Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2013/2014"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2013/2014

WRZESIEŃ

 


Mandala odpadowa

       23 września 2013 na Placu Piłsudskiego w Sokółce odbyła się akcja układania “Mandali odpadowej” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 w Sokółce. W przedsięwzięciu wzięli także udział przedstawiciele naszej szkoły - uczniowie klasy V z wychowawczynią p. Anną Możejko. Podczas kilkugodzinnego spotkania każda grupa miała za zadanie ułożenie logo, pejzażu, kolażu....z kolorowych nakrętek. Nasi reprezentanci zdecydowali się na obraz naszej szkoły.

Mandala oznacza krąg, koło, cykl. To także motyw artystyczny oparty na planie koła lub kwadratu. Symbolizuje harmonię. Mandala odpadowa ma znaczenie symboliczne. Pokazuje, że to, co już raz zostało wyprodukowane, powinno ponownie znaleźć się w cyklu produkcji. Wytwarzanie potrzebnych nam do życia rzeczy, powinno być kołem, a nie linią.

        Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na postępującą dewastację środowiska oraz możliwość ponownego wykorzystania odpadów surowcowych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Nakrętki potrzebne do wykonania obrazów dostarczyło Gimnazjum nr 1 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Akcję urozmaicił występ członków Miejskiej Orkiestry Dętej z Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Szczegóły dotyczące akcji:

http://isokolka.eu/sokolka/5967-ulozyli-obraz-z-nakretek-foto


Drugoklasiści wiedzą, jak odżywiać się zdrowo

 


Witaj szkoło!

        2 września 2013 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013 - 2014. Do zgromadzonych  uczniów, rodziców i nauczycieli przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły, pani Helena Rećko, w którym serdecznie powitała wszystkich, zwłaszcza dzieci rozpoczynające naukę, i podała najważniejsze informacje dotyczące organizacji  roku szkolnego. Następnie uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

 Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce!


Powrót do strony głównej