Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2016/2017"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2016/2017

WRZESIEŃ

* Tabliczka mnożenia to dla nas fraszka!
* Był taki wrzesień...
* Uczniowie klas IV-VI na wycieczce w Kuźnicy Białostockiej
* Przedszkolaki potrafią udzielać I pomocy!
*
Bo „Z książką nam do twarzy”!
*
Nasza szkoła jak nowa!
*
Witaj szkoło!

 


Tabliczka mnożenia to dla nas fraszka! 

W piątek, 30 września, uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce po raz drugi wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W bieżącym roku jest to szósta edycja, do udziały w której zarejestrowało się 2977 szkół z całej Polski. Celem tej akcji edukacyjnej jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie/nauki tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Od początku września dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia poprzez gry dydaktyczne i rozwiązywanie łamigłówek. W czwartek, 29 września, wszyscy uczniowie z klas III – VI zdawali egzamin. Potwierdzeniem bezbłędnego rozwiązania testu był imienny Certyfikat/Legitymacja uzyskania tytułu EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

W piątek, 30 września, wszystkie dzieci wspaniale bawiły podczas konkurencji wymagających znajomości tabliczki mnożenia. Starsi uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością wykonywania mnożenia dużych liczb. Na wstępie wszyscy uczyli się piosenki pt. „Szkolna tabliczka mnożenia” (https://youtu.be/SfDOtC1hTMg), a następnie rozegrano indywidualny turniej wiedzowy. Największą atrakcją była zespołowa gra planszowa wykonana przez nauczycielkę matematyki Joannę Gejdel i uczniów klasy szóstej. Nawet uczniowie z klasy I i II wzięli czynny udział w zabawie przez co zobaczyli, że nauka może być fajna i wesoła. W nagrodę, wszyscy uczestnicy otrzymali „Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia”. 

Przygotowując się do obchodów VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz podczas zajęć w tym dniu panie wykorzystały własne pomysły oraz propozycje gier ze strony internetowej organizatora głównego WKM RACHMISTRZ oraz ze stron: gwo.pl, matlandia.pl, superkid.pl. 

Szkolnymi koordynatorkami akcji były: p. Joanna Gejdel (nauczycielka matematyki) oraz p. Grażyna Kamińska (wychowawczyni klasy III). Do zabawy edukacyjnej przyłączyła się również p. Katarzyna Rabiczko (wychowawczyni klasy I i II).

Informacja i zdjęcia znalazły się na:

https://sokolka.tv/index.php/6158-tabliczka-mnozenia-to-dla-nas-fraszka-zdjecia
http://isokolka.eu/sokolka/17822-tabliczka-mnozenia-to-dla-nich-fraszka-foto


Był taki wrzesień...


Uczniowie klas IV-VI na wycieczce w Kuźnicy Białostockiej

   22 września uczniowie Szkoły Podstawowej ze Starej Kamionce udali się na wyjazd ekumeniczny do Kuźnicy. Dzięki księdzu Jarosławowi z Cerkwi Prawosławnej p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego poznawali piękno wyznania prawosławnego, uczyli się poszanowania różnic, ale przede wszystkim szukania Wspólnego Boga. Kolejnym punktem wycieczki było przejście graniczne z Białorusią. Uczniowie mieli okazję tam poznać niełatwą pracę naszej Straży Granicznej i Służby Celnej. Oprócz zwiedzania obiektów, obejrzeli prezentacje multimedialne i poznali wyposażenie - kamizelki, maska przeciwgazowa, lornetka, sprzęt do zatrzymywania pojazdów i oczywiście kajdanki. Na zakończenie wszyscy w miłej atmosferze mogli posilić się przy ognisku.

Uczniowie i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce składają serdeczne podziękowania ks. Jarosławowi Grygiewicz, ppłk SG Zbigniewowi Awdziej oraz pracownikom Straży Granicznej za życzliwość, opiekę i gorące przyjęcie.

Uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują księdzu Mateuszowi Dobrzyńskiemu (szkolnemu katechecie) za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu.

Informacja i zdjęcia znalazły się na:
http://isokolka.eu/kuznica/17736-na-wycieczce-do-kuznicy-foto


Przedszkolaki potrafią udzielać I pomocy!


Bo „Z książką nam do twarzy”!

