsce

Kuryłowicz Maciej -10 miejsce

(galeria foto):

 

III SupraSKI Festiwal – Supraśl 02.02.2014 r.

Szomko Anna – 1 miejsce

Szomko Monika – 2 miejsce

Płońska Monika - 7 miejsce

Wróblewska Katarzyna – 10 miejsce

Bartosz Damian – 6 miejsce

 (galeria foto):

 

PUCHAR   POLSKI - Mistrzostwa Podlasia w Biegach Narciarskich Supraśl 8-9.02.2014 r.
- Trasy Uroczyska "Glinki"

Szomko Monika – 2 miejsce

(galeria foto):

 

Mistrzostwa Województwa w narciarstwie biegowym  - 12.02.2014 r. Supraśl

drużynowa – dziewczęta – V  miejsce

chłopcy – IV miejsce

(galeria foto):

 

V Międzynarodowy Bieg o Puchar Bieguna Zimna – Szelment – 15.02.2014 r.

Szomko Monika – 2 miejsce

(galeria foto):

 


 

Obóz sportowy - wakacje 2013 r.

 


 

Rok szkolny 2012/2013


Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce siatkowej - Sokółka 26.11.2012 r.

drużynowo – dziewczęta – IV miejsce

   chłopcy – V miejsce

 

 VI Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach - Ogrodniczki/Białystok 16.09.2012 r.

Wróblewski Tomasz  - 1 miejsce

Kuryłowicz Maciej – 2 miejsce

Kirpsza Kamil – 3 miejsce

Szomko Monika - 2 miejsce

Czeremcha Weronika – 6 miejsce

 

  Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach – 30.09.1012 r. Sokółka

Kuryłowicz Maciej - 2 miejsce

Kirpsza Kamil – 3 miejsce

Wróblewski Tomasz – 5 miejsce

Pewełko Kacper – 6 miejsce

Szomko Monika – 4 miejsce

Czeremcha Weronika – 6 miejsce

 

XIII Narciarski Bieg Hubala – 24.02.2013 r. Białystok

Bartosz Damian – 2 miejsce

Wróblewska Katarzyna ­  4 miejsce

Płońska Monika – 5 miejsce

Wróblewski Tomasz – 3 miejsce

Kirpsza Kamil – 7 miejsce

  

 Ogólnopolskie Igrzyska i Gimnazjada w Biegach Narciarskich – 5.03.2013 r. Zakopane

Monika Szomko – 10 miejsce

 

Mistrzostwa Województwa w narciarstwie biegowym  - 12.02.2013 r. Supraśl

 drużynowa – dziewczęta – V  miejsce

    chłopcy – IV miejsce

 

Narciarski I Krok – 16.02.2013 r. Supraśl

Szomko Anna – 1 miejsce

Płońska Monika - 2 miejsce

Wróblewska Katarzyna – 4 miejsce

Bartosz Damian – 2 miejsce

Szomko Monika – 3 miejsce

 Puchar Polski - Mistrzostwa Podlasia 2013  - 09.02.2013 r. Supraśl

Wróblewski Tomasz – 5,6 miejsce

Kuryłowicz Maciej - 7,7 miejsce

Kirpsza Kamil – 9,5 miejsce

Szomko Monika – 11 miejsce

Gieniusz Magdalena -19,8 miejsce

 

II SupraSKI Festiwal XIII Bieg Narciarski o Puchar Dyrektora ZSS w Supraślu - Supraśl, Trasy Uroczyska GLINKI, 23.02.2013 r.

Wróblewska Katarzyna – 2 miejsce

Bartosz Damian – 1 miejsce

Wróblewski Tomasz – 5 miejsce

Kirpsza Kamil – 9 miejsce

 

Podlaska Liga Narciarska 17.01.2013 r. Supraśl

Wróblewski Tomasz – 2 miejsce

Kirpsza Kamil – 5 miejsce

Kuryłowicz Maciej - 8 miejsce

Szomko Monika – 4 miejsce

Szomko Anna – 1 miejsce

 

Podlaska Liga Narciarska 07.02.2013 r. Szudziałowo

Bartosz Damian – 2miejsce

Wróblewska Katarzyna – 5 miejsce

Płońska Monika - 6 miejsce

Szomko Anna – 7 miejsce

Szomko Monika – 4 miejsce

Wróblewski Tomasz – 6 miejsce

Kirpsza Kamil – 8 miejsce

Kuryłowicz Maciej -10 miejsce

 

