Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2019/2020"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2019/2020

STYCZEŃ

* Gratka dla czytelników
* Pierwsza w tym roku transmisja iTeatru

 Gratka dla czytelników

 

W styczniu do biblioteki szklonej zakupione zostały nowe książki z funduszy pozyskanych podczas kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych. Po przeprowadzeniu sondażu wśród czytelników półki biblioteczne wzbogaciły się w nowości wydawnicze o tematyce detektywistycznej, podróżniczej, fantastycznej oraz obyczajowej. Każdy znajdzie coś dla siebie, od bajek i opowiadań dla najmłodszych poprzez magię i czary aż do poradników dla nastolatek.

Zapraszamy do biblioteki!

                                                                                                     Martyna Zakrzewska

 

 

 


Pierwsza w tym roku transmisja iTeatru

9 stycznia o godz. 9.00 uczniowie klas 0-III  obejrzeli spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc” z Teatru Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi (w ramach transmisji iTeatru Telewizji Polskiej S.A.).

 Ww. przedstawienie to współczesna, pełna muzyki inscenizacja znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi. Spektakl powstał do tekstu Krystyny Wodnickiej. Dodatkowo wykorzystane zostały rockowe kompozycje zespołu Lady Pank, powstałe do filmu dla dzieci pod tym samym tytułem. Spektakl przygotował doświadczony w realizacji muzycznych widowisk reżyser, muzyk i aktor – Jerzy Jan Połoński, za scenografię odpowiada Marika Wojciechowska, aranżacje stworzył Łukasz Damrych, a za wokalną stronę widowiska odpowiada znakomita wokalistka jazzowa, kameralistka i pedagog – Izabela Połońska.

 Jacek i Placek, bo tak nazywają się bliźniacy, główni bohaterowie, spędzają całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym a nawet na kradzieżach… Ponieważ nie zamierzają się uczyć ani pracować w przyszłości, pewnego dnia postanawiają ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na próżniacze życie. Ruszają w tym celu w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieni…

Czym będzie dla nich wspólna droga w nieznane, na której spotkają wyjątkowe postaci? Czym będzie dla nich, a także i ich rówieśników, dzisiejszych kilkulatków, poczucie straty… mogli się tego dowiedzieć nasi uczniowie.

„Nie trzeba było aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń...”