       20.09.2016 r. Filia Biblioteki Publicznej w Starej Kamionce gościła grupę 22 uczniów klas I – V z miejscowej szkoły podstawowej. Od września obie placówki kontynuują współpracę poprzez cykl spotkań w ramach programu „Z książką nam do twarzy”.
Każde zajęcia poświęcone są innej tematyce i składają się z części czytelniczej, plastyczno-technicznej oraz relaksacyjnej. Spotkania prowadzone są przez bibliotekarkę – panią Marię Bach-Waleszczyk oraz nauczycielkę/wychowawczynię świetlicy szkolnej – panią Joannę Gejdel. Dodatkową opiekę nad dziećmi sprawują panie Ewa Lewoniewska i Dorota Gudalewska.

Wrześniowe spotkanie upłynęło pod hasłem: „Świat zamknięty w poezji Ewy Szelburg- Zarembiny”.
28 września przypada 30 rocznica śmierci pisarki, dlatego pani bibliotekarka postanowiła przypomnieć dzieciom jej postać i przedstawić ciekawe pozycje książkowe.
Ewa Szelburg - Zarembina jest dobrze znana z twórczości dla dzieci i młodzieży. Najbardziej znanym tomikiem wierszyków jest „Idzie niebo ciemną nocą” o czym można było się przekonać podczas spotkania.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki, które przygotowała i przyniosła pani bibliotekarka.

Na wstępie pani Joanna Gejdel przedstawiła uczniom życiorys pisarki. Następnie dzieci głośno czytały wybrane przez siebie wiersze oraz baśń „O trzech braciach i żywej wodzie”.

Druga część zajęć poświęcona była nauce obkładania książek kolorowym papierem oraz dekorowaniu plastikowych okładek na zeszyty. Dzieci były wielce zdziwione tym, że jeszcze nie tak dawno trzeba było wykorzystywać takie metody aby mieć obłożony podręcznik czy ulubioną książkę. Na początku zadanie sprawiało pewne trudności, jak to zwykle bywa, ale z upływem czasu, uczniowie opanowali technikę i wszystko szło coraz sprawniej. Innym sposobem na niebanalną okładkę była zwykła okładka foliowa, którą należało ozdobić według swojego pomysłu. Końcowy efekt był imponujący. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

Kolejne spotkania uczniów w bibliotece będą odbywały się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.


Nasza szkoła jak nowa!

          Od dwóch tygodni uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce uczą się w pięknie odnowionym budynku. Wiosną wykonano elewację obiektu oraz kostką brukową wyłożono chodnik przy szkole. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej, Pana Burmistrza Adama Kowalczuka, Pana Burmistrza Antoniego Stefanowicza i Radnych Rady Miejskiej w Sokółce ze szczególnym udziałem Pana Radnego Jarosława Panasiuka. Dzięki staraniom sołtysa wsi Stara Kamionka – Pana Kazimierza Szomko, część środków na ten cel w wysokości 50000 zł zostało pozyskanych z firmy Budokrusz.

         Nową szatę przybrały też wszystkie pomieszczenia szkoły i oddziału przedszkolnego.
Podczas wakacji sale i korytarze zostały odnowione dzięki środkom pozyskanym z organu prowadzącego oraz funduszy pochodzących z sołectw poszczególnych wsi należących do obwodu szkoły:

Sołectwo Bilwinki – 6000 zł

Sołectwo Stara Kamionka – 3000 zł

Sołectwo Pawełki – 2000 zł

Sołectwo Słojniki – 1731 zł

Sołectwo Bobrowniki – 1000 zł

Piękny wygląd zyskał nie tylko budynek, ale i jego otoczenie. Nasadzeń nowych roślin mogliśmy dokonać dzięki wywrotce ziemi, o którą wystarał się pan sołtys Kazimierz Szomko.

Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Cieszy nas to, że mieszkańcom i sołtysom wsi również zależy na tym, aby dzieci uczyły się w komfortowych warunkach.

Informacja i zdjęcia znalazły się na:
http://isokolka.eu/sokolka/17617-ich-szkola-zmienila-sie-nie-do-poznania-foto
https://sokolka.tv/index.php/6029-szkola-podstawowa-w-starej-kamionce-jak-nowa-zdjecia


Witaj szkoło!

Tradycyjnie 1 września, całą społecznością szkolną spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystościach powitania nowego roku szkolnego.  

Na wstępie Dyrektor szkoły Pani Helena Rećko  przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego. Przedstawiła również to wszystko, co czeka uczniów, nauczycieli i rodziców w nowym roku szkolnym, który jest początkiem zmian zachodzących obecnie w oświacie.

Po wysłuchaniu informacji, komunikatów i życzeń wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas. Od jutra rozpoczynamy zajęcia lekcyjne , a do wakacji zostało już tylko 9 miesięcy, 3 tygodnie i 15 godzin, czyli 295 dni!