Powrót do strony głównej

Powrót do "Wydarzenia 2019/2020"

Z  ŻYCIA SZKOŁY

Rok szkolny 2019/2020

GRUDZIEŃ

 

* Gminny konkurs recytatorski pt. "Gdzie ta Gwiazdka? W oczekiwaniu na Święta." 
*
Wspólnie dla biblioteki szkolnej
* Zajęcia biblioteczne - Tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem
* Spotkanie z programowaniem i archiwycinankami

* Wspieramy Dom Dziecka!

 

 


 

Gminny konkurs recytatorski pt. "Gdzie ta Gwiazdka? W oczekiwaniu na Święta." 

      13 grudnia 2019 r. troje uczniów z naszej szkoły: Wiktoria Jakimik, Kinga Rećko i Michał Szomko wzięło udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim związanym ze świętami Bożego Narodzenia.  Chociaż nie stanęli na podium, nasi piątoklasiści zaprezentowali się naprawdę dobrze, choć wcale niełatwo jest zapanować nad tremą przy tak dużej widowni, która zgromadziła się w siedzibie organizatora konkursu – Biblioteki Publicznej w Sokółce. Konkurs objęty był patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

                                                                                                                                               Urszula Budrewicz


Wspólnie dla biblioteki szkolnej

W tym roku uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie wzięli udział w warsztatach tworzenia ozdób bożonarodzeniowych w bibliotece szkolnej. Z inicjatywy pani Martyny Zakrzewskiej powstała akcja na rzecz zakupu nowych książek do biblioteki.

Początkowo uczniowie gromadzili wszelkie drobiazgi które zalegały zapomniane w domach a mogły jeszcze zyskać nowe życie. Następnie podczas przerw powstawały cudowne stroiki i ozdoby. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przez tydzień ściągała do biblioteki grupy uczniów z coraz to nowymi pomysłami. Do akcji dołączyła również świetlica szkolna, która także przygotowała przepiękne stroiki i bombki.

Kiermasz ozdób przeprowadzono w dniach 10-11 grudnia. Ozdoby sprzedały się w zawrotnym tempie ciesząc zarówno nabywców jak i ich twórców. Na rzecz zakupu nowych książek do biblioteki zebrano 420 zł. 

Warsztaty poza możliwością wykazania się zdolnościami artystycznymi stworzyły doskonałą okazję do swobodnych rozmów o świętach, upodobaniach, działaniach wolontaryjnych a także przedsiębiorczości. Integrowały uczniów oraz udowodniły, że jednocząc siły można osiągnąć wiele.

Martyna Zakrzewska


Zajęcia biblioteczne - Tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem

 

    10 grudnia w klasach I-III Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce gościła bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce. Tematem spotkania były tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Na początku miała miejsce rozmowa z dziećmi. Opowiedziały o tradycjach i zwyczajach kultywowanych w ich rodzinnych domach -  o sianku pod obrusem, łamaniu się opłatkiem, świecy wigilijnej i wigilijnej kolacji. Następnie bibliotekarka przedstawiła zebranym dzieciom krótką prezentację o najważniejszych tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych, min. o wolnym miejscu przy stole, symbolice wieczerzy wigilijnej, szopce i pasterce. Dzieci odpowiadały także na pytania, np. Dlaczego potraw jest dwanaście i jak mieni na imię trzej mędrcy podobający za gwiazdą betlejemską. Dzieci odpowiedziały prawidłowo na wszystkie pytania.

Kolejnym etapem zajęć było przygotowanie świątecznych kartek i ozdób choinkowych. Z gotowych szablonów dzieci odrysowywały i wycięły anioły, gwiazdy, choinki, które ozdobiły według własnych upodobań, a które później miały zawisnąć na ich domowych choinkach. Kartki zostały przyozdobione kolorowymi rysunkami, świątecznymi naklejkami i życzeniami. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Zajęcia odbyły się we współpracy z panią dyrektor Joanną Gejdel, wychowawcą świetlicy szkolnej panią Ewą Lewoniewską oraz księdzem Tomaszem Mnichem.

                                                                                                                          Krystyna Marcinkiewicz


Spotkanie z programowaniem i archiwycinankami

       W sobotę 7 grudnia 2019 r. studenci Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego z naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Szczegóły>>>


Wspieramy Dom Dziecka!

       Uczniowie naszej szkoły zdecydowali, że dołożą w tym roku przysłowiową „cegiełkę” do akcji mającej na celu wsparcie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej - Dom pod Modrzewiem. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę słodyczy i środków czystości.  Artykuły zostały spakowane do ozdobionego wcześniej kartonu, który odebrała osobiście pani Joanna Szyłak.

Dziękujemy za wsparcie uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom!

Inicjatorkami pomysłu były: Anna Rećko i Martyna Zakrzewska.