Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2018/2019"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2018/2019

WRZESIEŃ

 

* Europejski Dzień Języków
* Roztańczona przerwa z grupą "Paaro"
* "Kto Ty jesteś? Polak mały"
* Pamiętamy...
* Przystanek Nadzieja w naszej szkole
* Dzień Kropki w klasie I
* Inauguracja roku szkolnego 2018/2019


Europejski Dzień Języków


Roztańczona przerwa z grupą "Paaro"


"Kto Ty jesteś? Polak mały"

19 września 2018 r. odbyło się przedstawienie pt. ,, Kto Ty jesteś - Polak mały" z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości w wykonaniu Tetaru ARENA. Dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-V mogły wykazać się swoją wiedzą dotyczącą znajomości symboli narodowych, geografii Polski oraz legend. Przedstawienie było przeplatane wierszami patriotycznymi.


Pamiętamy...

20 września 2018 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, odbyła się uroczysta akademia, której tematem była napaść sowiecka na Polskę z 17 września 1939 r. Występ został zaprezentowany przez klasę VIII i poszczególne osoby z klas młodszych. Na ścianach zawieszono godło i flagę Polski. Salę przyozdobiono biało-czerwonymi kwiatami z bibuły i ozdobnym napisem: ,,17 IX 1939, pamiętamy”. Akademia zaczęła się od odśpiewania hymnu narodowego i przeczytania prezentacji. Po tym, zaczęto recytować wiersze patriotyczne. Na koniec Pani dyrektor przejęła głos i podziękowała uczniom za piękny występ. Wspomniała również o nadchodzącej Sztafecie Niepodległości i o innych wydarzeniach patriotycznych, organizowanych w Sokółce.

Aleksandra Paszko kl. VIII


 Przystanek Nadzieja w naszej szkole

17 września 2018 r. w naszej szkole odbył się piknik „Przystanku Nadzieja”. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze: z Przedszkola nr 1 w Sokółce pod opieką pań: Edyty Kondrat, Wiolety Szczęsnowicz i Barbary Andrukiewicz, Przedszkola nr 2 pod opieką pani Sylwii Szomko, Przedszkola nr 3 pod opieką pani Marty Olechno, Szkoły Podstawowej w Geniuszach pod opieką pań: Joanny Wołyniec i Ewy Kozak, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod opieką pani Dyrektor Elżbiety Szomko i pani Zuzanny Szarkowskiej-Czeczko oraz oczywiście Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce pod opieką dyrektor szkoły pani Joanny Gejdel, pani Katarzyny Rabiczko i pani Anny Rećko.

Wszyscy uczestnicy grupy wsparcia mogli atrakcyjnie i radośnie spędzić ciepłe, jeszcze letnie popołudnie, uczestnicząc w ciekawych grach, zabawach integracyjnych i zręcznościowych prowadzonych przez  Agnieszkę i Seweryna Bona, nauce tańca „belgijka”, pieczeniu kiełbasek przy ognisku oraz wspólnym biesiadowaniu przy suto zastawionych słodyczami stołach. Atrakcją spotkania była słodka niespodzianka - kolorowa wata cukrowa.


Dzień Kropki w klasie I

14 września uczniowie klasy I obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Na dobry początek dzieci wysłuchały opowiadania (z książki „The Dot”) i obejrzały film animowany o Vashti. Historia dziewczynki pozwoliła wszystkim zrozumieć, że każdy ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. W ciągu całego dnia dzieci prezentowały swoje talenty oraz uczestniczyły w „kropkowych” grach i zabawach. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści otrzymali certyfikaty.


Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019, który - decyzją minister edukacji - będzie obchodzony pod hasłem "Niepodległa".