Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2019/2020"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2019/2020

WRZESIEŃ

* Europejski Dzień Języków
* Warto głośno czytać!
* Międzynarodowy Dzień Kropki

* Lekcja polskiego na trawie

 

 


Europejski Dzień Języków

 


Warto głośno czytać!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, po raz kolejny wzięli udział w akcji czytelniczej. W piątek, 27 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.IX). Z tej okazji uczniowie klas 0-III zgromadzili się w świetlicy szkolnej aby wysłuchać przygód „Kubusia Puchatka” czytanych przez uczniów z klasy VII. Książka o Małym Misiu bardzo zainteresowała młodych słuchaczy i zachęciła ich do dalszego czytania z rodzicami w domu. Akcja miała na celu przedstawienie zalet głośnego czytania dzieciom oraz promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

 


Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji wielu uczniów i nauczycieli przywdziało kropkowe kreacje. Na zajęciach również dominował motyw kropki. Na dobry początek dzieci obejrzały film „The Dot”. Historia dziewczynki Vashti i jej kropki przekonała wszystkich, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie.

W ciągu całego dnia dzieci prezentowały swoje talenty oraz uczestniczyły w „kropkowych” grach i zabawach. Kasa VII na lekcji języka polskiego zmagała się z kropkowymi kreatywnymi stacjami zadaniowymi dotyczącymi "Quo vadis". 

Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa stała sie inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. W tym dniu nikt nie był "w kropce", za to wszyscy byli „zakropkowani”, zwracając tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie. 

 


Lekcja polskiego na trawie

Lato w pełni, piękna pogoda i szkolne mury??? Klasa V przyznaje: lekcja polskiego na trawie - to jest to! Trochę jakby przedłużenie wakacji...