Podlaska Liga Narciarska 20.02.2013 r. Białystok

Wasilewska Karolina – 6 miejsce

Wróblewski Tomasz – 6 miejsce

Kirpsza Kamil – 8 miejsce

Kuryłowicz Maciej - 11 miejsce

Gieniusz Magdalena -11 miejsce

Szomko Monika – 4 miejsce

Bartosz Damian – 2miejsce

Szomko Anna – 3 miejsce

Czeremcha Weronika -7 miejsce

 

Podlaska Liga Narciarska 02.03.2013 r. Stara Kamionka /Szudziałowo/

Bartosz Damian – 1 miejsce

Szomko Anna – 1 miejsce

Wróblewska Katarzyna – 3 miejsce

Szomko Monika – 2 miejsce

Wróblewski Tomasz – 5 miejsce

Kirpsza Kamil– 6 miejsce

Kuryłowicz Maciej - 8 miejsce

Jurkowski Gabriel – 4 miejsce

Wasilewska Karolina – 7 miejsce

http://sokolka.pl/2013/04/19/dlugi-sezon-narciarski-zakonczony/

 


Rok szkolny 2011/2012


V Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach  SUPRAŚL - 18.09.2011 r.

                     Martyna Kułak – 10

Hubert Horczak – 4

Karolina Wasilewska – 5

Waleria Żółtko – 7

Kamil Kirpsza – 2

Maciej Kuryłowicz – 3

 

V Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach  - 02.10.2011 r. Krasny Las

    Maciej Kuryłowicz – 2

Kamil Kirpsza – 3

Magdalena Gieniusz – 3

 

 Puchar Ziemi Sokólskiej w sprintach na nartorolkach – 09.10.2011 r. Sokółka

                     Hubert Horczak  - 2

Karolina Wasilewska – 3

Waleria Żółtko – 7

Kamil Kirpsza – 1

Tomasz Wróblewski – 2

Maciej Kuryłowicz – 3

Magdalena Gieniusz – 2

Aleksandra Kucharewicz – 3

 

15.11.2011 r. - Sokółka – Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego

                     dziewczęta – V miejsce

chłopcy – VI miejsce

 

Turniej Mikołajkowy w siatkówce dziewcząt – 03.12.2011 r. Sokółka

 dziewczęta - /Kinga Dowgiert,  Magdalena Gieniusz/ - 5 miejsce

 

 Narciarski II Krok – 03.03.2012 r. Supraśl

Weronika Czeremcha – 1 miejsce

Wróblewski Tomasz - 2 miejsce

Kamil Kirpsza – 6 miejsce

Maciej Kuryłowicz – 7  miejsce

Gieniusz Magdalena –7 miejsce

 

Supraski festiwal  - 26.02.2012 r. Supraśl

Monika Szomko - 3 miejsce

 

Mistrzostwa Województwa w narciarstwie biegowym  - 21.02.2012 r. Supraśl

Drużynowo – dziewczęta – VI miejsce

                       chłopcy – VI miejsce

 

 VI Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach - Białystok/Cieliczanka 20.06.2012 r.

Gieniusz Magdalena – 6 miejsce

Wróblewski Tomasz -5 miejsce

Kuryłowicz Maciej -7 miejsce

Szomko Monika – 1 miejsce

Płońska Monika - 2 miejsce

Czeremcha Weronika – 3 miejsce


Rok szkolny 2010/2011


NARCIARSTWO BIEGOWE

12.03.2011 - ,,Narciarski pierwszy  krok” - Supraśl

                       kl. III – Gieniusz Magdalena – 2 miejce

21.01.2011 - Igrzyska Województwa Podlaskiego

                    w narciarstwie biegowym   -   dziewczęta – 5 miejsce

                                                                        chłopcy -  6 miejsce 

 

20.02.2011r - II Międzynarodowy Bieg Narciarski "O Puchar Zimna" - WOSIR Szelment

Hubert Horczak – 21 miejsce 

25.02.2011 – Puchar Polski – Mistrzostwa Podlasia - Supraśl

Kucharewicz Dariusz -19 miejsce

Horczak Hubert – 23 miejsce

Łowczecki Bogdan – 24 miejsce

Jurkowski Gabriel – 31 miejsce

Wasilewska Karolina – 22 miejsce

Żółtko Waleria – 24 miejsce

 27.02.2011 – XI Narciarski Bieg Hubala – Supraśl

Kuryłowicz Maciej – 9 miejsce

Kirpsza Kamil – 13 miejsce

Gieniusz Magdalena – 3 miejsce

Stupak Martyna – 9 miejsce

Horczak Hubert – 8 miejsce

Żółtko Waleria – 15 miejsce

Wasilewska Karolina – 16 miejsce

Łowczecki Bogdan – 14 miejsce

Kucharewicz Dariusz 15 miejsce

 26.02.2011 – XI Narciarski Bieg o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu

