Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2018/2019"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2018/2019

GRUDZIEŃ

 

Wspólne kolędowanie
* "Maleńka Miłość zbawi świat..."

* Wycieczka klas O-III
*
Grudniowy Przystanek Nadzieja w oczekiwaniu na święta

* Smuteczki Wigilijnej Gwiazdeczki - audycja muzyczna
* Mikołajki
*
Klasy I-III w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku
* IV Gala „Sokólskie Barwy Wolontariatu”

 


Wspólne kolędowanie

 


"Maleńka Miłość zbawi świat..."

 

 


Wycieczka klas O-III

W dniu 17.12.2018 r. przedszkolaki z  „0” oraz uczniowie klasy I - III wybrali do Kina Sokół na przedstawienie teatralne pt: „Pokahontas – indiańska księżniczka”, przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl był bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. 
Pocahontas zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem oraz ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było zobaczyć również przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie.
Niewątpliwie walorami przedstawienia były interesujące kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja bohaterów, ciekawa sceneria, indiańska muzyka i taniec, a także wartka akcja i śmieszne dialogi. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu pozytywnych emocji.

Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła spektakl pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój.

 


Grudniowy Przystanek Nadzieja w oczekiwaniu na święta 

13 grudnia odbyło się ostatnie w bieżącym roku spotkanie przyjaciół Przystanku Nadzieja. Podopieczni Stowarzyszenia Barka wraz z panią Krystyną Stefanowicz i Dorotą Zalewską oraz wolontariusze z sokólskich szkół i przedszkoli (Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce i Geniuszach, Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 5) wraz z opiekunami i rodzicami razem spędzili popołudnie przeżywając zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie przygotowana wigilia, opłatek i życzenia oraz czytane pismo święte i wiersze wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Nie obyło się również bez prezentów – młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego obdarowała wszystkich słodkimi pierniczkowymi upominkami.

Piękny czas - wspólne rozmowy, zabawa dzieci, wspaniała atmosfera i życzliwi ludzie. Takie są nasze przystankowe spotkania.

Wszyscy uczestnicy Przystanków Nadzieja dziękują za kolejny rok wspaniałych spotkań i przeżyć, jednocześnie życząc wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

https://sokolka.tv/index.php/13438-grudniowy-przystanek-nadzieja-w-oczekiwaniu-na-swieta-zdjecia

https://isokolka.eu/sokolka/27240-grudniowy-przystanek-nadzieja-w-oczekiwaniu-na-swieta-foto


Smuteczki Wigilijnej Gwiazdeczki - audycja muzyczna

13 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w audycji  pt. „Smuteczki wigilijnej gwiazdeczki”, która pięknie przybliżyła klimat wyjątkowych świąt Bożego Narodzenia.  Oprócz walorów muzycznych zawierała ona przesłanie wychowawcze. Bohaterem był  mały Władzio, który bałaganił i przeszkadzał w świątecznych przygotowaniach. Na szczęście znalazł list od Świętego Mikołaja i dzięki temu zmienił swoje zachowanie.
W trakcie spotkania dzieci nie tylko słuchały pięknych kolęd, ale też włączały się do śpiewu, grały na dzwoneczkach i ubierały choinkę.

A może  za przykładem Władzia, sami będziemy tworzyć miły, świąteczny nastój w szkole i w domu….


Mikołajki


IV Gala „Sokólskie Barwy Wolontariatu”

1 grudnia  w Kinie „Sokół” w Sokółce odbyła się IV Gala „Sokólskie Barwy Wolontariatu”, która zorganizowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu „Sokólskie Barwy Wolontariatu - wolontariat grupowy”.  Spotkanie było okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2018 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym.  

W uroczystości uczestniczyły reprezentantki naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” pod opieką p. Dyrektor Joanny Gejdel, p. Urszuli Budrewicz i p. Katarzyny Rabiczko.

Serdecznie gratulujemy naszym wolontariuszom i dziękujemy za zaangażowanie, otwarte serca i niesienie pomocy osobom potrzebującym.

 

https://isokolka.eu/sokolka/27038-nagrody-dla-tych-ktorzy-pomagaja-innym-foto