Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2016/2017"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2016/2017

STYCZEŃ

* Kochamy naszych dziadków!


Kochamy naszych dziadków!

10 stycznia 2017 roku, uczniowie klas 0-V uczestniczyli w zajęciach z cyklu pt. „Książka uczy i bawi” w Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce. Jest to kontynuacja współpracy z biblioteką, w ubiegłym roku, dzieci co miesiąc spotykali się z bibliotekarką Panią Marią Bach-Waleszczyk i uczestniczyli w zajęciach pt. „Z książką mi do twarzy”.

Pierwsze spotkanie nowego cyklu pt. „Kochamy naszych dziadków” dotyczyło zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Święto to obchodzone jest w Polsce od 1964 r. za sprawą tygodnika „Kobieta i życie”. Jest to doskonała okazja, do podziękowania naszym dziadkom za miłość i trud włożony w nasze wychowanie.

Na początku uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, której hasło miało naprowadzić ich na temat przeprowadzonych zajęć. Dzieci bardzo szybko poradziły sobie z zadaniem i wzięły udział w dyskusji przeprowadzonej przez bibliotekarkę panią Martę Bielską oraz nauczycielkę panią Joannę Gejdel.

Wspólnymi siłami zostały udzielone odpowiedzi na pytania dotyczące dziadków i osób starszych. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich babciach i dziadkach. Podkreślały jak istotną rolę pełnią oni w ich życiu, jak wiele mogli się od nich nauczyć.

Starsza grupa doskonale wymieniła cechy dziadków oraz formy pomocy osobom starszym w różnych sytuacjach (w domu, w ogrodzie, w sklepie czy w autobusie).

W trakcie zajęć nie mogło zabraknąć literatury związanej z tematem. Dzieci mogły obejrzeć wystawkę, oraz przeczytać wybrane książki. Były to m.in.:

- wiersze Wandy Chotomskiej: „Wiersz dla babci”, „U babci jest słodko”, „Kwiaty dla dziadka”, „Uliczka naszej babci”, „Dzień dziadka”;
- „Moja babcia czarownica” Jana Edwarda Kucharskiego;
- „Babcia i słoń” Aliny i Jerzego Afanasjewów;
- „Babcia Zynia i potwór Kazoar”
- „Czerwony Kapturek” oraz „Dziewczynka z zapałkami”

Druga część spotkania przeznaczona była na prace plastyczne. Dzieci wykonały przepiękne laurki, które z dumą będą mogły wręczyć ukochanym dziadkom.

                                                                                                                                                   Joanna Gejdel

    https://sokolka.tv/index.php/6953-kochaja-swoich-dziadkow-zdjecia