Gieniusz Magdalena – 1 miejsce

Stupak Martyna – 7 miejsce

Kirpsza Kamil – 8 miejsce

Kuryłowicz Maciej – 9 miejsce

Wasilewska Karolina -8 miejsce

Żółtko Waleria – 10 miejsce

Horczak Hubert – 8 miejsce

 Jurkowski Gabriel – 9 miejsce

 Łowczecki Bogdan – 6 miejsce

 Kucharewicz Dariusz – 17 miejsce

  

XLIII OGÓLNOPOLSKI I XIX MIĘDZYNARODOWY  NARCIARSKI RAJD CHŁOPSKI RAJCZA – ZWARDOŃ – SKALITE – OŠČADNICA  27– 30 styczeń 2011

                                            Pawełko Klaudia – 5 miejsce

  

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

 listopad 2010 - Sokółka – Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego – 1 miejsce

 grudzień 2010 – Sokółka – Turniej Mikołajkowy dwójek – 4 miejsce

 grudzień 2010 – Sokółka – Półfinał i Finał Grupy Północnej – 3 miejsce 

 marzec 2011 – Mońki – Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego – 8 miejsce w województwie

  

NARTOROLKI

 02.10.2010 - IV Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach -finał – Supraśl

                    Pawełko Klaudia  - 5 miejsce 

16.06.2011 - V Grand Prix Podlasia w Biegach na Nartorolkach Białystok

Klaudia Pawełko – 6 miejsce

Magdalena Gieniusz – 7 miejsce

Hubert Horczak – 4 miejsce

Kamil Kirpsza – 7

Maciej Kuryłowicz – 10 miejsce


 

Rok szkolny 2009/2010


1.     Ranking 4 edycji Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach  09-10.2009 r. Supraśl

           kl. VI - Kucharewicz Paulina – miejsce V

                        Kułak Patrycja – IX

            kl. V – Pawełko Klaudia – IX

 2.     Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej – 11.2009 r. Sokółka

       chłopcy      -  2 miejsce

       dziewczęta – 3 miejsce

 3.     Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Sokółki 12.2009 r. Sokółka

       chłopcy      – 1 miejsce

       dziewczęta – 3 miejsce 

4.     Mistrzostwa Grupy Północnej w piłce siatkowej /powiat sokólski, augustowski, sejneński, suwalski
i miasto Suwałki/ Sokółka 12.2009
r.

       chłopcy – 2 miejsce

       dziewczęta – 3 miejsce 

5.     Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach narciarskich /podlaskie,  warmińsko-mazurskie, mazowieckie , lubelskie, pomorskie/ 8-10.01.2010 r. Supraśl

            Paulina Kucharewicz – miejsce 10

            Pawełko Klaudia  - miejsce 13 

     6.    Podlaskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich – 14.01.2010 r. Supraśl

            dziewczęta  -  4  miejsce drużynowo

            chłopcy -        6  miejsce drużynowo

            indywidualnie najlepsze miejsca:

            dziewczęta – 9,12,19,32,33,47,52

            chłopcy – 17,35,38,43,45,46,47,49 

     7.    XLII Ogólnopolskie i XVIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski – 28- 31.01.2010 r.
Rajcza – woj. śląskie

            indywidualnie      Kucharewicz Paulina – 4,
                                       Pawełko Klaudia – 6,
                                       Kułak Patrycja – 17

            drużynowo – 9 miejsce 

     8. Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr6 w Białymstoku – 04.03.2010 r. – Supraśl

         chłopcy     – kl. IV     - 10 miejsce

                              kl. V-VI – 17,19,20

         dziewczęta – kl. V-VI – 6 miejsce – Paulina Kucharewicz 

      9. Igrzyska Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców – Białystok 03.2010r.

          chłopcy – V miejsce w województwie 

     10. Majowy, Powiatowy  Turniej Piłki Siatkowej dwójek o Puchar Burmistrza Sokółki – maj 2010 r. Sokółka

          dziewczęta – 2 miejsce

          chłopcy – 1 miejsce


Rok szkolny 2008/2009


Zestawienie udziału uczniów SP w Starej Kamionce w zawodach sportowych

L.p. Nazwa zawodów Data Liczba uczestników, imiona i nazwiska laureatów Miejsce zawodów Zajęte miejsce
1. Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach II 06.09.2008 Edyta Aniśko 

