Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2017/2018"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

STYCZEŃ

 

* Dzień Kubusia Puchatka
* Spotkania z przedstawicielami policji
* Uczniowie kl. IV-VI na lodowisku
* Zabawa karnawałowa
* Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła - szukamy zimy w poezji

 

Dzień Kubusia Puchatka

          23 stycznia 2018 r. ochotnicy należący do Zespołu Wychowania Przedszkolnego oraz klasy zerowej wzięli udział w pierwszych w tym roku zajęciach w Bibliotece Publicznej z cyklu "Książka moim przyjacielem". Spotkanie odbyło się ph. „Dzień Kubusia Puchatka”, który mieliśmy okazję obchodzić 18 stycznia.

Szczegóły i zdjęcia >>>

http://www.sokolka.naszabiblioteka.com/kronika-wydarzen/dzieciom-i-mlodziezy/n,dzien-kubusia-puchatka


Spotkania z przedstawicielami policji

19 stycznia odbyły się 2 spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.  W czasie zajęć z uczniami klas 0-VII p. Joanna Kłos omówiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowych ferii.

W popołudniowym spotkaniu z rodzicami i kadrą pedagogiczną pracownicy policji poza ww. tematyką przekazali również informacje o aplikacji Moja Komenda oraz o korzyściach z użytkowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W naszej szkole placówce umieszczano plakat z danymi dzielnicowego, który opiekuje się osobami z rejonu szkoły.


Uczniowie kl. IV-VI na lodowisku


Zabawa karnawałowa


Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła - szukamy zimy w poezji

11 stycznia w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła - szukamy zimy w poezji". Skierowany był on do uczniów klas I-III szkół podstawowych z miasta i gminy Sokółka. Honorowy patronat nad konkursem objęła burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Celem konkursu była popularyzacja wierszy wśród dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, promocja czytelnictwa oraz prezentacja zdolności artystycznych uczestników.

Do konkursu przystąpiło 53 uczniów z 8 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I: Gabriela Głusiecka, Maja Rećko, Mateusz Wiechowicz oraz klasy III: Patrycja Chomczyk, Natalia Kucharewicz, Kinga Rećko.

Konkurs został rozstrzygnięty tego samego dnia przez komisję, która oceniała dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, dykcję i interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Mateusz Wiechowicz otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

Wszystkim dzieciom składamy podziękowania za trud i wysiłek jaki włożyły w przygotowanie się do konkursu. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu i dowiezienie dzieci na konkurs.

Szczegóły  >>>>>

http://www.sokolka.naszabiblioteka.com/kronika-wydarzen/konkursy/n,hu-hu-ha-nasza-zima-nie-jest-zla-szukamy-zimy-w-poezji

https://isokolka.eu/sokolka/23259-szukali-zimy-w-poezji-foto