   Małgorzata Jurkowska  

 Paulina Kucharewicz

Białystok 2

3

4

2. Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach III 13.09.2008 Edyta Aniśko 

Natalia Czeremcha

Paulina Kucharewicz

Klaudia Pawełko

Klaudia Biziuk

Małgorzata Jurkowska

Karasny Las/ k. Supraśla 2,1

5,8

6,5

7,10

8,12

3

3. Mistrzostwa powiatu w jeździe  szybkiej na łyżworolkach 01.10.2008 Małgorzata Jurkowska

Paulina Kucharewicz

Edyta Kucharewicz

Sokółka 2

4

5

4. Powiatowa Piłka Siatkowa dziewcząt i chłopców 02.12.2008 dziewczęta  - kl. IV-VI

chłopcy  - kl. IV-VI

Korycin 2

3

5. FINAŁ GRUPY PÓŁNOCNEJ Piłka Siatkowa dziewcząt i chłopców 04.12.2008 dziewczęta  - kl. IV-VI

chłopcy  - kl. IV-VI

 
Korycin 3

5

6. PIERWSZY ŚNIEG - narciarstwo 11.01.2009 Klaudia Pawełko

Natalia Czeremcha

Edyta Aniśko

Edyta Kucharewicz

Adrain Lingo

Adam Lingo

Paulina Kucharewicz

Supraśl 1

5

4

9

8

6

6

7. IGRZYSKA WOJEWÓDZKIE W NARCIARSTWIE 20.01.2009 dziewczęta

Natalia Czeremcha

Klaudia Pawełko

Małgorzata Jurkowska

Paulina Kucharewicz

Edyta Kucharewicz

chłopcy

Adrian Lingo

Mateusz Trochim

Adam Lingo

Dawid Kucharewicz

Kamil Kucharewicz

Supraśl  

9,8

13,11

15,14

18,6

32,16

 

12,17

13,22

19,14

41,34

50,45

8. MIĘDZYNARODOWY NARCIARSKI  RAJD CHŁOPSKI 29-31.01. 2009 Adrian Lingo

Klaudia Pawełko

Paulina Kucharewicz

Natalia Czeremcha

Rajcza 14

1

7

9

9. BIEG JAĆWINGÓW 15.02.2009 Adam Lingo

Paulina Kucharewicz

Małgorzata Jurkowska

Edyta Aniśko 

Gołdap 16

10

12

15

10. MISTRZOSTWA SPORTOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ 21.02.2009 Małgorzata Jurkowska

Edyta Kucharewicz

Paulina Kucharewicz

Kamil Kucharewicz

Mateusz Trochim

Supraśl 4

5

5

8

10

11. MISTRZOSTWA POWIATU SOKÓLSKIEGO W NARCIARSTWIE BIEGOWYM 28.02.2009 Klaudia Pawełko

Paulina Kucharewicz

Adrian Lingo

Małgorzata Jurkowska

Edyta Kucharewicz

Malawicze Dolne 1

2

2

1

2

12. PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU  SZKÓŁ SPORTOWYCH 01.03.2009 Adam Lingo

Paulina Kucharewicz

Małgorzata Jurkowska

Adrian Lingo

Supraśl 6

7

8

12

13. MISTRZOSTWA  POLSKI 5-8.03.  2009 styl klasyczny/dowolny

Adrian Lingo

Mateusz Trochim

Klaudia Pawełko

sztafeta dziewcząt

Paulina Kucharewicz

Klaudia Pawełko

 

Wisła  

84,70

85,66

36,41

 

45,47

12

14. II GRAND PRIX PODLASIA W BIEGACH NA NARTOROLKACH 06.06.2009 Paulina Kucharewicz

Edyta Aniśko 

Monika Buczyńska

Gabriela Puciłowska

Supraśl 9

3

13

14

15. II GRAND PRIX PODLASIA W BIEGACH NA NARTOROLKACH 16.06.2009 Paulina Kucharewicz

Edyta Aniśko 

Małgorzata Jurkowska

Patrycja Kułak

Klaudia Biziuk

Białystok 5

2

3

10

2

Szczegóły i zdjęcia www.narciarzsokolski.za.pl/


Powrót do strony głównej